Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Майстер-клас: моделюємо і шиємо костюм з баскою

Не буду повторюватися, розповідаючи про переваги готових викрійок – вони і так очевидні, хоча б тому, що навіть досвідчені швачки часто ними користуються, щоб не «винаходити колесо» і заощадити час і сили. Я не виняток і в роботі часто використовую готові викрійки з перевірених джерел, таких як цей сайт.

Ось один з прикладів, коли я використовувала викрійку, яку скачала з сайту "Скринька" для пошиття костюма.

За основу я взяла крій цього сукні і, трохи змінивши його, зробила те, що хотіла отримати моя клієнтка:

 

Фото 11

Спідницю я зробила класичної прямий, трохи зауженой до низу. Шиється просто, але при її розкрої треба не забути залишити матеріал, щоб викроїти пояс шириною 7 см і довжиною – (окружність талії +7 см).

 

Приступаємо до моделювання блузи, використовуючи викрійки верхньої частини сукні і втачного поясу (не забуваємо про нього!).

Роздрукувавши всі деталі крою (я друкувала на папері формату А4), склеюємо їх і вирізаємо. Тепер розкладаємо на великому аркуші паперу деталі, як показано на фотографіях.

 

 

Поличка

Дві деталі полички з'єднуємо з верхньої частини фігурної виточки і отримуємо велику виточку, що йде з талії. Цю виточку вимальовуємо так, щоб вона виглядала, як будь-яка виточення, (тобто, з кутом) і щоб її «пік» перебував з-під грудей. До цієї частини викрійки додаємо деталь пояси, яку треба розрізати і відповідно приклавши розрізані частини, продовжити виточку. Отриману деталь вимальовуємо і вирізаємо.

 

 

Спинка

Аналогічно чинимо зі спинкою, з'єднуючи деталі крою і при цьому залишаючи виточку йде в лінію шиї, як показано на фотографії. При цьому не бійтеся , якщо деталі трохи ляжуть внапуск – 5 міліметрів справа не зіпсують. Робимо викрійку пояси, вимальовуємо всю деталь і вирізаємо її.

 

 

У підсумку викрійка основної частини блузи виглядає так:

 

 

Басочка

Басочку я не робила такий «грайливою», як запропоновано у варіанті на нашому сайті, а зробила її, на прохання клієнтки і враховуючи особливості матеріалу, більш стриманою. Для побудови басочки використовувала крій нижньої частини сукні, поєднавши ці деталі в талії і трохи розсунувши їх внизу.

Довжину басочки коректуйте по своєму смаку, але її перехрест не треба робити більшим – думаю, що достатньо буде, якщо весь перехльости буде з десяток сантиметрів — тобто, по 5 см на викрійці. Також не робіть великий тупий кут внизу басочки інакше кут може «загубитися» і виглядати «округло». По низу басочки треба теж відкласти 5 см – не більше. Вимальовуємо деталі басочки, вирізаємо їх.

Прошу звернути увагу на те, що і задня частина басочки, як і передня, складається не з однієї, а з двох, тобто, вона робиться стачной, щоб ми могли вшити потайні «блискавку» – враховуйте це при розкрої і залишайте відповідно припуски на шви.

 

 

 

 

 

Розкрій і пошиття

Розкроюємо блузу, суворо дотримуючись напрямок частковій нитки, як показано на викрійці і додаючи припуски на шви. На бічні шви і по низу басочки рекомендую залишити 4 см, щоб була можливість коригування під час примірки. Крім деталей блузи викроюємо і деталі обтачку, повторюючи форму основних деталей, як показано на фото 1. Така обтачке дозволить не робити рядок «по обличчю» блузи близько декольте і пройми, що додасть виробу особливу вишуканість, а й сидіти буде набагато краще.

 

Спочатку зшиваємо всі виточки на поличці і спинці, прасуємо.

 

Обробка спинки

Пришиваємо деталі басочки до спинки, після чого зшиваємо центральний шов спинки, прасуємо його, розпорюємо місце для «блискавки» і вшиваємо її.

Обробляємо декольте і пройму обтачкой, акуратно робимо надсічки по лінії пройми та декольте для того, щоб нічого не «тягнуло» і лежало не оттопыриваясь. Вивертаємо і прасуємо.

Обробка полички

Обробляємо низ басочки, прасуємо.

Пришиваємо її до полички.

З'єднуємо плечові шви, прасуємо.

З'єднуємо бічні шви, одночасно фіксуючи деталі блузи і деталі обтачку одним швом. З'єднуючи деталі, звертаємо увагу на те, щоб шви по лінії талії обох деталей збіглися. Прасуємо.

Обробляємо низ спинки блузи.

Костюм готовий!



Категорія: Майстер-класи | Додано: (22.09.2016)
Переглядів: 735 | Рейтинг: 0.0/0