Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Косинка для дівчинки з хвостиками

Спека, спека! А щоб смажене сонце не напекло дитячі головенки, пропонуємо вам зшити для ваших дочок цю дивну косинку... Трохи - кепку, і навіть трохи бандану. Головне, що вона буде легкою, зручною і незамінною в літню спеку. Про це - новий майстер-клас від Юлії Пасынковой.

Юлія: "Літо повернулося! УРА! У зв'язку з цією радісною подією я вирішила зшити доньці кепко-бандано-косинку. Така шапуля у нас вже була в минулому році, так виросла вже голова за рік, тому я пошила нову, таку ж, але з перламутровими гудзиками. 

Шиється легко і швидко, носиться довго і з задоволенням, зручна для дівчаток, яким вічно нікуди скласти хвостики ."

 

01. Тканину можна взяти будь-яку легку, тонку, що підходить для літнього головного убору. У мене самий звичайний ситець (рожевий) і шматочок бязі (біла, вона трохи щільніше). 

Знадобляться також облямівки (можна купити в магазині готову або зробити самим, у мене була готова) і всякі будь украшалки. 

Потрібні 2 мірки: окружність голови (виміряти на рівні паска, який проходить по лобі і зав'язується ззаду) і відстань між мочками вух (виміряти через маківку).

З основної тканини мене знаходиться прямокутник. Довга його сторона дорівнює окружності голови (у мене 51см). Коротку треба обчислити так: візьміть другу мірку (де відстань між мочками вух), поділіть його навпіл і додайте до отриманого результату 1,5 см на припуски (у мене 18 см).
01. Ткань можно взять любую легкую, тонкую, подходящую для летнего головного убора. У меня самый обыкновенный ситец (розовый) и кусочек бязи (белая, она чуть плотнее). Понадобятся также косая бейка (можно купить в магазине готовую или сделать самим, у меня была готовая) и всякие любые украшалки. Нужны 2 мерки: окружность головы (измерить на уровне пояска, который проходит по лбу и завязывается сзади) и расстояние между мочками ушей (измерить через макушку). Из основной ткани выкраиваю прямоугольник. Длинная его сторона равна окружности головы (у меня 51см). Короткую надо вычислить так: возьмите вторую мерку (где расстояние между мочками ушей), поделите ее пополам и прибавьте к полученному результату 1,5 см на припуски (у меня 18 см).
 
02. З основною ж тканини мене знаходиться козирок, дві деталі. Нічим не дублюю його - козирок буде тримати форму за рахунок косою бейки по його краю.
02. З основною ж тканини мене знаходиться козирок, дві деталі. Нічим не дублюю його - козирок буде тримати форму за рахунок косою бейки по його краю.
 
03. З оздоблювальної тканини мене знаходиться "поясок". Ширина його на ваш смак + 2 см на припуски (у мене всього 5 см), довжина на 28-33 см більше окружності голови (у мене 84см).
03. З оздоблювальної тканини мене знаходиться "поясок". Ширина його на ваш смак + 2 см на припуски (у мене всього 5 см), довжина на 28-33 см більше окружності голови (у мене 84см).
 
04. Поясок скласти навпіл і зрізати куточки таким чином, як у мене на фото (зверніть увагу, що крім куточків, зрізати треба ще й по 0,5 см ширини з кожної сторони паска, довжина такої обрізаної частини 17-19 см, тобто трохи більше, ніж ви плануєте залишити на зав'язки).
04. Поясок скласти навпіл і зрізати куточки таким чином, як у мене на фото (зверніть увагу, що крім куточків, зрізати треба ще й по 0,5 см ширини з кожної сторони паска, довжина такої обрізаної частини 17-19 см, тобто трохи більше, ніж ви плануєте залишити на зав'язки).
 
05. Основну частину скласти впоперек навпіл і поставити мітку на відстані 1 см від країв.
05. Основну частину скласти впоперек навпіл і поставити мітку на відстані 1 см від країв.
 
06. Відстань від згину до поставленої мітки розділити на три рівні частини. Цих частин може бути більше або менше, залежить від вашого бажання. Кожна мітка - це місце розташування "крапельки" або вирізу під хвостик. Можна зробити їх 3, 4, 5... 

У мене таких вирізів-крапельок 5, тому всю основну деталь я роблю саме так. 

Вниз по згину відкласти 5-9 см + 1,5 см припуск. Це глибина "крапельки". Власне, її можна зробити будь-який, в залежності від відстані між хвостиками на голові вашої красотульки. У мене 9 см (це разом з припусками вже).
06. Відстань від згину до поставленої мітки розділити на три рівні частини. Цих частин може бути більше або менше, залежить від вашого бажання. Кожна мітка - це місце розташування "крапельки" або вирізу під хвостик. Можна зробити їх 3, 4, 5... У мене таких вирізів-крапельок 5, тому всю основну деталь я роблю саме так. Вниз по згину відкласти 5-9 см + 1,5 см припуск. Це глибина "крапельки". Власне, її можна зробити будь-який, в залежності від відстані між хвостиками на голові вашої красотульки. У мене 9 см (це разом з припусками вже).
 
07. Вирізаю на око, заокруглення може бути ширше або вже, як ви захочете.
07. Вирізаю на око, заокруглення може бути ширше або вже, як ви захочете.
 
08. Складаю деталь ще раз навпіл, поєднуючи мітки (пунктиром показала).
08. Складаю деталь ще раз навпіл, поєднуючи мітки (пунктиром показала).
 
09. Прикладаю вже вирізану "крапельку" до мітках, поєднуючи центри, і вирізаю, як за шаблоном.
09. Прикладаю вже вирізану "крапельку" до мітках, поєднуючи центри, і вирізаю, як за шаблоном.
 
10. Розгортаю деталь і отримую п'ять однакових вирізів.
10. Розгортаю деталь і отримую п'ять однакових вирізів.
 
11. Кожен з цих вирізів, а також деталі козирка, сколені разом виворотом один одному, окантовываю косою бейкой ( я - за допомогою лапки для бейки. Бейку не відрізаю після проходження одного вирізу, а відразу підставляю наступний виріз, так економніше). 

Отутюживаю окантовку, місцями натягуючи, місцями пріпосажівая, так, щоб все лежало рівненько.
11. Кожен з цих вирізів, а також деталі козирка, сколені разом виворотом один одному, окантовываю косою бейкой ( я - за допомогою лапки для бейки. Бейку не відрізаю після проходження одного вирізу, а відразу підставляю наступний виріз, так економніше). Отутюживаю окантовку, місцями натягуючи, місцями пріпосажівая, так, щоб все лежало рівненько.
 
12. Короткі краю основної деталі косинки обметываю і підшиваю, підвернувши обмітають край на виворіт. 

Можна необметані, а просто підрубати край, двічі його підвернувши.
12. Короткі краю основної деталі косинки обметываю і підшиваю, підвернувши обмітають край на виворіт. Можна необметані, а просто підрубати край, двічі його підвернувши.
 
13. Підрізаю хвостики косою бейки у "крапельок", щоб верх був рівним і обметываю ці верхівки одним рядком оверлока, між "крапельками" залишаю ланцюжка ниток.
13. Підрізаю хвостики косою бейки у "крапельок", щоб верх був рівним і обметываю ці верхівки одним рядком оверлока, між "крапельками" залишаю ланцюжка ниток.
 
14. Перемикаю оверлок на роликовий шов і обробляю зрізи паска, а також невеликий шматочок оздоблювальної тканини для прикраси козирка. Хвостики ниток на куточках паска заправляю в шов великий голкою.
14. Перемикаю оверлок на роликовий шов і обробляю зрізи паска, а також невеликий шматочок оздоблювальної тканини для прикраси козирка. Хвостики ниток на куточках паска заправляю в шов великий голкою.
 
15. Прикрашаю козирок ( ви можете зробити це так, як хочеться вам, я показую свій варіант). 

Шматочок оздоблювальної тканини з роликовим швом обрізаю навскіс (як на фото) і накладаю на козирок, поєднуючи центри.
15. Прикрашаю козирок ( ви можете зробити це так, як хочеться вам, я показую свій варіант). Шматочок оздоблювальної тканини з роликовим швом обрізаю навскіс (як на фото) і накладаю на козирок, поєднуючи центри.
 
16. Симетрично центру відзначаю кілька точок на козирку.
16. Симетрично центру відзначаю кілька точок на козирку.
 
17. ... і присбариваю між ними украшательный шматочок, закладаючи складочки.
17. ... і присбариваю між ними украшательный шматочок, закладаючи складочки.
 
18. На основній деталі заутюживаю верхівки "крапельок" на виворіт, на 1,5 см вниз, потім розрізаю ланцюжка оверлочної ниток між кінцями "крапельок".
18. На основній деталі заутюживаю верхівки "крапельок" на виворіт, на 1,5 см вниз, потім розрізаю ланцюжка оверлочної ниток між кінцями "крапельок".
 
19. Заутюженные верхівки пришиваю однією машинною строчкою до основної деталі, по всіх куточках проходжуся три рази, роблячи закріпки. При цьому ланцюжка ниток від оверлочного шва вкладаю всередину, під машинну строчку. Таким чином вони закріпляться. 

Ось що повинно вийти з вивороту.
19. Заутюженные верхівки пришиваю однією машинною строчкою до основної деталі, по всіх куточках проходжуся три рази, роблячи закріпки. При цьому ланцюжка ниток від оверлочного шва вкладаю всередину, під машинну строчку. Таким чином вони закріпляться. Ось що повинно вийти з вивороту.
 
20. На виворітну сторону основної деталі прикалываю виворотом козирок, поєднуючи центри.
20. На виворітну сторону основної деталі прикалываю виворотом козирок, поєднуючи центри.
 
21. Поверх козирка прикалываю лицьовою стороною на козирок поясок, знову ж стежачи за тим, щоб центри збіглися.
21. Поверх козирка прикалываю лицьовою стороною на козирок поясок, знову ж стежачи за тим, щоб центри збіглися.
 
22. В куточках потрібно поєднати деталі ось так (адже ми ж на самому початку у паска зрізали по 0,5 см ширини, тут ми на цю величину поясок змістимо від краю).
22. В куточках потрібно поєднати деталі ось так (адже ми ж на самому початку у паска зрізали по 0,5 см ширини, тут ми на цю величину поясок змістимо від краю).
 
23. Прокладаю сходинку, акуратненько в куточках, рядок проходить по краю роликового шва.
23. Прокладаю сходинку, акуратненько в куточках, рядок проходить по краю роликового шва.
 
24. Подравниваю зрізи і заутюживаю їх на основну деталь. І відразу ж заутюживаю 1 см ширини паска на виворіт, у бік шва.
24. Подравниваю зрізи і заутюживаю їх на основну деталь. І відразу ж заутюживаю 1 см ширини паска на виворіт, у бік шва.
 
25. Роблю строк шва в 0,3-0,4 див.
25. Роблю строк шва в 0,3-0,4 див.
 
26. Відвертаю поясок наверх, на основну деталь, в куточках вирівнюю.
26. Відвертаю поясок наверх, на основну деталь, в куточках вирівнюю.
 
27. Тепер поясок можна прикрасити як завгодно і потім відкласти його по периметру. Щоб не "поїхав" і не був косою, попередньо приклейте його до основи.
27. Тепер поясок можна прикрасити як завгодно і потім відкласти його по периметру. Щоб не "поїхав" і не був косою, попередньо приклейте його до основи.
 
28. Це виворіт.
28. Це виворіт.
 
29. Залишилося вставити в куліску вгорі "крапельок" шнурок або косу бейку (як у мене), затягнути і зав'язати його. За рахунок цього шнурка вгорі шапочка трохи регулюється по глибині.
29. Залишилося вставити в куліску вгорі "крапельок" шнурок або косу бейку (як у мене), затягнути і зав'язати його. За рахунок цього шнурка вгорі шапочка трохи регулюється по глибині.
 
30. Залишилося додати спереду всілякі украшалочки - і можна приміряти!
30. Залишилося додати спереду всілякі украшалочки - і можна приміряти!
 
31. За обсягом косинка регулюється за рахунок зав'язок на паску. У "крапельки" добре поміщаються хвостики і кіски, хоч у всі 5 можна засунути.
31. За обсягом косинка регулюється за рахунок зав'язок на паску. У "крапельки" добре поміщаються хвостики і кіски, хоч у всі 5 можна засунути.
 
32. Ця модель в саду, тому позує за неї її штучна подружка, яка сидить, як укопана і дозволяє повертати себе будь-яким боком, не вередує і не тікає. 

Ясна річ, що головний убір їй великий, але, незважаючи на це, думаю, фотографії дадуть вам все ж загальне уявлення про хустині.
32. Ця модель в саду, тому позує за неї її штучна подружка, яка сидить, як укопана і дозволяє повертати себе будь-яким боком, не вередує і не тікає. Ясна річ, що головний убір їй великий, але, незважаючи на це, думаю, фотографії дадуть вам все ж загальне уявлення про хустині.


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 682 | Рейтинг: 0.0/0