Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Дитячі утеплені штани: "полегшений" метод

Майстер-клас з пошиву утеплених дитячих штанів "полегшеним" методом представляє Світлана Карпенко р. з Нижнього Новгорода. Світлана є однією з переможниць конкурсу майстер-класів - 2007.

Світлана Карпенко: "Найкраще захистять ваше головне скарб теплі штани, пошиті з любов'ю дбайливими маминими руками. Що робити, якщо майже немає часу? Зшити їх "полегшеним" способом. Я пошила свої перші осінні брючки два роки тому – вони витримали нескінченні прання і падіння маленької доньки, не порвалися, не обмохрились (без обробки швів і без блочок). Коли вони стали малі, пошила точно такі ж з такої ж тоненькою прогумованої тканини, настільки вони виявилися не тільки легкі у виготовленні, але і зручні в носінні. Доньці тепло не тільки від синтепону, її ще зігріває тепло маминих рук.До речі, так як дітки швидко ростуть, брючки рекомендую зшити на пару розмірів більше – бретельки і гумка на талії не дадуть їм впасти, а резиночки на щиколотках не пропустять холодний вітер до ніжок і дозволять регулювати довжину штанин".

Як швидко і легко шиються такі зручні і практичні брючки, ви переконаєтеся на наступних сторінках, де Світлана проводить свій віртуальний майстер-клас.

 

01. Робимо викрійку штанів – за основу беремо звичайну викрійку штанів більшого розміру і додаємо по 3 см вгору – над лінією талії і вниз – за лінію низу. Це будуть суцільнокроєні пояс і куліска для гумки. Якщо кишені з відрізним бочком, то по переду пояс доведеться кроїти окремо.
01. Робимо викрійку штанів – за основу беремо звичайну викрійку штанів більшого розміру і додаємо по 3 см вгору – над лінією талії і вниз – за лінію низу. Це будуть суцільнокроєні пояс і куліска для гумки. Якщо кишені з відрізним бочком, то по переду пояс доведеться кроїти окремо.
 
02. З основної тканини (плащівка) деталі викроюються по викрійці + припуски на подгибку пояса та низу по 4 см, з підкладки (краще фланель) – без надбавок. Підкладку простьобаний синтепоном. Можна купити готову стежку і кроїти з неї.
02. З основної тканини (плащівка) деталі викроюються по викрійці + припуски на подгибку пояса та низу по 4 см, з підкладки (краще фланель) – без надбавок. Підкладку простьобаний синтепоном. Можна купити готову стежку і кроїти з неї.
 
03. Обробляємо кишені і пришиваємо пояс до переду.
03. Обробляємо кишені і пришиваємо пояс до переду.
 
04. Сточуємо бічні шви верху. На 1,5 см вище лінії низу вшиваємо петельку з атласної стрічки для фіксації гумки. Отстрачиваем.
04. Сточуємо бічні шви верху. На 1,5 см вище лінії низу вшиваємо петельку з атласної стрічки для фіксації гумки. Отстрачиваем.
 
05. Сточуємо інші шви верхніх штанів. Якщо шиємо з плащової тканини з тонкою прогумованою основою, то припуски обробляти не треба.
05. Сточуємо інші шви верхніх штанів. Якщо шиємо з плащової тканини з тонкою прогумованою основою, то припуски обробляти не треба.
 
06. Шиємо внутрішні штани. Припуски теж можна не обробляти, близько до шва зрізаємо синтепон і расстрачиваем припуски. Внутрішні штани повинні бути вже верхніх!
06. Шиємо внутрішні штани. Припуски теж можна не обробляти, близько до шва зрізаємо синтепон і расстрачиваем припуски. Внутрішні штани повинні бути вже верхніх!
 
07. Вкладаємо внутрішні штани в зовнішні, перевіряємо відповідність ширини штанин (щоб не було складок всередині) і складаємо по лініях низу і талії.
07. Вкладаємо внутрішні штани в зовнішні, перевіряємо відповідність ширини штанин (щоб не було складок всередині) і складаємо по лініях низу і талії.
 
08. Підгинаємо пояс. Тут потрібна точність, оскільки попереду рядок подгибки повинна збігтися зі швом притачування пояса.
08. Підгинаємо пояс. Тут потрібна точність, оскільки попереду рядок подгибки повинна збігтися зі швом притачування пояса.
 
09. Прокладаємо строчку по середині пояси і втягає в пояс дві гумки.
09. Прокладаємо строчку по середині пояси і втягає в пояс дві гумки.
 
10. Вид збоку. При бажанні можна вшити в підгинку паски ззаду бретелі, а попереду – петлі.
10. Вид збоку. При бажанні можна вшити в підгинку паски ззаду бретелі, а попереду – петлі.
 
11. Ставимо блочки або, якщо їх немає, робимо випалювачем дві дірки (якщо тканина не мохрится, як у цьому випадку – перевірено, прання і прання протягом декількох сезонів оброблений випалювачем край витримує) по обидві сторони зовнішнього шва куліскі верхніх штанів. Підгинаємо низ. Залишаємо невеликий ділянку біля внутрішнього шва, щоб всилити гумку.
11. Ставимо блочки або, якщо їх немає, робимо випалювачем дві дірки (якщо тканина не мохрится, як у цьому випадку – перевірено, прання і прання протягом декількох сезонів оброблений випалювачем край витримує) по обидві сторони зовнішнього шва куліскі верхніх штанів. Підгинаємо низ. Залишаємо невеликий ділянку біля внутрішнього шва, щоб всилити гумку.
 
12. Втягає капелюшний гумку, пропускаючи через фіксатор та атласну петельку, з'єднуємо кінці і закінчуємо подгибку низу. Штани готові!
12. Втягає капелюшний гумку, пропускаючи через фіксатор та атласну петельку, з'єднуємо кінці і закінчуємо подгибку низу. Штани готові!
 
13. Готовий результат - зручні штани, пошиті "полегшеним" методом, вже готові до перевірки на міцність вимірюванням калюж!
13. Готовий результат - зручні штани, пошиті "полегшеним" методом, вже готові до перевірки на міцність вимірюванням калюж!


Категорія: Майстер-класи | Додано: (20.09.2017)
Переглядів: 576 | Рейтинг: 0.0/0