Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Майстер-клас: шиємо плащ чоловічий

В основі даного плаща лежить класичний чоловічий тренчкот. Кінцева модель дещо видозмінено: до неї додані прорізні кишені з листочками, декоративні погончики, збільшена довжина виробу. Верхні частини поличок, спинки і вся поверхня рукавів дубльовані утеплювачем.

Цей плащ унікальний ще й тим, що загальна сума коштів, витрачених на його виготовлення матеріалів, — мінімальна: на травень 2015 року – це склало 1150 руб. Основна трудність при пошитті плаща полягала не у складності крою вузлів і деталей моделі, а у вибагливих і швидкозмінних бажання клієнта, яким був мій старший син. Він хотів, щоб плащ був: темно-синього з відливом кольору, непромокаючий, легкий і теплий, не мнущіеся, з дуже глибокими, міцними кишенями і... елегантний. На залагодження конфліктів було витрачено багато часу, але в підсумку річ все-таки зшита, клієнт — задоволений.Хочу зауважити, що такий чоловічий тренчкот під силу навіть початківцем швеї, особливо з викрійками, які надає «Скринька».

Отже, на цю модель я використала наступні матеріали:

— Тканина плащова «Oxford»( ширина 1,5 м) — 3,0 м

— Підкладкова тканину (ширина 1 м) – 3,2 см

— Нитки № 50 (сині, чорні) – 2 котушки

— Подплечники поролонові звичайні– 2 шт.

— Гудзики – 12 шт.

— Дублирин (ширина 1м) – 10 см

— Ножиці, лінійка, метр, крейда, кравецькі шпильки

Утеплювач для рукавів, спинки і поличок

— Викрійки

 

 

Підготовка до пошиття

1. Насамперед, роздруковуємо викрійки, збираємо їх за порядковими номерами і склеюємо скотчем місця з'єднань. Складаємо основну тканину лицьовою стороною всередину, кріпимо викрійки з допомогою шпильок, переводимо, роблячи припуски на шви по 1,5 – 2 см, вирізаємо.

 

 

Порада: за правилами потрібно зробити перевірку тканини на деформацію – декатирування, але я цього не робила. В надії на те, що дана плащівка має дуже щільну структуру (з неї шиють навіть туристичні намети) і усадку вона не дасть. Єдине, що я перевірила для даного матеріалу це – його прорубаемость і термовыносливлсть. Підсумок: голка на швейній машині повинна бути досить тонкою, пропрасовувати цю тканину потрібно негарячою праскою через марлю або із зворотного боку.До того ж плащівка «Oxford» не прощає невірних стібків: при виправленні залишається слід від голки, так що потрібно «спочатку сім разів відміряти, а потім прострочіть точно і без помарок».

2. Переносимо і вирізаємо викрійки на підкладкову тканину, обходячи частини подборта і коміра. Так само не забуваємо про припуски на шви.

 

 

3. В якості утеплювача я використовувала старі дитячі пелюшки. Такого тонкого синтепону у продажу я не знайшла, а ці фланелеві матерії цілком зігріють в прохолодну погоду і не додадуть виробу зайвого об'єму.Утеплювач викроюється строго по підкладковим викрійками верхній частині спинки, обох поличок, рукавів.

 

 

Повинні вийти такі деталі з основної тканини:

— Спинка – 2 шт.

— Поличка з подбортой – 2 шт.

— Кокетка спинки – 1 шт.

— Кокетка отлетная полички – 2 шт.

— Рукав – 2 шт.

— Комір – 2шт.

— Листочки кишень – 2шт.

— Пояс – 1 шт.

— Ремінці рукавів – 2 шт.

— Погони – 2 шт.

— Шлевкі для ремінців рукавів, пояси, погончиков – 9 шт.

З підкладкової тканини:

— Спинка – 2 шт.

— Поличка без подборты – 2 шт.

— Кокетка спинки – 1шт.

— Рукав – 2 шт.

З утеплювальної тканини:

— Рукав – 2 шт.

— Спинка половина довжини – 2 шт.

— Поличка без подборты до половина довжини – 2 шт.

Порядок роботи:

Збираємо верх плаща – з основної тканини. Прострочуємо середній шов спинки до шлици, розгладжуємо шов наліво, туди ж куди і шліцу. Притачиваем кокетку до спинки, зшиваємо бічні шви – заутюживаем припуски на шви разом — в сторону спинки.

 

 

 

 

Відворот шліци кріпимо шпилькою, креслимо закрепочную лінію – вона проходить під кутом 45 градусів від середнього шва по всій ширині шліци і прострочуємо строго по лінії. Всі шви отстрачиваем декоративною строчкою. Подборты закладаємо на лицьову сторону, з'єднуємо зі зрізами горловини, прострочуємо, вивертаємо, отглаживаем, робимо по краю отстрочу на 8 мм.

 

 

Ремінці рукавів зшиваємо по виворітній стороні, залишивши незашитым відстань 2 см, вивертаємо їх за допомогою тонкої палички, розгладжуємо, отстрачиваем декоративну строчку по периметру – приблизно 5 мм від краю і робимо ще кілька рядків по всій довжині на відстані 8 мм один від одного. За допомогою шпильок кріпимо готові ремінці на лицьову сторону рукавів, до бічного зрізу на відстані приблизно 15 см від нижнього краю. Зшиваємо петлі рукавів , пришиваємо їх на рукав – складаємо рукава лицьовою стороною всередину, прострочуємо, вивертаємо. Пропускаємо ремінці в шлевкі.

 

 

Зшиваємо, отстрачиваем декоративною строчкою шлевкі під пояс, погончики, пояс, погончики, листочки кишень, петельку-вішалку.

 

 

Зшиваємо з виворітного боку, вивертаємо і ретельно отглаживаем праскою декоративну кокетку правої полички. Робимо строчку на відстані 8 мм від краю, залишаючи вільним верхню частину. Кріпимо кокетку шпильками до плечового зрізу правої полички і сточуємо плечові шви.

 

 

Припосаживаем рукави, дотримуючись міток, які були вказані на выкройках. Приміряємо виріб, коригуємо, — якщо все в порядку, втачіваем рукава в пройми, отстрачиваем шви на 8 мм.

 

 

 

 

 

 

На відстані 3 см від кріплення рукава до плечового шва пришиваємо шлевкі для погончиков.

 

 

З виворітного частини, до пройменному шву кріпимо за допомогою шпильок поролонові підплічники. Бажано це робити на одягненою моделі. Коректуємо висоту, ширину розташування і пришиваємо плічка вручну потайним швом.



Категорія: Майстер-класи | Додано: (18.09.2016)
Переглядів: 723 | Рейтинг: 0.0/0