Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

Багатоярусна спідниця

Довга, широка, багатоярусна спідниця, як символ свободи!

Часом так приємно плутатися в широкому подолі і відчувати рухи складок спідниці розвивається на вітрі.. Це так по-жіночому!

Приступаємо.

В наявності жатий льон шириною 140-145 див. Пішло 1.5 метра темного і 0.5 метра світлого. Далі шматочок творчості.

 

01.Мені не хотілося робити яруси однакової висоти – здалося не цікаво. Моє почуття гармонії вимагало якоїсь динаміки, а так як почуття гармонії нерозривно з почуттям рівноваги, то зміна висоти ярусів повинна бути не аби яке». 

Висоту можна міняти і в арифметичній прогресії, і в геометричній, і в логарифмічній (для особливо вигадливих), але мені здалося, що самий вірний варіант – «золотий перетин». Тому я зробила відношення висоти подальшого ярусу до попереднього дорівнює приблизно 1.618. 

Темні яруси на збільшення до низу – 14см, 22см, 36см.

Світлі яруси у зворотному напрямку – 8см, 5см. 

З висотою визначилися, тепер визначаємося з шириною. Практика показує, що щільні тканини можна «збирати» в 1.5 рази, а легкі в 2 і більше. У моєму випадку, виходячи з щільності кількості тканини, коефіцієнт вийшов 1.6 (тут не потрібно боятися всіх цих цифр і коефіцієнтів, вони глибоко примерны і 10-15-20см особливо не вплинуть на результат).
01. Мне не хотелось делать ярусы одинаковой высоты – показалось не интересно. Моё чувство гармонии потребовало какой-нибудь динамики, а так как чувство гармонии неразрывно с чувством равновесия, то изменение высоты ярусов должно быть не «абы какое». Высоту можно менять и в арифметической прогрессии, и в геометрической, и в логарифмической (для особо затейливых), но мне показалось, что самый верный вариант – «золотое сечение». Поэтому я сделала отношение высоты последующего яруса к предыдущему равное примерно 1.618. Темные ярусы на увеличение к низу – 14см, 22см, 36см. Светлые ярусы в обратном направлении – 8см, 5см. С высотой определились, теперь определяемся с шириной. Практика показывает, что плотные ткани можно «собирать» в 1.5 раза, а лёгкие в 2 и более. В моём случае, исходя из плотности количества ткани, коэффициент получился 1.6 (здесь не нужно бояться всех этих цифр и коэффициентов, они глубоко примерны и 10-15-20см особо не повлияют на результат).
 
02. Викроюємо стрічки необхідної довжини і ширини, зшиваємо їх у кільця. Верхній край стрічки ярусу обшиваємо на оверлоці щільною вузької рядком з закруткою. Нижній – обметываем звичайної рядком. (Під час даної операції мій оверлок «згадав молодість», незліченні кілометри пелюшок/сорочечок).
02. Викроюємо стрічки необхідної довжини і ширини, зшиваємо їх у кільця. Верхній край стрічки ярусу обшиваємо на оверлоці щільною вузької рядком з закруткою. Нижній – обметываем звичайної рядком. (Під час даної операції мій оверлок «згадав молодість», незліченні кілометри пелюшок/сорочечок).
 
03. Виконуємо складання ярусів (тут все як завжди: рядок максимального кроку з ослабленою верхньою ниткою). Настійно раджу прокласти дві паралельні строчки і стягувати вже їх одночасно. При цьому складання будуть рівніше лягає, не будуть скручуватися, а після того, як Ви титанічними зусиллями їх рівномірно розподіліть, будуть надійніше утримуватися на місці і не рухатися. Збирати однією ниткою зручно невеликі відстані: рукава-буфи, розширення від кокеток, дрібниці всякі.
03. Виконуємо складання ярусів (тут все як завжди: рядок максимального кроку з ослабленою верхньою ниткою). Настійно раджу прокласти дві паралельні строчки і стягувати вже їх одночасно. При цьому складання будуть рівніше лягає, не будуть скручуватися, а після того, як Ви титанічними зусиллями їх рівномірно розподіліть, будуть надійніше утримуватися на місці і не рухатися. Збирати однією ниткою зручно невеликі відстані: рукава-буфи, розширення від кокеток, дрібниці всякі.
 
04. Світлі смуги не дають розширення («ланки-паразити» - так у мене замислювалося), тому робимо рівномірні складання і верху і низу.
04. Світлі смуги не дають розширення («ланки-паразити» - так у мене замислювалося), тому робимо рівномірні складання і верху і низу.
 
05. Накладаємо шари один на інший просто внахлест і притачиваем між рядками складання.
05. Накладаємо шари один на інший просто внахлест і притачиваем між рядками складання.
 
06. Так по черзі пришиваємо ярус за ярусом і видаляємо всі рядки-складання. (Теж виявилася досить марудна робота, відняла пару годин життя)
06. Так по черзі пришиваємо ярус за ярусом і видаляємо всі рядки-складання. (Теж виявилася досить марудна робота, відняла пару годин життя)
 
07. Пояс зробила просто з гумкою, але щоб ця гумка була не зовсім вже «просто», відтермінувала верхній край на ширину рюшек ярусів. Низ спідниці підігнутий.
07. Пояс зробила просто з гумкою, але щоб ця гумка була не зовсім вже «просто», відтермінувала верхній край на ширину рюшек ярусів. Низ спідниці підігнутий.
 
08. Спідниця готова. Носимо, насолоджуємося!
08. Спідниця готова. Носимо, насолоджуємося!


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 557 | Рейтинг: 0.0/0