Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 31
Гостей: 31
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Як побудувати викрійку і зшити сорочку для хлопчика

Як-то в садочку, куди ходить моя дитина, повинні були фотографувати дітей. Попросили одягтися по-класично нарядно – білий верх, темний низ. Виявивши, що у нас в гардеробі немає жодної простий білої сорочки, я вирішила пошити сорочку для дитини сама з коміром, але без гудзиків.

зшити сорочку для хлопчика

Викрійка сорочки для хлопчика

Побудова викрійки сорочки завжди починається з креслення сітки. Необхідно зняти з малюка основні мірки: напівобхват грудей (Сг, вимірюється грудна клітка, і величина ділиться навпіл), ширина грудей (Шг, між пахвовими западинами), ширина спини (Шс, між пахвовими западинами ззаду), бажана довжина виробу (Ді, по хребту, починаючи від шиї).

викрійка сорочки для хлопчика

  1. На великому аркуші паперу (міліметрівці, шпалерах і т. п.) креслимо сітку зі сторонами: А0 А1 = Сг + 4-8 см (щоб сорочка вільно облягала), А0 Н = довжина виробу (Ді), А1 Н1 = А0 Н, Н Н1 = А0 А1. Не потрібно починати побудову з самого краю аркуша, так як іноді креслення може виходити за межі сітки. Зробіть невеликі відступи зверху і знизу. А щоб паперові шаблони не вийшли половинчатими можна скласти папір по кроям. Лекала вирізаються і просто розвертаються – виходить цілісний шаблон спинки і переду.
  2. Тепер відкладаємо такі відрізки: А0 = Шс + 3 см, А1 а2 = Шг + 2 див.
  3. З точки Р до відрізку А1 Н1 проводимо перпендикуляр. Позначаємо точку перетину Г1.
  4. Опускаємо перпендикуляри з точок а і а2 до відрізку Г Г1. Точки позначаємо, відповідно, Г2 і Г3.
  5. Ділимо навпіл відрізок Г2 Г3 і ставимо крапку Г4. Опускаємо з неї перпендикуляр на відрізок Н Н1 і ставимо точку перетину Н2. Сітка готова.

Побудова креслення спинки і пройми спинки

креслення спинки і пройм викрійки сорочки

Для побудови спинки знімемо додаткові мірки напівобхват шиї (Сш, сьомий хребець навколо шиї, величину розділити на два) і ширини плеча (Шп, від основи шиї до плечової точки).

  1. Тепер на сітці відкладаємо відрізки А0 А3 = Сш : 3 + 0.5 см, А0 А4 = 1.5-2 див Нові точки А3 і А4 з'єднуємо дугою.
  2. Вниз з точки а потрібно відкласти відрізок в 3 див. Другий кінець відрізка позначаємо просто крапкою. Починаючи з точки А3, через цю точку креслимо відрізок А3 П = Шп + 1 див.
  3. Відрізок П1 П2 = 1/3 а Г2.
  4. З'єднуємо плавною лінією точки П, П2, Г4. Спинка готова.

Побудова креслення переду і пройми переду

побудова викрійки переду сорочки

  1. Відкладаємо відрізки А5 А1 = Сш : 3 + 2 см, А1 А6 = Сш : 3. Проводимо з нових точок перпендикуляри до утворення прямого кута. З'єднуємо А5 і А6 плавною лінією у межах квадрата.
  2. Тепер з точки а2 опускаємося на 3 см і ставимо точку 1. Креслимо другу лінію плеча, але не продовжуємо її. А5 П3 = Шп.
  3. Відрізок П3 П4 = 1/3 1 М3. Тобто точка П4 розташовується трохи нижче відносно точки П2.
  4. Плавно з'єднуємо точки П3, П4, Г4. Передня частина готова.

Побудова креслення рукава

викрійка рукава сорочки

  1. У верхній частині паперового аркуша ставимо крапку О. Відкладаємо вниз відрізок О М, рівний бажаній довжині рукава. Короткий рукав на одязі малюків по довжині, як правило, не перевищує 10 див.
  2. Від точки О відміряємо 6 см і ставимо точку О1. Через точку О1 проводимо лінію, перпендикулярну відрізку Про М.
  3. Тепер по точках П, П2, Г4, П4, П3 на основному кресленні потрібно виміряти довжину пройми.Краще це робити м'яким метром або металевою лінійкою, яку можна поставити на ребро і трохи загнути. З точки О на горизонтальній лінії відкладаємо відрізки Про К = довжина пройми (Дпр) : 2, Про К1 = Дпр : 2.
  4. Ці відрізки (Про До, К1) ділимо навпіл і ставимо точки 1, 2. Опускаємо з цих точок перпендикуляри на відрізок До К1.
  5. Отримані маленькі відрізки Про 2, 2 К1 теж ділимо навпіл. Розставляємо крапки 3, 4.
  6. Відкладаємо перпендикулярні відрізки з цих точок: 3, 4 – по 0.5 см, з точки 1 – 1.5 див. Плавно з'єднуємо.
  7. Відрізок М1 М2 – це ширина рукава. Його розмір визначається самостійно, але зазвичай він трохи менше відрізка До К1. Рукав готовий.

Як зшити сорочку для хлопчика

Ось основні деталі сорочки. Лекала прикладаємо до тканини (у мене х/б), обводимо крейдою і, залишивши припуски на шви, вирізаємо.

деталі сорочки

Як я вже говорила, лекала можна зробити відразу розгорнутими або залишити половинчатими. У другому випадку доведеться згортати навпіл тканина.

Зшиваємо спинку і передню частину. Спереду робимо невеликий виріз, щоб пройшла голова.

бічні і плечові зрізи стачать

Рукава два, тому робимо дві деталі. Не забудьте паперове лекало перевернути, коли будете другий раз прикладати його до тканини. Інакше деталі будуть однаковими, а повинні бути дзеркальними.

деталі рукавів

Пришиваємо рукави і обробляємо виріз. Потім робимо комір. Мірка у нього тільки одна – лінія втачіванія повинна дорівнювати колу горловини. Кути і висота коміра – за бажанням. Лекало краще зробити половинчастим.

комір сорочки

Знадобиться дві деталі коміра.

деталі коміра

Зшиваємо ці деталі з вивороту з трьох сторін. Нижні частини тільки підверніть, але разом не зшиваємо.

Пришиваємо комір до сорочки.

пришити до сорочки комір

Залишилося тільки прикрасити виріз. Давайте спробуємо зшити застібку-поло. Для цього із залишків тканини вирізаємо два прямокутника довжиною трохи більше довжини вирізу, а шириною близько 6-7 см. З цих двох прямокутників потрібно зробити дві пари ось таких деталей:

деталі коміра

На сорочці крейдою позначаємо кордону, куди вони будуть вшиті.

зшити сорочку для хлопчика

З цих деталей робимо ось таку «метелика». Зверху на 2/3 зшиваються парні деталі (обличчя-виворіт), а знизу на 1/3 вже обличчя з обличчям, а виворіт з виворотом.

застібка сорочки

Виходить готова деталь вирізу. Перед тим як пришити її, я ще зробила короткі зав'язки у коміра. Потім вшила виріз.

зшити сорочку для хлопчика

Ось така сорочка для хлопчика вийшла в підсумку. По боках я залишила невеликі розрізи. Її можна носити навипуск як літню сорочку або комбінувати, наприклад, з костюмом або комбінезоном.

як зшити сорочку для хлопчика



Категорія: Майстер-класи | Додано: (18.08.2016)
Переглядів: 4114 | Рейтинг: 0.0/0