Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Костюм з павловопосадских хусток

Продовжуємо оновлювати наш весняний гардероб, і сьогодні на порядку денному - костюм! Та не простий - а дуже стильний і жіночний. Він складається з сукні і жакета, а зшитий ... з ошатних павловопосадских хусток.

Геніальна ідея від Буяновой Наталії - призера Конкурсу майстер-класів 2011.

Буянова Наталія: "Фоторепортажі з модних показів надихають на створення чогось особливого і для свого скромного гардеробу. Дуже давно мріяла зшити собі що-небудь з використанням павловопосадских хусток. Це моя перша робота такого плану. Отримала величезне задоволення від роботи з таким матеріалом, чого і Вам всім бажаю.."

 

01. Для пошиття костюма використані: 

- тканина костюмна (склад 50% шерсть, 50% шовк); 
- павловопосадкие хустки ( малюнок "Терем") - 2 шт.; 
- підкладкова тканину (склад: 100% шовк); 
- клейова павутинка на паперовій основі; 
- флізелін, коса бейка, гачки, підплічники. 

За основу для сукні-футляра взята модель 116 з жрнала Бурда №12, 1996 р., для жакета – модель 103 з журналу Бурда №11,2007 р. 

Перед розкриємо хустки необхідно випрати в теплій воді з сіллю і оцтом. Сполоснути з ополіскувачем, щоб уникнути запаху оцту. Просушити у розправленому вигляді, відпарити праскою.
01. Для пошиття костюма використані: - тканина костюмна (склад 50% шерсть, 50% шовк); - павловопосадкие хустки ( малюнок "Терем") - 2 шт.; - підкладкова тканину (склад: 100% шовк); - клейова павутинка на паперовій основі; - флізелін, коса бейка, гачки, підплічники. За основу для сукні-футляра взята модель 116 з жрнала Бурда №12, 1996 р., для жакета – модель 103 з журналу Бурда №11,2007 р. Перед розкриємо хустки необхідно випрати в теплій воді з сіллю і оцтом. Сполоснути з ополіскувачем, щоб уникнути запаху оцту. Просушити у розправленому вигляді, відпарити праскою.
 
02. З костюмної тканини викроюємо деталі жакета.
02. З костюмної тканини викроюємо деталі жакета.
 
03. І деталі сукні –футляра.
03. І деталі сукні –футляра.
 
04. Сточуємо рельєфні шви на поличці і спинці жакета. Заутюживаем припуски до центру.
04. Сточуємо рельєфні шви на поличці і спинці жакета. Заутюживаем припуски до центру.
 
05. Викроюємо з хустки обробку. Лекала необхідно розташувати на хустці таким чином, щоб максимально зберегти малюнок. Лінія середини полички і нижній зріз повинні збігатися з краєм малюнка.
05. Викроюємо з хустки обробку. Лекала необхідно розташувати на хустці таким чином, щоб максимально зберегти малюнок. Лінія середини полички і нижній зріз повинні збігатися з краєм малюнка.
 
06. Обвести контури, зняти лекала і вирізати по візерунку.
06. Обвести контури, зняти лекала і вирізати по візерунку.
 
07. Потім вирізану частину накладаємо лицьовою стороною до лицевої на іншій стороні хустки ,намагаючись якомога точніше поєднати малюнок. Обводимо крейдою і вирізаємо. Деталі , викроєні з хустки, необхідно відразу обробляти, т. к. вони дуже обсипаються.
07. Потім вирізану частину накладаємо лицьовою стороною до лицевої на іншій стороні хустки ,намагаючись якомога точніше поєднати малюнок. Обводимо крейдою і вирізаємо. Деталі , викроєні з хустки, необхідно відразу обробляти, т. к. вони дуже обсипаються.
 
08. На виворітну сторону викроєних деталей з хустки необхідно приклеїти клейову павутинку. Я використовувала вузьку ( шир.2см), тому , нарізаємо смужки довжиною, рівній висоті візерунка, розміщуємо як можна щільніше один до одного. Потім гарячою праскою проводимо по нашій деталі і акуратно знімаємо паперову основу. Розміщуємо деталь оздоблення на поличці жакета, поєднуючи краю, і гарячою праскою приутюживаем. Деталь оздоблення склеїться з основною деталлю. Потім спеціальним рядком для аплікацій ( або частим зиг-загом) отстрачиваем фігурний край обробки.
08. На виворітну сторону викроєних деталей з хустки необхідно приклеїти клейову павутинку. Я використовувала вузьку ( шир.2см), тому , нарізаємо смужки довжиною, рівній висоті візерунка, розміщуємо як можна щільніше один до одного. Потім гарячою праскою проводимо по нашій деталі і акуратно знімаємо паперову основу. Розміщуємо деталь оздоблення на поличці жакета, поєднуючи краю, і гарячою праскою приутюживаем. Деталь оздоблення склеїться з основною деталлю. Потім спеціальним рядком для аплікацій ( або частим зиг-загом) отстрачиваем фігурний край обробки.
 
09. Для рукава вирізаємо з хустки маленький мотив і облямівку і обробляємо таким же способом.
09. Для рукава вирізаємо з хустки маленький мотив і облямівку і обробляємо таким же способом.
 
10. Сточуємо бічні і плечові шви жакета, сточуємо рукав . Втачіваем рукав ,припосадив по окату .З боку припуску підшиваємо тоненьку смужку синтепону для кращого формування оката рукава. Вшиваємо підплічники.
10. Сточуємо бічні і плечові шви жакета, сточуємо рукав . Втачіваем рукав ,припосадив по окату .З боку припуску підшиваємо тоненьку смужку синтепону для кращого формування оката рукава. Вшиваємо підплічники.
 
11. Для внутрішнього коміра необхідно викроїти смужку з основної тканини дорівнює довжині горловини + припуски на шви . Для верхнього коміра використовуємо хустки кайму. Щоб зберегти малюнок, ми і викроюємо комір у вигляді прямої смужки. Обидві частини необхідно проклеїти флізеліном. Потім контрастною ниткою переводимо на виворітній бік край малюнка, який буде на комірі.
11. Для внутрішнього коміра необхідно викроїти смужку з основної тканини дорівнює довжині горловини + припуски на шви . Для верхнього коміра використовуємо хустки кайму. Щоб зберегти малюнок, ми і викроюємо комір у вигляді прямої смужки. Обидві частини необхідно проклеїти флізеліном. Потім контрастною ниткою переводимо на виворітній бік край малюнка, який буде на комірі.
 
12. Сточуємо верхній край коміра, сутюживаем шов, зрізаємо близько до рядку. З лицьового боку необхідно вимітати і запрасувати верхній край коміра. Потім назад вивернути на виворітну сторону, загнути шов на верхній комір і застрочити короткі зрізи коміра. Виверніть на лицьову сторону , чисто вимітати.
12. Сточуємо верхній край коміра, сутюживаем шов, зрізаємо близько до рядку. З лицьового боку необхідно вимітати і запрасувати верхній край коміра. Потім назад вивернути на виворітну сторону, загнути шов на верхній комір і застрочити короткі зрізи коміра. Виверніть на лицьову сторону , чисто вимітати.
 
13. Викроїти подборта і обтачку горловини з основної тканини. Проклеїти флізеліном. Перевести кольоровою ниткою на виворітну сторону край кайми, де повинен бути шов сточування з подборта. Стачать подборт з поличкою. Вкласти між горловиною жакета і обтачкой комір. Стачать і сутюжить шов. Відвернути подборт на бік , ретельно запрасувати край полички
13. Викроїти подборта і обтачку горловини з основної тканини. Проклеїти флізеліном. Перевести кольоровою ниткою на виворітну сторону край кайми, де повинен бути шов сточування з подборта. Стачать подборт з поличкою. Вкласти між горловиною жакета і обтачкой комір. Стачать і сутюжить шов. Відвернути подборт на бік , ретельно запрасувати край полички
 
14. Нижній край жакета і рукава обробляємо обтачкой, скроєною з основної тканини.
14. Нижній край жакета і рукава обробляємо обтачкой, скроєною з основної тканини.
 
15. Сточуємо деталі підкладки. Вкладаємо підкладку в жакет, виворітною стороною до виворітній стороні , складаємо з подборта і обтачкой горловини, зшиваємо. Шов сутюживаем, припуск зрізаємо близько до шву. Обробляємо зріз косою бейкой. Так само обробляємо і рукав.
15. Сточуємо деталі підкладки. Вкладаємо підкладку в жакет, виворітною стороною до виворітній стороні , складаємо з подборта і обтачкой горловини, зшиваємо. Шов сутюживаем, припуск зрізаємо близько до шву. Обробляємо зріз косою бейкой. Так само обробляємо і рукав.
 
16. По нижньому краю жакета підшиваємо обтачку до зрізах ,а підкладку з'єднуємо потайними стібками з обтачкой.Гачки і петлі до них пришити під краю бортів так, щоб при застебнутих гачках краю бортів змикалися. Жакет готовий.
16. По нижньому краю жакета підшиваємо обтачку до зрізах ,а підкладку з'єднуємо потайними стібками з обтачкой.Гачки і петлі до них пришити під краю бортів так, щоб при застебнутих гачках краю бортів змикалися. Жакет готовий.
 
17. На сукню стачать виточки, запрасувати до центру.
17. На сукню стачать виточки, запрасувати до центру.
 
18. До середнього зрізу спинки на довжину 55 см приклеїти вузьку смужку флізеліну, вшити потаємну блискавку, попередньо проутюжив її. Стачать середній шов спинки до мітки розрізу. Шов заутюжте.
18. До середнього зрізу спинки на довжину 55 см приклеїти вузьку смужку флізеліну, вшити потаємну блискавку, попередньо проутюжив її. Стачать середній шов спинки до мітки розрізу. Шов заутюжте.
 
19. З хустки викроїти оздоблення нижнього краю сукні по ширині переду і 2-ух частин заднього полотнища. Залишити обробку смужкою для подгибки низу виробу. Повторити п. 8.
19. З хустки викроїти оздоблення нижнього краю сукні по ширині переду і 2-ух частин заднього полотнища. Залишити обробку смужкою для подгибки низу виробу. Повторити п. 8.
 
20. Вирізати з хустки маленькі мотиви (3 шт). Обробити як у п. 8. Зробити кравецьким дрібному позначки для мотивів.
20. Вирізати з хустки маленькі мотиви (3 шт). Обробити як у п. 8. Зробити кравецьким дрібному позначки для мотивів.
 
21. Зняти з них захисну паперову основу і приклеїти праскою з парою. Обробити обробним швом чи зиг-загом. Стачать плечові і бокові шви сукні. Всі шви заутюжте.
21. Зняти з них захисну паперову основу і приклеїти праскою з парою. Обробити обробним швом чи зиг-загом. Стачать плечові і бокові шви сукні. Всі шви заутюжте.
 
22. Викроїти з основної тканини обтачку для горловини і пройми сукні. Проклеїти флізеліном. Скласти обтачку лицьовою стороною з лицьовою стороною сукні, сколоти і пришити. Припуск зрізати близько до шву, сутюжить. Зробити невеликі надрізи на місцях скруглення у напрямку до шву. Запрасувати шов на бік обтачку. Прокласти строчку по обтачке на відстані 1 мм від шва сточування. Відігнути обтачку на виворітну сторону. Ретельно запрасувати край горловини і пройм.
22. Викроїти з основної тканини обтачку для горловини і пройми сукні. Проклеїти флізеліном. Скласти обтачку лицьовою стороною з лицьовою стороною сукні, сколоти і пришити. Припуск зрізати близько до шву, сутюжить. Зробити невеликі надрізи на місцях скруглення у напрямку до шву. Запрасувати шов на бік обтачку. Прокласти строчку по обтачке на відстані 1 мм від шва сточування. Відігнути обтачку на виворітну сторону. Ретельно запрасувати край горловини і пройм.
 
23. Викроїти деталі підкладки за мінусом ширини обтачек горловини і пройм. Стачать виточки на деталях підкладки, виконати бокові шви.
23. Викроїти деталі підкладки за мінусом ширини обтачек горловини і пройм. Стачать виточки на деталях підкладки, виконати бокові шви.
 
24. Скласти підкладку виворітною стороною з виворітного стороною сукні, сколоти зрізи з обтачкой горловини і пройм. Стачать. Зрізати близько до шва припуски. Обробити косою бейкой. Розріз обробити підкладкою.
24. Скласти підкладку виворітною стороною з виворітного стороною сукні, сколоти зрізи з обтачкой горловини і пройм. Стачать. Зрізати близько до шва припуски. Обробити косою бейкой. Розріз обробити підкладкою.
 
25. Нижній край підкладки повинен бути на 4 см. коротше довжини сукні в готовому вигляді. Зшити підкладку з припуском на подгибку низу сукні, обробити зріз косою бейкой. Розріз обробити підкладкою.
25. Нижній край підкладки повинен бути на 4 см. коротше довжини сукні в готовому вигляді. Зшити підкладку з припуском на подгибку низу сукні, обробити зріз косою бейкой. Розріз обробити підкладкою.
 
26. Плаття готове.
26. Плаття готове.
 
27. Виворіт сукні.
27. Виворіт сукні.
 
28. Так виглядає весь комплект.
28. Так виглядає весь комплект.


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 568 | Рейтинг: 0.0/0