Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Майстер-клас: намистини з полімерної глини в соляній техніці
 

 

Добрий день дорогі рукодільниці!

Мене звати, Стелла, любителька рукоділля і всього, що з ним пов'язано. Хочу представити вам майстер-клас з виготовлення виробів з полімерної глини в соляній техніці. Чому соляної? Тому як, для виготовлення намистин, крім пластики використовується звичайна кухонна або морська косметична сіль.


Хочу відзначити, що варто звернути увагу на цю техніку тим рукодільниця, які тільки починають працювати з полімерною глиною. Хороші результати спочатку, відмінно стимулюють в подальшій роботі. Коли я сама починала ліпити з полімерної глини, мені не вистачило доброго ради від знаючих людей, не починати з важких технік. Ліпити квіти і створювати складні малюнки набридло дуже швидко. Пробуючи складні техніки, не разобравших ще в деталях і тонкощах, я закинула цю справу на цілих 2 роки.
Починайте з легкого, удосконалюйтеся поступово і у вас дуже швидко з'являться хороші результати.


Необхідні матеріали:
— скляна або пластикова робоча поверхня;
— полімерна глина (можна починати з одного кольору, я використовувала два – білий і блакитний металік);
— канцелярський ніж;
— сіль або цукор;
— зубочистка, шило або голка;
— плита і каструля з водою (намистини ми будемо не запікати, а варити);

Отже, приступимо.
Крок 1. Розминаємо добре пластику і розгортаємо в тонку ковбаску. Я брала два кольори, відповідно, у мене повинні вийти дві ковбаси. Синя в два рази довше, так як це основний колір, білий металік додаю для легкого освітлення і блиску намистин.

 

 

 

 

Крок 2. Канцелярським ножем, розрізаємо ковбаски на рівні шматочки і формуємо однакові кульки. У мене маленькі кульки діаметром близько 6 -7 мм, так як, я додаю різними пропорціями білий колір. Якщо ви працюєте з одним кольором, можна одразу розрізати на великі кульки і формувати намистини. Розмір на ваш розсуд, найчастіше це-1-1,5 див. Також можна замість кульок, сформувати кубики, трикутники, конуси, ромби та інші фігури.

 

 

 

Крок 3. Беремо сіль, (я замінила на цукор) і катаємо в ньому всі кульки. Використовуючи цукор або дрібну сіль, отримуємо згодом рівні і акуратні дірочки. Якщо потрібні великі дірки, структурою губки, беремо морську косметичну сіль.
Залишаємо намистини на 30 хв. остигати від наших рук або ставимо в холодильник на 7-10 хв.

 

 

 

 

Крок 4. В кожній кульці за допомогою зубочистки, шила або голки робимо дірки наскрізь. Але, просвердлити дірки можна ще за допомогою тонкого свердла і запечених намистини.

 

 

 

 

 

 

Крок 5. Кип'ятимо воду в каструлі, по одній бусини (щоб не злиплися) опускаємо у воду і варимо 12-15 хв на середньому вогні. Виймаємо і кидаємо в холодну воду для швидкого охолодження.

Наші намистини готові!

 

 

 

Шліфувати наждачним папером не рекомендується, можна зіпсувати рельєф. Якщо є потреба надати блиск виробу, можна шліфувати дрібною шкуркою або покрити акриловим лаком для пластики.
З готових намистин, можна збирати: буси, браслети, сережки, брелоки і т. д.

Використовуючи тільки зроблені намистини і тонкий шнурок, я зібрала чарівні намиста до літньої сукні.

 

 

Відмінно поєднуються намистини з полімерної глини в комплекті з бісером, скляними бусами і металевою фурнітурою.

Дякую за увагу. Бажаю вам великих успіхів у ваших починаннях!



Категорія: Майстер-класи | Додано: (22.09.2016)
Переглядів: 1007 | Рейтинг: 0.0/0