Чорні брюки класичного крою – незамінна деталь в гардеробі будь-якої дитини. Вони можуть стати в нагоді як для «садиковских» ранків, так і для шкільних солідних подій! Купувати такі штани дорогувато, а от шити – набагато вигідніше: на брючную тканину у магазинах часто виставляють економні ціни. Шити класичні брюки для хлопчика можна як з костюмної тонкої тканини, так і з вовняного полотна. У нашому випадку використаний микровельвет – тканина, яка подобається дітям і добре тримає форму.
Матеріали та інструменти:
- Чорний микровельвет – 70 см (для розміру 110)
- Білий бавовна з цікавим принтом – невеликий відріз
- Металева блискавка «для джинсів» – 9 см
- Нитки чорного кольору
- Чорна ґудзик – 1 шт.
- Кравецькі шпильки
- Киперная стрічка чорного кольору (товщина – 1 см) – 70 см
- Швейна машинка з двома лапками – звичайної і оверлочної

Перш ніж переходити до побудови викрійки, розкрою і шиття, потрібно зняти необхідні мірки дитини: довжину вироби, обхваты талії і стегон, висоту сидіння. Про те, як це зробити правильно, ми вже розповідали в цій статті.
Викрійка класичних брюк для хлопчика взята з журналу дитячої моди Ottobre №6-2013 (модель 18). Ці штанці скоріше навіть вінтажні: зверху на передніх полотнищах штанин у них є складки, роблять виріб більш пишним і милим, а планка пояса на спинці прикрашена двома горбками» для приєднання підтяжок. Ми трохи спростили модель і зробили звичайний прямий пояс, без цих «горбків». У майстер-класі представлений пошиття брюк 110 розміру.
Якщо ж у вашої дитини інший розмір, як варіант - побудуйте викрійку штанів для хлопчика самостійно разом з нашим майстер-класом.
Майстер-клас: як зшити класичні брюки для хлопчика в домашніх умовах
Викроїте з тканини всі потрібні деталі. З микровельвета – два передніх полотнища штанів, два задніх, дві задні мішковини передніх кишень, два задніх кишені, п'ять «прапорців» для шлевок, одну планку для пояса. З бавовни з малюнком викроїте внутрішню частину планки пояси і дві передні мішковини передніх кишень.

Спочатку оформіть складки передніх полотнищ штанів. Складіть складки на обох полотнищах так, щоб вони були повернуті в бік кишень. Зафіксуйте кравецькими шпильками у верхнього краю деталей.

Прострочіть ці складки по краю згину прямим швом (використовуйте звичайну лапку) з інтервалом 3.Рядок зробіть довжиною 3-4 див.

На задніх полотнищах стачайте краю выточек прямим швом, а самі припуски з вивороту обробіть оверлочным швом, попередньо змінивши лапку на оверлочну.

Приступите до виготовлення кишень. Бавовняну деталь мішковини прикладіть обличчям до обличчя до зрізу входу в кишеню, закріпіть шпильками.

Прострочіть лінію входу в кишеню прямим швом, потім підігніть бавовняну деталь до вивороту і знову скріпіть шпильками, як показано зліва на фото. Відстрочити вхід в кишеню прямим швом, відступивши від згину тканини 2-3 мм, як показано праворуч.

На вивороті прикладіть до бавовняної деталі задню мішковину кишені з вельвету. Скріпіть краю цих двох деталей шпильками.

Стачайте краю кишені прямим швом, а потім поставте оверлочну лапку і обробіть краю оверлочным швом.

Переверніть виріб лицьовою стороною вгору і шпильками скріпіть верх і бічну сторону кишені. Щоб зафіксувати ці частини, зробіть вгорі та збоку невеликі закріпки прямим швом, відступивши від краю буквально 2 мм. В готових брюках закріпок не буде видно – це «чернетка» для того, щоб зробити полотнища штанів більш зручними в роботі.

Складіть разом задні полотнища штанів (обличчям до обличчя), скріпіть їх шпильками і стачайте по центральній лінії прямим швом. Краї обробіть оверлочным швом.

Виготовте планку пояса. Складіть разом деталі з вельвету і бавовни лицем до лиця, скріпіть їх шпильками по трьом сторонам: лівого, верхнього та правого.

Прострочіть ці три сторони прямим швом.

Виверніть пояс через відкриту нижню сторону і скріпіть шпильками вже по лицьовій стороні.

Відстрочити пояс по краю по трьом сторонам, відступивши від згину 2-3 мм. В тому краї пояса, який на брюках буде розташований зліва, зробіть петельку для гудзики.

Ушийте в штани блискавку, з'єднавши, таким чином, дві передні частини штанів. Складіть разом передню і задню частини штанів, закріпіть шпильками їх бічні лінії. Прострочіть боки прямим швом по вивороту, а краї обробіть оверлочным швом.

На вивороті скріпіть шпильками внутрішні лінії колош.

Прострочіть цю лінію (кроковий шов, що йде від низу однієї штанини через пах до низу інший штанини) прямий рядком, а краї обробіть оверлочної. Виверніть штани на лицьову сторону.

Якщо ваша блискавка – трохи довше, ніж потрібно, зріжте її зайвий край, відступивши 2 см від верху штанів. Решта 2 см стрічок із зубчиками пригніть до верхніх країв штанів і закріпіть наметочним швом.См. докладний майстер-клас як вшити блискавку в штани.

Прикріпіть шпильками планку пояса до верху штанів.

20. Пристрочите її прямим швом, а краї обстрочите оверлочної рядком.

Ці припуски, оброблені оверлочным швом, сховайте під кіперному стрічкою: одну сторону прострочіть по шву на стику штанів і пояса, а інший – вже на стороні планки пояса.

Пояс виходить акуратно пришитим до штанів: припуски шва надійно заховані під кіперному стрічкою.Тепер можна зробити петлю (див. майстер-клас як це гарно зробити на брюках) і пришити до пояса ґудзик!

Низ штанин обробіть оверлочної рядком, потім підігніть на бік вивороту (підгин повинен складати близько 2 см) і прикріпіть наметочним ручним швом.

Прострочіть лінію низу штанин прямим швом.

Залишилося тільки прикріпити шлевкі, щоб штани можна було носити з поясом. Деталі «прапорців» перетворіть на смужки: підігніть на виворіт дві паралельні сторони, а потім складіть їх згинами разом.Прострочіть прямим швом край шлевкі, щоб добре закріпити деталь.

Одна петля буде розташована чітко по центральному шву ззаду штанів, дві – з боків і дві – над складками на передніх полотнищах. Всі шлевкі пришиваються однаково: спочатку потрібно розташувати цю деталь як би догори ногами, приставивши під деталь пояса, і пристрочите, надійно закріпивши сходинку.

Потім протилежний край шлевкі підігніть, а саму деталь загорніть вгору, до верхнього краю пояса.Пристрочите зігнутий верх шлевкі прямий рядком і добре закріпіть його.

Класичні штани для хлопчика готові! Викрійки цієї моделі розраховані на розміри від 98 до 134, а ось для зовсім маленьких крихіток в тому ж номері журналу Ottobre є модель штанів №9 (розміри – від 62 до 92). Приємного шиття і вдалих брюк!



|