Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 30
Гостей: 30
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Як зшити комір-стійку в чоловічій сорочці

Продовжуємо шити чоловічу сорочку. Для тих, хто тільки приєднався до читання, повторю, що ми вже розкроїли деталі (див. тут), пошили кокетку і планки (див. тут), а так само настрочили симпатичнінакладні кишені з клапанами на полички. В цьому майстер-класі ми докладно розповімо, як зшитикомір стійку.

комір стійка в чоловічій сорочці

Ми вже підготували полички з кишенями і застібкою, зшили спинку, тепер потрібно з'єднати плечові зрізи – сточуємо запошивальним швом. Шви проутюживаю через вологу тканину.

 

сточування плечових зрізів
сточування плечових зрізів

Коміри в чоловічих сорочках бувають різні за розміром та формою (різні довжина кінців коміра, висота стійки, кут "розльоту" кінців коміра). Стійка в чоловічих сорочках буває суцільнокроєна або притачна.Існує кілька способів обробки коміра. Пропоную познайомитися з одним з них.

Як зшити комір-стійку в чоловічій сорочці

Комір з притачной стійкою складається з таких деталей: верхній (зовнішній) і нижній (внутрішній) коміри; верхня (зовнішня) і нижня (внутрішня) деталі стійки.

Обробку комір я починаю з дублювання деталей, тобто приклеювання флізеліну гарячою праскою до виворітній стороні деталей через проутюжильник.

Потім на кожній деталі (верхнього та нижнього коміра, верхньої і нижньої деталі стійки) з виворітного боку на флізелін я прокреслюю олівцем або крейдою лінії обточування (або приточування) за лекалом.Ця нехитра операція дозволяє мені без праці з великою точністю обробляти деталі.

комір стійка в чоловічій сорочці

Складаю деталі коміра лицьовою стороною всередину, обтачиваю деталі коміра за трьома сторонам, припуски на шви зрізаю до 3 мм, вивертаю комір на лицьову сторону, выметываю з перекантовкой, приутюживаю і прострачиваю оздоблювальну рядок на ширину лапки.

комір стійка в чоловічій сорочцікомір стійка в чоловічій сорочці

Прикладаю до готового коміру лекало-викрійку і прокреслюю крейдою лінію з'єднання комір зі стійкою. З'єдную відкриті (нижні) зрізи машинною строчкою або ручними стібками.

комір стійка в чоловічій сорочці

Важливо:для того, щоб отримати симетричні кінці коміра, правильно поєднати комір зі стійкою, а також втачать комір в горловину, не обійтися без намітки контрольних точок. Контрольна точка 1: кінці коміра і точки уступів стійки. Контрольна точка номер 2, що означає середину коміра і стійки.

комір стійка в чоловічій сорочці

На зовнішню деталь стійки коміра прикладаю оброблений комір (нижнім коміром вниз), приметываю, пристрачиваю машинною строчкою. При цьому поєдную зрізи і контрольні точки. Слід зауважити, що кінці коміра поєднуються з точками уступів стійки.

комір стійка в чоловічій сорочці
комір стійка в чоловічій сорочці

Поверх комір прикладаю внутрішню (нижню) деталь стійки лицьовою стороною вниз, наметываю її, поєднуючи зрізи та контрольні точки. З'єдную деталі чоловічого коміра між собою машинною строчкою, яку прокладаю вздовж верхнього краю стійки і уступів. Рядок починаю і закінчую на 1 см вище від лінії шва втачіванія стійки в горловину виробу.

комір стійка в чоловічій сорочці

Припуски швів на уступах надрізаю як на фото - висікаю маленькі трикутники.

комір стійка в чоловічій сорочці

Вивертаю на лицьову сторону комір, выметываю краю стійки, приутюживаю. Ось який комірець виходить:

комір стійка в чоловічій сорочці

Втачивание чоловічого коміра в горловину

На спинці наголошую лінію середини надсечкой (контрольна точка 2). Поєдную лицьову бік чоловічої сорочки і лицьову сторону зовнішньої деталі стійки коміра. Роблю кол зрізи, контрольні точки, лінію середини на стійці з надсечкой на спинці; вметываю і втачиваю зовнішню деталь стійки в горловину.Роблю надсічки на припуски шва. Заметываю припуски шва втачіванія на стійку.

комір стійка в чоловічій сорочці
комір стійка в чоловічій сорочці

Подгибаю і заметываю припуски шва на виворітну сторону на внутрішній деталі стійки, перекриваю отриманим згином шов втачіванія зовнішньої деталі стійки в горловину. Прокладаю строчку на відстані 1-2 мм від згину. За бажанням можна продовжити машинну строчку по периметру стійки (але я цього не роблю в чоловічих сорочках з фланелі). Комір акуратно проутюживаю через тканину.

комір стійка в чоловічій сорочці

Ось такий комір вийшов.

комір стійка в чоловічій сорочці

Сподіваюся, зрозуміло пояснила. Якщо будуть питання - звертайтеся. В наступному майстер-класі ми продовжимо шити чоловічу сорочку: навчимося шити манжети і притачивать їх до низу рукавів, вошьем рукави, зшиємо бічні зрізи і подошьем низ сорочки.



Категорія: Майстер-класи | Додано: (17.08.2016)
Переглядів: 2685 | Рейтинг: 0.0/0