Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Як зшити плаття своїми руками без викрійки

Якщо ви є постійним читачем сайту Самошвейка, ви напевно знаєте, що я не люблю будувати викрійки з нуля, тим більше зі складними розрахунками. А ще я не люблю носити сукні та спідниці, воліючи їм зручні джинси. Але в цьому році, піддавшись умовлянням чоловіка, купила відріз тканини на сукню. Залишилася справа за малим – побудувати викрійку, розкроїти і пошити сукню.

Я набрала тканини 1 метр 20 см при ширині 1 метр 60 див. Плаття вирішила шити відрізна по талії, з суцільнокроєними короткими рукавами і спідницею, зібраної по верху.

Просидівши в мережі інтернет енну кількість часу в пошуках "диво-викрійки", нарешті знайшла відео, на якому просто і швидко раскроила плаття без викрійки. Не вірите? Дивіться відеоролик з Ольгою Никишечевой "Як зшити плаття з ситцю".

 

Уточню 2 моменти – на відео верх сукні відрізний від лінії стегон, у мене – від талії, спідниця у мене у вигляді "татьянки", тобто присобрана по верху, а в відео – спідниця-сонце.

Хоч я і буду кроїти плаття без викрійки, мені все одно знадобилися основні мірки фігури, як знімати – дивимось тут (зверніть увагу, що для розрахунків нам потрібні будуть мірки обхвату, а не напівобхват!):

  • обхват грудей (Ог);
  • обхват талії (От);
  • довжина ліфа по спинці від 7 шийного хребця до талії = 41 см (Дст);
  • висота грудей = 25 (Вг);
  • довжина спідниці = 55 см (Du).

зшити плаття без викрійки

Як розкроїти сукню на тканини без викрійки

Від відрізу тканини по довжині відміряла довжину спідниці (55 см) плюс припуски на шви (5 см), відрізала прямокутник. Це – деталь спідниці (160 довжиною і шириною 60). Щоб спідниця була з 2 бічними зрізами, прямокутник розрізала навпіл – вийшло 2 прямокутника по 80 на 60 див. Ще 10 см відрізала від довжини тканини для пояса. Пояс викроєний по ширині тканини.

Отже, з прямокутника 50 на 160 потрібно викроїти ліф. Прямокутник склала навпіл лицьовою стороною всередину, вийшло – 50 на 80 см, потім знову склала навпіл, вийшов прямокутник 50 на 40 див.

Від згину тканини вниз відступаємо 1 см, ставимо крапку, потім від неї вниз відкладаємо 3 см, ставимо крапку, потім мірки Вг, і Дтз, робимо надсічки крейдою. Потім через ці точки креслимо паралельні лінії.

По лінії шиї, де ми поставили крапку 3, вправо відміряємо 8 див. Ця мірка може змінитися при примірці ліфа сукні.

По лінії грудей, де ми поставили відмітку Вг, вправо відміряємо ¼ Ог +3 див.

По лінії талії, де ми поставили відмітку Дст, вправо відміряємо ¼ Від +3 див.

Зверніть увагу, що ¼ ми розраховуємо від обхвату, а не напівобхват грудей і талії.

На відео не сказано як побудувати плечовий зріз, тільки: "плічко під невеликим кутом на всю ширину тканини". Я побудувала так: від точки 8 вправо відміряла 10 см, поставила крапку і від неї вниз – 3см. З'єднала точки, лінію продовжила до кінця тканини.

Довжина рукава – за бажанням. Під прямим кутом до плечового зрізу креслимо ширину рукава 15 див. З'єднує цю точку з точкою ¼ Ог+3 див. Кут скругляем. Робимо горловину переду трохи глибше, ніж спинка. Так само на 1 см подовжуємо середину спинки і переду і з'єднуємо з бічними точками.

Схематична замальовка, як розкроїти деталі сукні на тканини:

викрійка сукні

Ось і вся побудова ліфа. Вирізаємо деталі з припуском на шви 1-1,5 см. Відокремлюємо деталь спинки від переду і поглиблюємо горловину переду. Із залишків тканини викроюємо косу бейку для обробки горловини. Всі деталі у нас підготовлені і викроєні. Залишилася справа за малим – зшити плаття.

Як зшити плаття

Сметываем і сточуємо плечові і бокові зрізи ліфа. Зрізи обробляємо на оверлоці. Шви заутюживаем в сторону спинки.

зшити ліф сукні

зшити плечові і бокові зрізи

Робимо примірку. Коректуємо лінію горловини.

Горловину окантовываем, як це зробити, було розказано в статті Окантовочні шви.

Зрізи низу рукавів обметываем на оверлоці, підшиваємо швом вподгібку з відкритим зрізом.

Сточуємо бічні зрізи спідниці сукні, обметываем, заутюживаем.

зшити спідницю

Верх і низ спідниці, низ ліфа обметываем на оверлоці, якщо тканина сильно обсипається.

По верху спідниці робимо збірку. Збірку можна зробити будь-яким способом: за допомогою ручних стібків "вперед голку", на швейній машині, послабивши нижню нитку і т. д. Прокладається 2 рядки, нитки стягуються.

зшити верх і низ сукні

Низ ліфа і верх спідниці складаємо лицьовими сторонами всередину, поєднуючи бічні зрізи і середини переду і спинки. Сметываем, а потім сточуємо на швейній машині. Якщо зрізи були не обметаны, обметываем.

зшити плаття

Відрізаємо від еластичної тасьми шириною 1 см шматок гумки довжиною, що дорівнює обхвату талії.Пристрочуємо гумку до припуск на шви сточування ліфа і спідниці.

Сукня вивертаємо на лицьову сторону, підшиваємо низ швом вподгібку з відкритим або закритим зрізом.

Деталь пояса дублюємо клейовим флізеліном. Заутюживаем вздовж по згину виворітною стороною всередину. Обробляємо пояс накладним швом з двома підігнутими зрізами.

Залишилося відпрасуйте сукню. Ось такий результат вийшов:

зшити плаття без викрійки



Категорія: Майстер-класи | Додано: (18.08.2016)
Переглядів: 2517 | Рейтинг: 0.0/0