Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Майстер-клас: шиємо сукні-сафарі

 

Сукня-сафарі не втрачає своєї актуальності протягом багатьох років. Завдяки використанню натуральних тканин, часто воно є єдиним порятунком в жарку літню погоду. На сторінках Скриньки представлена викрійка однією з моделей сукні-сафарі.

Для даної моделі вам знадобиться будь-яка натуральна тканина – льон, бавовна, тонка плащівка і т. д. в даному випадку я взяла стрейч-льон. Що стосується кольору, то для сукні-сафарі підійдуть тканини пастельних тонів – бежеві, хакі, сірі, гірчичні.

Основна відмінність стилю сафарі – це наявність різноманітних за формою накладних кишень, погонів, хлястиків і металевих ґудзиків і заклепок. Однак, поєднання цих елементів залежить від вашої фантазії.

1. Необхідні матеріали:

· Тканина — стрейч-льон ширина 150см, довжина 135см

· Дублирин або клейова тканина – 20см

· Гудзики – 13шт.

· Нитки в тон основної тканини або на тон темніше. Якщо ви хочете підкреслити оздоблювальні строчки, що досить характерно для стилю сафарі, потрібно брати контрастні нитки. Однак у такому випадку, ви повинні стежити за рівністю і симетрією всіх рядків, тому що криві контрастні рядки сильно кидаються в очі.

2. Розкрій деталей

 

 

Щоб викроїти погони, потрібно намалювати прямокутник таких розмірів – ширина 10см (1+4+4+1) і довжина рукавів 15см, для погонів 11см.

 Всі хлястики повинні бути однакової ширини!

Представлена викрійка пропонує подовжений варіант рукава. Я при розкрої вкоротила його на 7см, так як моя модель для більш спекотної погоди.

Деталі подборта, коміра і стійки коміра необхідно продублювати. Якщо ви використовуєте легку тканину, не тримає форму, то рекомендується також продублювати вхід в кишеню, клапани і хлястики ( тільки половину по лінії заутюживания).

Пояс криється за принципом хлястиків ширина 10см, довжина 150см для зав'язування 90см або для застібки на бляшці.

3. Виготовлення дрібних деталей

Для початку роботи над сукнею вам необхідно заготовити дрібні деталі – кишені, хлястики, клапана. Також можна відразу заготовити рукава.

· Хлястики – для зручності заутюживаем уздовж навпіл і намічаємо лінії, по яким потрібно створити конфігурацію.

 

 

Намітити можна тонким милом або краще олівцем. Чим тонше буде лінія намітки, тим легше прокласти точну сходинку і в результаті вийде більше симетрична деталь.

Після сточування хлястик потрібно обрізати краю, на 0.5 см від лінії сточування, вивернути і відстрочити подвійний оздоблювальною строчкою на 0.1 см і 0.7 см від краю виробу.

· Верхні кишені з клапаном – для початку необхідно запрасувати, надаючи задану форму. Для цього нам знадобиться викрійка кишені і шпильки. Огинаючи щільно викрійку кишені, фіксуємо за допомогою шпильок кути.

 

 

Якщо ви все зробите правильно, то в результаті вийде ідеально рівна кишеню.

 

 

Далі необхідно обмітати вхід в кишеню і закріпити оздоблювальною строчкою шириною 2см від краю.

 

 

Деталі клапанів сточуємо, вивертаємо і фіксуємо оздоблювальною строчкою. Клапани повинні бути симетричними.

· Нижні накладні кишені – зовнішній напівкруглий контур заутюживается за принципом верхніх накладних кишень за допомогою деталі викрійки.

 

 

Для обробки входу в кишеню використовується обтачке. Її можна вирізати , змалювавши контур входу в кишеню і провівши симетрично отриманої лінії смугу шириною 3см. У вас повинна вийти смуга, що при накладанні на вхід у кишеню, повністю збігається з конфігурацією кишені.

 

 

· Комір – продубльовані деталі коміра сточуємо по намічених лініях, вивертаємо і закріплюємо подвійний оздоблювальною строчкою

 

 

Скріплюємо по насічках разом зі стійкою, вивертаємо і закріплюємо оздоблювальною строчкою на 0.1 див. Причому оздоблювальна строчка по стійці повинна бути однаково гарною як особі, так і по вивороту, так як комір може відгинатися або піднятися.

 

 

· Пояс – заутюживается уздовж навпіл, намічається лінія сточування на 4см від згину. Після сточування край необхідно обрізати на 0.5 см від шва і вивернути. Для того щоб легше прокладати оздоблювальну строчку , пояс можна вилучати або запрасувати. Після цього зафіксувати подвійний оздоблювальною строчкою.

· Рукава – по центру низу рукава закріпити хлястик, обметати низ рукава і закріпити в розгорнутому вигляді оздоблювальною строчкою.

 

Після цього сточуємо внутрішній шов рукава і робимо закріпки по низу рукава.

4. Виготовлення поличок

Сточуємо рельєфні шви, обметываем їх і отстрачиваем подвійний оздоблювальною строчкою. Після цього намічаємо місця притачивания кишень і притачиваем їх. Коли верхні кишені притачаны, можна прітачать кокетку. І намітити нижні кишені.

 

    

Після цього обробляємо край борту. Для цього сточуємо заготовлену поличку з подборта, вивертаємо і выметываем її.

 

 

5. Виготовлення спинки – всі деталі спинки сточуються, обметуються і отстрачиваются подвійний оздоблювальною строчкою.

6. Після того, як заготовлена поличка і спинка, можна стачать плечові шви. Їх теж потрібно відстрочити подвійний оздоблювальною строчкою. По проймі в районі плечового шва закріплюємо хлястик-погонів.

7. У готову горловину вшиваємо заготовлений комір, попередньо закріпивши його шпильками по насічках. Кути коміра повинні бути симетричні!



Категорія: Майстер-класи | Додано: (18.09.2016)
Переглядів: 912 | Рейтинг: 0.0/0