Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Майстер-клас: шиємо шкільну форму (фартух)
     

Сукня ми вже пошили (див. тут), тепер приступимо до фартуху. Я не так часто шию фартухи для школярок, останній раз це було 25 років тому. Шила собі, коли сама була старшокласницею. Тому, щоб згадати технологію пошиття, почала шукати інформацію в інтернеті. Інформації виявилося багато, але описи деяких моментів, з якими зіткнулася я, ніде не було. Інакше я б уникла повторного розрізання вироби. Саме тому, зробила опис майстер класу після того, як були отшиты всі три фартуха. Необхідно було виявити всі важливі моменти, з якими може зіткнутися починаюча швачка.

 

Так як я відразу шила три фартуха, то тканина відповідно куплена різна. На два фартуха придбали органзу в магазині «ШТОРИ».

Варіант 1. Фартух для доньки зріст 165, розмір 44. Тканина — органза шириною висота 2,8 м і довжиною 0,6 м. і куплено шиття шириною 4 см і довжиною 4 м. Так як на основних фото манекеном буде моя донька, то при описі роботи буду використовувати тільки її мірки.

 

 

Варіант 2. Фартух для дівчинки ріст 170, розмір 42. Тканина – органза шириною висота 2,8 м і довжиною 0,6 м. та шиття шириною 4 см і довжиною 8м. Облямівка від органзи піде на манжети і комір для сукні.

   

 

Варіант 3. Фартух на дівчинку зріст 165, розмір 44 . Білий креп шириною 1,5 м та довжиною 2,2 м (великий витрата за рахунок того, що оборки кроїлися не по частковій нитки, а з косою).

 

 

Для всіх трьох фартухів використовувала викрійку з сайту "Скринька".

При розкрої враховувала зростання дівчаток, обхват талії і довжину бретелі. Відповідно довжина самого фартуха, довжина бретелі і довжина пояса у кожної дівчинки різна. А принцип складання фартуха один.

1. Перед тим, як кроїти тканину, визначаємо довжину бретелі. Вимірюємо від лінії талії по переду, через плече, до лінії талії на спинці. У мене вийшла загальна довжина бретелі 82 див.

 

   

        

2. визначаємо довжину і ширину фартуха. На паперовій викрійці, відступивши від краю 6 см, я намалювала лінію (синій колір), яка визначає ширину волани і довжину самого фартуха.

   

      

РОЗКРІЙ для варіанту 1 і 2

1. Використовуючи викрійку, крім основу фартуха без оборки. Додатково для варіанту 1 крім з органзи (по частковій нитки) оборку для фартуха: смужка шириною 9 см і завдовжки 200см.

Для варіанту 2 оборкою фартуха буде шиття довжиною 2м

 

 

2. Крім бретелі.

Варіант 1. Бретель смужка з органзи шириною 8см (в готовому вигляді 3-3,5 см), довжина 84см (довжина бретелі 82см, яку виміряли + невеликий припуск (я додала 2см, так як на спинці бретелі будуть перехрещуватися);

Варіант 2. Бретеллю буде саме шиття. Дві смужки рівні виміряної на школярці довжині бретелі.

Оборка бретелі для варіанту 1 і 2. Для кожного фартуха крім дві смужки шириною 9 см і завдовжки...

Як визначити цю довжину? Для мене це був один з важливих моментів, про які говорила в самому початку майстер-класу. Прочитавши багато інформації в інтернеті, прийшла до висновку, а потім ці висновки підтвердилися на практиці.

Отже, самий оптимальний варіант, коли довжина оборки бретелі = виміряної (на школярці) довжині бретелі + ½ цієї величини, тобто 82 + 41 = 123 див. Цей варіант підходить, якщо будуть закладені невеликі складочки.Дивимося фото на початку: варіант 1 і 2.

Якщо оборка бретелі будуть зібрана з допомогою гумки або спандекс наметочного стібка (дивимося фото на початку: варіант 3), то довжина оборки бретелі = виміряної (на школярці) довжині бретелі + 2/3 цієї величини, тобто 82 + 55 = 137 див.

 

   

  

На наступному фото показана різниця між основною викрійкою і моїм кроєм. Паперову викрійку бретелі я наклала на оборку і зрушила в ліву сторону на 3см (це відстань і є ширина бретелі) і зрізала утворився трикутник.

   

.

І ще один важливий момент: З цим моментом я зіткнулася на практиці, коли шила фартух варіант 2 (загальна ширина бретелі і волани в області плеча була 18см), дівчинці так хотілося великі «крильця». На наступному фото можна побачити цей момент.

 

 

Але на першій примірці побачили, що це виглядає негарно, як вона висловилася «лопухи». Було вирішено зменшити ширину оборки. Я зробила для себе висновок — Загальна ширина бретелі і волани в області плеча повинна бути не більше 15 см, інакше вийдуть «лопухи», а не «крильця». Звичайно, смаки у всіх різні, може бути, комусь і подобається цей варіант.

Варіант 1 і 3 кроїлися вже з урахуванням цього моменту.

3. Крім вставку полички. Для варіанту 1 і 2 верхня частина вставки оздоблена вишивкою, тому я кроїла з урахуванням ширини шиття. По боковому зрізу зробила припуск дорівнює ширині бретелі в готовому вигляді — 3см, по нижньому зрізу припуск дорівнює ширині пояса в готовому вигляді — 3см.

 

 

4. Пояс.

Для варіанту 2 на пояс використовувала шиття довжиною 2м

Для варіанту 1 і 3Пояс кроїлася одночасно з бантом однією деталлю. На окремому листочку я зобразила схематично розміри поясу без припусків на обробку швів.



Категорія: Майстер-класи | Додано: (22.09.2016)
Переглядів: 765 | Рейтинг: 0.0/0