Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Кишені в рамку на блискавці

Кишені в рамку на блискавці багато умільці уникають на своєму одязі, і марно. Так, такий кишеню вимагає акуратності, і, звичайно ж, знань. Якщо все це у наявності - виконати його не так вже й складно. Ви самі зможете в цьому переконатися, скориставшись покрокової інструкцією від Юлії Пасынковой.

Юлія:"Після моїх похвастушек утепленій жилеткою для сина, мене попросили зробити МК по обробці кишені. І хоча на речі без утеплювача (а шорти, на яких я виконую кишеню, якраз без нього) такі кишеньки я роблю по-іншому, відразу обточуючи вхід в кишеню самими обтачками або мішковиною, в цьому майстер-класі я вирішила описати обробку кишені з окремою рамкою. Цей спосіб я застосовую для утеплених речей. Тому в тексті МК буде ряд застережень, оскільки, звичайно ж, є різниця в обробці кишені на речі з підкладкою і без такої. Більшою мірою ця різниця стосується обметування.

В моєму МК кишеню розташовується горизонтально (ззаду на шортах), але може бути розташований похило, вертикально, принцип обробки все одно один. 

У мене все, як завжди, приблизно і "на око", без викрійок. Тому багато деталей я крою "в процесі", кому-то може бути зручніше кроїти все відразу, заздалегідь, перш, ніж приступити до шиття, я ж люблю "потрясти ганчірочки."

 

01. Ділянка деталі, на якому буде розташовуватися кишеню, з вивороту проклеиваю флізеліном. Довжина шматочка флізеліну більше довжини входу в кишеню на 3-4 см, ширина 3-5 см (у мене приблизно 20х5 см, я не міряла - шорти чоловічі, кишеню довжиною 16 см).
01. Ділянка деталі, на якому буде розташовуватися кишеню, з вивороту проклеиваю флізеліном. Довжина шматочка флізеліну більше довжини входу в кишеню на 3-4 см, ширина 3-5 см (у мене приблизно 20х5 см, я не міряла - шорти чоловічі, кишеню довжиною 16 см).
 
02. Малюю центральну лінію входу в кишеню, довжиною 12-16 см, може бути і менше, залежить від того хто буде кишенею користуватися. 

У мене картата тканина, тому лінію я намалювала по клітинам, однак, ззаду на штанях лінія входу повинна бути трохи нахилена вниз від бокового шва до шва сидіння, щоб кишеню був рівно розташований, коли штани вже будуть надіті на попі.
02. Малюю центральну лінію входу в кишеню, довжиною 12-16 см, може бути і менше, залежить від того хто буде кишенею користуватися. У мене картата тканина, тому лінію я намалювала по клітинам, однак, ззаду на штанях лінія входу повинна бути трохи нахилена вниз від бокового шва до шва сидіння, щоб кишеню був рівно розташований, коли штани вже будуть надіті на попі.
 
03. Тепер готую обтачку: дві смужки тканини шириною 3 см і на 3-4 см довше розміченій лінії входу в кишеню. 

Правильно кроїти їх по частковій (зазвичай я так і роблю), в даному випадку викроїла з косою, для краси. Проклеиваю обтачку флізеліном. В даному випадку це треба було зробити обов'язково, щоб уникнути зайвої расяжимости і перекосу обтачек. 

Буває, що проклеиваю обтачку для щільності, просто щоб блискавка їх не зажевывала; а буває, що і не проклеиваю, якщо шию з досить щільної тканини.

Складаю обтачку навпіл виворітною стороною всередину і приутюживаю (можна ще і склеїти олівчиком для надійності, ковзати не буде).
03. Теперь готовлю обтачки: две полоски ткани шириной 3 см и на 3-4 см длиннее размеченной линии входа в карман. Правильно кроить их по долевой (обычно я так и делаю), в данном случае выкроила по косой, для красоты. Проклеиваю обтачки флизелином. В данном случае это надо было сделать обязательно, во избежание излишней расяжимости и перекоса обтачек. Бывает, что проклеиваю обтачки для плотности, просто чтобы молния их не зажевывала; а бывает, что и не проклеиваю, если шью из довольно плотной ткани. Складываю обтачки пополам изнаночной стороной внутрь и приутюживаю (можно еще и склеить карандашиком для надежности, скользить не будет).
 
04. Готую блискавку, у мене залишок-огризок від чогось...
04. Готую блискавку, у мене залишок-огризок від чогось...
 
05. Блискавку расстегиваю, і її стрічку з одного боку мажу клеючим олівцем.
05. Блискавку расстегиваю, і її стрічку з одного боку мажу клеючим олівцем.
 
06. До намазала стрічці приклеюю обтачку так, щоб її згин розташовувалася врівень з зубчиками блискавки, закріплюю праскою (тільки носиком, по краю стрічки, не торкаючись зубців).
06. До намазала стрічці приклеюю обтачку так, щоб її згин розташовувалася врівень з зубчиками блискавки, закріплюю праскою (тільки носиком, по краю стрічки, не торкаючись зубців).
 
07. З другої сторони блискавки роблю те ж саме.
07. З другої сторони блискавки роблю те ж саме.
 
08. Прокладаю на машинці рядки, з'єднуючи обтачку з блискавкою, орієнтуюся по ширині лапці. 

Важливо, щоб строчка була рівною, точніше, на однаковій відстані від зубців блискавки. Хто не впевнений у рівності своїх рядків, перед тим, як приклеїти обтачку до блискавки малює на обтачку лінії, за якими буде строчити. Вони розташовуються приблизно 0,8-0,9 см (можна і ширше, це на ваш розсуд) від згину на обтачку. Отримую ось таку заготовку...
08. Прокладаю на машинці рядки, з'єднуючи обтачку з блискавкою, орієнтуюся по ширині лапці. Важливо, щоб строчка була рівною, точніше, на однаковій відстані від зубців блискавки. Хто не впевнений у рівності своїх рядків, перед тим, як приклеїти обтачку до блискавки малює на обтачку лінії, за якими буде строчити. Вони розташовуються приблизно 0,8-0,9 см (можна і ширше, це на ваш розсуд) від згину на обтачку. Отримую ось таку заготовку...
 
09. На цій заготівлі вимірюю відстань між рядками (у мене 1,6 см).
09. На цій заготівлі вимірюю відстань між рядками (у мене 1,6 см).
 
10. Приступаю до виготовлення рамки. На деталі, де розмічена центральна лина входу в кишеню, малюю ще дві лінії, так, щоб відстань між ними була на 2 мм менше, ніж виміряна відстань між рядками на заготовці з блискавкою (тобто 1,4 см). 

При цьому центральна лінія, як їй і належить, повинна розташовуватися по центру. Тобто я в обидві сторони від центральної лінії відкладаю по 0,7 см і проводжу лінії (сині).
10. Приступаю до виготовлення рамки. На деталі, де розмічена центральна лина входу в кишеню, малюю ще дві лінії, так, щоб відстань між ними була на 2 мм менше, ніж виміряна відстань між рядками на заготовці з блискавкою (тобто 1,4 см). При цьому центральна лінія, як їй і належить, повинна розташовуватися по центру. Тобто я в обидві сторони від центральної лінії відкладаю по 0,7 см і проводжу лінії (сині).
 
11. Размечаю вхід в кишеню червоними вертикальними лініями.
11. Размечаю вхід в кишеню червоними вертикальними лініями.
 
12. Мене знаходиться шматочок тканини по частковій (долевик). Довжина його на 5-6 см більше входу в кишеню, ширина-5-6 см, обметываю його з усіх боків (для речей з підкладкою це робити не обов'язково).
12. Мене знаходиться шматочок тканини по частковій (долевик). Довжина його на 5-6 см більше входу в кишеню, ширина-5-6 см, обметываю його з усіх боків (для речей з підкладкою це робити не обов'язково).
 
13. Прикалываю долевик лицем до лиця деталі з розміткою, часткова на долевике збігається з лінією входу в кишеню.
13. Прикалываю долевик лицем до лиця деталі з розміткою, часткова на долевике збігається з лінією входу в кишеню.
 
14. Прокладаю рядок, яка буде обмежувати рамку (погано видно на фото) з синім лініях і за коротким червоним, щоб вийшов прямокутник.
14. Прокладаю рядок, яка буде обмежувати рамку (погано видно на фото) з синім лініях і за коротким червоним, щоб вийшов прямокутник.
 
15. Розрізаю по центральній лінії, в куточках навскіс, не доходячи до рядка 0,5-1 мм.
15. Розрізаю по центральній лінії, в куточках навскіс, не доходячи до рядка 0,5-1 мм.
 
16. Повертаю деталь лицьовою стороною до себе, обмітають довгі зрізи долевика отгибаю на внутрішню частину рамки і роблю строк в 2-3 мм від згину. 

На фото червоним пунктиром і стрілкою показала один з цих швів, їх всього два, по довгих сторонах рамки (це щоб рамку легше вивернути).
16. Повертаю деталь лицьовою стороною до себе, обмітають довгі зрізи долевика отгибаю на внутрішню частину рамки і роблю строк в 2-3 мм від згину. На фото червоним пунктиром і стрілкою показала один з цих швів, їх всього два, по довгих сторонах рамки (це щоб рамку легше вивернути).
 
17. Рамку вивертаю і приутюживаю.
17. Рамку вивертаю і приутюживаю.
 
18. До рамці "приміряю" заготовку з блискавкою - шви на заготівлі повинні сховатися під рамкою. Якщо все ОК, заготівлю приклеюю до рамки.
18. До рамці "приміряю" заготовку з блискавкою - шви на заготівлі повинні сховатися під рамкою. Якщо все ОК, заготівлю приклеюю до рамки.
 
19. Пришиваю блискавку до рамки по периметру.
19. Пришиваю блискавку до рамки по периметру.
 
20. По коротких сторонах "проходжуся" три рази, на реверсі. Можна прошити і по одному разу, а потім на готовому кишені поставити закріпки.
20. По коротких сторонах "проходжуся" три рази, на реверсі. Можна прошити і по одному разу, а потім на готовому кишені поставити закріпки.
 
21. Кроєм мішковини кишені і підзора. Підзор потрібен, щоб при відкриванні кишені не було видно підкладку кишені, кроїти його потрібно з основної тканини, теж по частковій. Я з-за своїх клітин, знову ж таки, зробила інакше. Його ширина 8-10 см, а довжина дорівнює довжині долевика. 

Мішковину можна викроїти з двох частин, а можна викроїти цілу частину (з нею навіть простіше). Ширина мішковини = довжина долевика, довжина мішковини = глибина кишені х 2 (для цільної мішковини). 

Або ж як я, викроїти дві мішковини однакової ширини, але з різницею по довжині в 2-2,5 см.
21. Кроєм мішковини кишені і підзора. Підзор потрібен, щоб при відкриванні кишені не було видно підкладку кишені, кроїти його потрібно з основної тканини, теж по частковій. Я з-за своїх клітин, знову ж таки, зробила інакше. Його ширина 8-10 см, а довжина дорівнює довжині долевика. Мішковину можна викроїти з двох частин, а можна викроїти цілу частину (з нею навіть простіше). Ширина мішковини = довжина долевика, довжина мішковини = глибина кишені х 2 (для цільної мішковини). Або ж як я, викроїти дві мішковини однакової ширини, але з різницею по довжині в 2-2,5 см.
 
22. Тут на фото мішковини і підзора, видно їх ширина.
22. Тут на фото мішковини і підзора, видно їх ширина.
 
23. Довгу сторону підзора і верхній зріз у меншій з мешковин обметываю (або ж один короткий зріз на цілісної мішковині). 

Для речей з підкладкою мішковину обметывать не потрібно.
23. Довгу сторону підзора і верхній зріз у меншій з мешковин обметываю (або ж один короткий зріз на цілісної мішковині). Для речей з підкладкою мішковину обметывать не потрібно.
 
24. Підзор накладаю виворотом на обличчя більшою мішковини, поєднуючи їх необметанные зрізи (вздовж червоної лінії).
24. Підзор накладаю виворотом на обличчя більшою мішковини, поєднуючи їх необметанные зрізи (вздовж червоної лінії).
 
25. Притачиваю підзор до мішковині вздовж обметування на ньому.
25. Притачиваю підзор до мішковині вздовж обметування на ньому.
 
26. Тепер меншу мішковину наколюю на блискавку і долевик, поєднуючи обмітають зрізи, на фото видно як.
26. Тепер меншу мішковину наколюю на блискавку і долевик, поєднуючи обмітають зрізи, на фото видно як.
 
27. Відвертаю зрізи так, щоб стала видна проклееная виворіт деталі і прокладаю сходинку максимально близько до вже наявних рядками, по червоній лінії, пришиваючи таким чином мішковину.
27. Відвертаю зрізи так, щоб стала видна проклееная виворіт деталі і прокладаю сходинку максимально близько до вже наявних рядками, по червоній лінії, пришиваючи таким чином мішковину.
 
28. Потім мішковину відвертаю вниз, належне їй місце і роблю строк (виділена червоним пунктиром).
28. Потім мішковину відвертаю вниз, належне їй місце і роблю строк (виділена червоним пунктиром).
 
29. Ось так це виглядає в готовому вигляді.
29. Ось так це виглядає в готовому вигляді.
 
30. Мешающийся при цих операціях бігунок блискавки пересувається при необхідності. Виходить, що нижня мішковина вже пришита. 

Якщо задумана декоративна відстрочка на кишені, то на нижній частині її потрібно виконати вже зараз, якщо пізніше - вхід в кишеню зашьется.
30. Мешающийся при цих операціях бігунок блискавки пересувається при необхідності. Виходить, що нижня мішковина вже пришита. Якщо задумана декоративна відстрочка на кишені, то на нижній частині її потрібно виконати вже зараз, якщо пізніше - вхід в кишеню зашьется.
 
31. Якщо мішковина цілісна, то пришитий один з її країв, обмітають. Той, який з подзоров, ще вільний, залишається його підвернути. Або ж (як у моєму варіанті) накласти мішковину з подзоров зверху.
31. Якщо мішковина цілісна, то пришитий один з її країв, обмітають. Той, який з подзоров, ще вільний, залишається його підвернути. Або ж (як у моєму варіанті) накласти мішковину з подзоров зверху.
 
32. Мішковини сколюю між собою і з'єдную машинною строчкою (часто - укріпленої), кути мешковин "на око" скругляю. Вгорі, у блискавці, рядок прокладаю максимально близько до блискавки.
32. Мішковини сколюю між собою і з'єдную машинною строчкою (часто - укріпленої), кути мешковин "на око" скругляю. Вгорі, у блискавці, рядок прокладаю максимально близько до блискавки.
 
33. Краю кишені обметываю, зрізуючи зайвий, або обробляю бейкой. Для речей з підкладкою це теж не потрібно робити.
33. Краю кишені обметываю, зрізуючи зайвий, або обробляю бейкой. Для речей з підкладкою це теж не потрібно робити.
 
34. На готовому кишені можна виконати строк буквою "П", зробити закріпки. 

Нехай вам привалить ваші красиві й рівні кишені будуть повними!!!
34. На готовому кишені можна виконати строк буквою "П", зробити закріпки. Нехай вам привалить ваші красиві й рівні кишені будуть повними!!!


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 618 | Рейтинг: 0.0/0