Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

2. Шиємо класичні брюки для хлопчика

За багатовіковою традицією джентльменам, навіть самим юним, належить приходить на бал в класичних брюках. Якщо ваш кавалер підріс за осінь або просто хочеться побачити його на новорічній ялинці одягнений з голочки - тоді цей майстер-клас саме для вас! А представляє його автор - Пасынкова Юлія, з якою багато хто з вас прекрасно знайомі....

Юлія: "Дівчата, ви любите сюрпризи? Я приготувала для вас – це давно обіцяний та довгоочікуваний для кого-то майстер-клас з пошиву класичних брюк для хлопчика. Не самий простий і легкий у виконанні МК, і для мене – друкарської, і для вас – читають і шьющих. Багато фотографій, багато слів... Припадало одне і те ж місце знімати по кілька разів, потім все одно висвітлювати і домальовувати. Подекуди проглядаються смішні тіні від моїх рук, пуза або фотика... 

Незважаючи на це, сподіваюся, що МК виявиться корисний і зрозумілий для вас.

Відразу скажу, що не претендую на правильну і достовірну обробку тих чи інших вузлів, так і всієї технології в цілому. Шила, як зазвичай, з натхнення. Мало того, звичайно ж, не обійшлося без «косяків», на найвідвертіші і видні я вкажу у своєму описі, щоб ви не робили так само.

 

01. Вперше викрійку для штанів я будувала сама, але можна взяти і з журналу. 

Ось що вийшло у мене. 

Але цих деталей явно не достатньо для пошиття повноцінних штанів, тому деякі деталі я кроїла "по ходу справи", про що розповідаю нижче.
01. Вперше викрійку для штанів я будувала сама, але можна взяти і з журналу. Ось що вийшло у мене. Але цих деталей явно не достатньо для пошиття повноцінних штанів, тому деякі деталі я кроїла "по ходу справи", про що розповідаю нижче.
 
02. Брючки нам потрібні були теплі, тому тканина у мене костюмна на флісі, не лякайтеся її вивороту. 

Складаю тканину навпіл вздовж і маю викрійку переднього полотнища (ПП) на ній так, щоб часткова нитка тканини суворо збігалася з лінією "стрілки". В деяких місцях викрійку прикалываю до тканини, щоб не ковзала. 

Припуски скрізь роблю по 1,5 см, крім низу (там 3 см) і шву гульфика (там 3-4 см залишаю, округло зрізавши припуск у точки банта).
02. Брючки нам потрібні були теплі, тому тканина у мене костюмна на флісі, не лякайтеся її вивороту. Складаю тканину навпіл вздовж і маю викрійку переднього полотнища (ПП) на ній так, щоб часткова нитка тканини суворо збігалася з лінією "стрілки". В деяких місцях викрійку прикалываю до тканини, щоб не ковзала. Припуски скрізь роблю по 1,5 см, крім низу (там 3 см) і шву гульфика (там 3-4 см залишаю, округло зрізавши припуск у точки банта).
 
03. Всі мітки з викрійки переношу на тканину. Спочатку промальовую їх на одному полотнище, потім складаю полотнища виворотом один до одного і простукиваю рукою по лініях. Виходить, що мітки в точності симетрично переносяться на інше полотнище. Обрисовываю їх для чіткості.
03. Всі мітки з викрійки переношу на тканину. Спочатку промальовую їх на одному полотнище, потім складаю полотнища виворотом один до одного і простукиваю рукою по лініях. Виходить, що мітки в точності симетрично переносяться на інше полотнище. Обрисовываю їх для чіткості.
 
04. На правому полотнище зрізаю припуск у гульфика до прямої лінії, залишаючи 1-1,5 см, на лівому ж залишається цельнокроений откосок. Це для мальчуковых штанів. Для дівчачих все навпаки.
04. На правому полотнище зрізаю припуск у гульфика до прямої лінії, залишаючи 1-1,5 см, на лівому ж залишається цельнокроений откосок. Це для мальчуковых штанів. Для дівчачих все навпаки.
 
05. Заднє полотнище (ЗП) кроєм так само, розташувавши "стрілку" з частковою. Припуски по всіх зрізах роблю 1,5 см, крім низу (там 3 см) і по середньому шву вгорі даю близько 2,5 див. як згодом виявилося, не дарма.
05. Заднє полотнище (ЗП) кроєм так само, розташувавши "стрілку" з частковою. Припуски по всіх зрізах роблю 1,5 см, крім низу (там 3 см) і по середньому шву вгорі даю близько 2,5 див. як згодом виявилося, не дарма.
 
06. Мітки переношу таким же способом, що і на ПП. Кишені планую один, на правому ЗП.
06. Мітки переношу таким же способом, що і на ПП. Кишені планую один, на правому ЗП.
 
07. Тепер переходжу до крою дрібних деталей. Для облямівки гульфика беру смужку тканини і складаю уздовж навпіл. В якості шаблону використовую відрізаний від правого ПП полотнища припуск гульфика – накладаю його на тканину, обвожу і вирізаю. Отримую підзор, викроєний в іншу сторону. 

Його скіс повинен бути розташований навпаки, в напрямку від згину – це мій "косяк". Ось тільки не знаю 100%-ний... На двох брюках, дісталися синові "у спадок" від брата є точно такий же "косяк".
07. Тепер переходжу до крою дрібних деталей. Для облямівки гульфика беру смужку тканини і складаю уздовж навпіл. В якості шаблону використовую відрізаний від правого ПП полотнища припуск гульфика – накладаю його на тканину, обвожу і вирізаю. Отримую підзор, викроєний в іншу сторону. Його скіс повинен бути розташований навпаки, в напрямку від згину – це мій "косяк". Ось тільки не знаю 100%-ний... На двох брюках, дісталися синові "у спадок" від брата є точно такий же "косяк".
 
08. Для передніх кишень кроєм мішковини і облямівки. Мішковини роблю з підкладкової тканини, облямівки - з основної. Для мешковин беру 2 прямокутника, розмір яких залежить від розміру долоні. Довжина їх приблизно на 4-5 см більше входу в кишеню, а ширина дорівнює подвоєною глибині кишені+припуски. У мене вийшли прямокутники 25х27 див.
08. Для передніх кишень кроєм мішковини і облямівки. Мішковини роблю з підкладкової тканини, облямівки - з основної. Для мешковин беру 2 прямокутника, розмір яких залежить від розміру долоні. Довжина їх приблизно на 4-5 см більше входу в кишеню, а ширина дорівнює подвоєною глибині кишені+припуски. У мене вийшли прямокутники 25х27 див.
 
09. Я їх отгладила і заутюжила навпіл, склавши уздовж.
09. Я їх отгладила і заутюжила навпіл, склавши уздовж.
 
10. Тепер прикалываю заутюженную мішковину до переднього полотнища – саме по ньому, выкроенному з припусками, буду орієнтуватися. Покласти треба так, щоб краї мішковини стикалися з краями ПП по вертикалі і горизонталі, а надлишки "виглядали".
10. Тепер прикалываю заутюженную мішковину до переднього полотнища – саме по ньому, выкроенному з припусками, буду орієнтуватися. Покласти треба так, щоб краї мішковини стикалися з краями ПП по вертикалі і горизонталі, а надлишки "виглядали".
 
11. Обвожу по контуру, надлишки зрізаю, другу мішковину вирівнюю по першій, щоб вони були однаковими. І виходять у мене 2 мішковини для кишень.
11. Обвожу по контуру, надлишки зрізаю, другу мішковину вирівнюю по першій, щоб вони були однаковими. І виходять у мене 2 мішковини для кишень.
 
12. Підзор крою, наклавши на шматочок тканини ПП. Обвожу по контуру вгорі і по боковому зрізу, переношу всі мітки кишені, додаю по 4-5 см в області лінії входу в кишеню.
12. Підзор крою, наклавши на шматочок тканини ПП. Обвожу по контуру вгорі і по боковому зрізу, переношу всі мітки кишені, додаю по 4-5 см в області лінії входу в кишеню.
 
13. Ось, що виходить.
13. Ось, що виходить.
 
14. Другий підзор кроєм симетрично, мітки переношу.
14. Другий підзор кроєм симетрично, мітки переношу.
 
15. Для задньої кишені (він у мене планується з листочками) кроєм листочку, підзор і мішковину.
15. Для задньої кишені (він у мене планується з листочками) кроєм листочку, підзор і мішковину.
 
16. Листочки – прямокутник з основної тканини, довжина: 4-6 см довше входу в кишеню; ширина: подвоєна ширина готової листочки + 2 см припуски. У мене 17х 4 див. Підзор – прямокутник з основної тканини, довжина: на пару см більше довжини листочки; ширина: 6-8 див. У мене 19х6 див. (на фото підзор і листочка)
16. Листочки – прямокутник з основної тканини, довжина: 4-6 см довше входу в кишеню; ширина: подвоєна ширина готової листочки + 2 см припуски. У мене 17х 4 див. Підзор – прямокутник з основної тканини, довжина: на пару см більше довжини листочки; ширина: 6-8 див. У мене 19х6 див. (на фото підзор і листочка)
 
17. Мішковина – прямокутник з підкладкової тканини, довжина – 35-45 см; ширина – дорівнює довжині підзора. У мене 35х19 див.
17. Мішковина – прямокутник з підкладкової тканини, довжина – 35-45 см; ширина – дорівнює довжині підзора. У мене 35х19 див.
 
18. Залишився пояс. Він у мене планується з корсажем, що складається з двох деталей. Тому кроєм дві прямокутні деталі з основної тканини, довжина: напівобхват талії +10см; ширина: ширина пояса в гот. вигляді + припуски (у мене 2 дит. 42х7 см). 

І ще потрібна смужки тканини для шлевок, я взяла її шириною 3 см, довжиною близько 60 див. Розраховую зробити 6 шлевок, довжина кожної з них: ширина пояса в гот. вигляді +4 див. 

Знадобиться ще один невеликий шматочок основної тканини для пояси, прямокутник приблизно 8х10 см (я не міряла його).
18. Залишився пояс. Він у мене планується з корсажем, що складається з двох деталей. Тому кроєм дві прямокутні деталі з основної тканини, довжина: напівобхват талії +10см; ширина: ширина пояса в гот. вигляді + припуски (у мене 2 дит. 42х7 см). І ще потрібна смужки тканини для шлевок, я взяла її шириною 3 см, довжиною близько 60 див. Розраховую зробити 6 шлевок, довжина кожної з них: ширина пояса в гот. вигляді +4 див. Знадобиться ще один невеликий шматочок основної тканини для пояси, прямокутник приблизно 8х10 см (я не міряла його).
 
19. Переходимо до ВТО (волого-тепловій обробці). Багатьох відлякує ця процедура, хто боїться зробити щось не так, комусь хочеться скоріше зшити, хтось лінується, хто не знає як... Проте, в пошитті штанів СОТ важливо, раджу не нехтувати цим заняттям. ПроВТОченные брюки краще сідають, так і сюрпризів у вигляді стягнутих після прання бічних або крокових швів потім чекати не доведеться. 

Насправді СОТ не таке вже й складне заняття, головне зрозуміти сенс – надати полотнищ форму ніг - чим кривее ноги, тим кривее треба зробити брючины.

Перш, ніж приступити до СОТ, я переношу мітки або роблю їх більш помітними. При крої користуюся милом, яке має здатність зникати після прасування, тому малюю мітки контрастним олівцем, а деякі "промальовую" нитками, в тому числі і лінії "стрілок". Я перед СОТ стачивала виточки на ЗП. Можна це зробити вже після СОТ, але мені зручніше, коли виточки вже стачаны, я і їх заодно проутюживаю. 

В результаті отримую такі ось кривоногі брючины.
19. Переходим к ВТО (влажно-тепловой обработке). Многих отпугивает эта процедура, кто-то боится сделать что-то не так, кому-то хочется поскорее сшить, кто-то ленится, кто-то не знает как… Однако, в пошиве брюк ВТО важно, советую не пренебрегать этим занятием. ПроВТОченные брюки лучше садятся, да и сюрпризов в виде стянутых после стирки боковых или шаговых швов потом ждать не придется. На самом деле ВТО не такое уж и сложное занятие, главное понять смысл – придать полотнищам форму ног - чем кривее ноги, тем кривее надо сделать брючины. Прежде, чем приступить к ВТО, я переношу метки или делаю их более заметными. При крое пользуюсь мылом, которое имеет способность исчезать после утюжки, поэтому рисую метки контрастным карандашом, а некоторые "прорисовываю" нитками, в том числе и линии "стрелок". Я перед ВТО стачивала выточки на ЗП. Можно это сделать уже после ВТО, но мне удобнее, когда выточки уже стачаны, я и их заодно проутюживаю. В результате получаю такие вот кривоногие брючины.
 
20. Пояс, входи в кишені, листочку і откосок проклеиваю флізеліном. Листочку зміцнюю до її середини і заутюживаю уздовж навпіл.
20. Пояс, входи в кишені, листочку і откосок проклеиваю флізеліном. Листочку зміцнюю до її середини і заутюживаю уздовж навпіл.
 
21. Вздовж входів в кишені на ПП приклеюю нитепрошивную стрічку так, щоб її край розташовувався по розмітці, откосок зміцнюю до шва, тільки за припуск.
21 . Вздовж входів в кишені на ПП приклеюю нитепрошивную стрічку так, щоб її край розташовувався по розмітці, откосок зміцнюю до шва, тільки за припуск.
 
22. На ЗП в області входу в кишеню приклеюю прямокутник.
22. На ЗП в області входу в кишеню приклеюю прямокутник.
 
23. Обметываю зрізи подзоров і листочки (листочку просто для зручності роботи, не можна обмітати, а стачать), смужку для шлевок з однієї довгої сторони, підзор гульфика (якщо ви пам'ятаєте, він викроєний у мене скосом в іншу сторону, правильніше стачать скошений куточок і вивернути його, а потім обмітати по довгій стороні або окантувати косою бейкой. Але у мене тканина досить щільна, не хотілося робити зайву товщину выворачиванием)...
23. Обметываю зрізи подзоров і листочки (листочку просто для зручності роботи, не можна обмітати, а стачать), смужку для шлевок з однієї довгої сторони, підзор гульфика (якщо ви пам'ятаєте, він викроєний у мене скосом в іншу сторону, правильніше стачать скошений куточок і вивернути його, а потім обмітати по довгій стороні або окантувати косою бейкой. Але у мене тканина досить щільна, не хотілося робити зайву товщину выворачиванием)...
 
24. Обметываю основні полотнища по боковим, кроковим зрізах і зрізах шва сидіння. Правильніше передні полотнища обмітати трохи пізніше, коли будуть виконані кишені. Щоб акуратніше обробити куточок в районі гульфика, дійшовши до цього місця, піднімаю ніж оверлока, і шию, повертаючи тканину під лапкою.
24. Обметываю основні полотнища по боковим, кроковим зрізах і зрізах шва сидіння. Правильніше передні полотнища обмітати трохи пізніше, коли будуть виконані кишені. Щоб акуратніше обробити куточок в районі гульфика, дійшовши до цього місця, піднімаю ніж оверлока, і шию, повертаючи тканину під лапкою.
 
25. Приступаю до пошиття. Починаю з заднього (косячного, як потім з'ясувалося) кишені. 

Роблю розмітку нитками (можна крейдою, милом, маркером).
25. Приступаю до пошиття. Починаю з заднього (косячного, як потім з'ясувалося) кишені. Роблю розмітку нитками (можна крейдою, милом, маркером).
 
26. Мішковину накладаю лицьовою стороною на виворітну сторону ЗП і прикалываю. Верхній зріз мішковини (коротка сторона прямокутника для мішковини) повинен виходити за лінію пояса. 

У мене не так, тому що я поскупилася підкладки і відрізала менше, ніж потрібно. Згодом, я цей верхній зріз мішковини обметаю.
26. Мішковину накладаю лицьовою стороною на виворітну сторону ЗП і прикалываю. Верхній зріз мішковини (коротка сторона прямокутника для мішковини) повинен виходити за лінію пояса. У мене не так, тому що я поскупилася підкладки і відрізала менше, ніж потрібно. Згодом, я цей верхній зріз мішковини обметаю.
 
27. На подзоре проводжу пряму лінію, відступивши 1 см від необметанного краю, і прикалываю підзор до верхньої лінії розмітки на кишені, так, щоб лінії були суміщені. Строчу по лінії, роблячи закріпки на кінцях, точно дотримуючи початок і кінець рядка.
27. На подзоре проводжу пряму лінію, відступивши 1 см від необметанного краю, і прикалываю підзор до верхньої лінії розмітки на кишені, так, щоб лінії були суміщені. Строчу по лінії, роблячи закріпки на кінцях, точно дотримуючи початок і кінець рядка.
 
28. У мене закінчення рядка на подзоре "виїхало" - не біда, головне, щоб з розміткою кишені зійшлося і прострочити було рівно. Хто боїться – приметывает, та міцніше!
28. У мене закінчення рядка на подзоре "виїхало" - не біда, головне, щоб з розміткою кишені зійшлося і прострочити було рівно. Хто боїться – приметывает, та міцніше!
 
29. На листочку теж проводжу пряму лінію, відступивши від згину величину ширини листочки (вона має бути точно такою, як на розмітці кишені, у мене 1 см). По цій лінії прикалываю листочку до нижньої лінії розмітки на кишені і притачиваю, стежачи за тим, щоб строчка була паралельна попередньої, а її кінці закінчувалися закрепками на рівні кінців верхньої строчки.
29. На листочку теж проводжу пряму лінію, відступивши від згину величину ширини листочки (вона має бути точно такою, як на розмітці кишені, у мене 1 см). По цій лінії прикалываю листочку до нижньої лінії розмітки на кишені і притачиваю, стежачи за тим, щоб строчка була паралельна попередньої, а її кінці закінчувалися закрепками на рівні кінців верхньої строчки.
 
30. Ось тут з вивороту видно як розташовуються рядки.
30. Ось тут з вивороту видно як розташовуються рядки.
 
31. Розрізаю рамку, особливо ретельно і акуратно у найвіддаленіших куточках, близько підібравшись до рядку.
31. Розрізаю рамку, особливо ретельно і акуратно у найвіддаленіших куточках, близько підібравшись до рядку.
 
32. Вивертаю, можна навіть виправляти на прасувальній дошці і злегка приутюжить, щоб все красиво лежало.
32. Вивертаю, можна навіть виправляти на прасувальній дошці і злегка приутюжить, щоб все красиво лежало.
 
33. Закріплюю куточки, пришиваючи їх до листочку.
33. Закріплюю куточки, пришиваючи їх до листочку.
 
34. Обметываю верхній зріз мішковини (він біля пояса). А вам обметывать його не доведеться, якщо ви відріжете підкладкової тканини для кишені, не шкодуючи. Уздовж листочки прокладаю рядок-строк, щоб листочки не виверталася.
34. Обметываю верхній зріз мішковини (він біля пояса). А вам обметывать його не доведеться, якщо ви відріжете підкладкової тканини для кишені, не шкодуючи. Уздовж листочки прокладаю рядок-строк, щоб листочки не виверталася.
 
35. Роблю петельку для гудзики.
35. Роблю петельку для гудзики.
 
36. Другий кінець мішковини подворачиваю вгору, так, щоб зріз був трохи вище зрізу пояса, прикалываю.
36. Другий кінець мішковини подворачиваю вгору, так, щоб зріз був трохи вище зрізу пояса, прикалываю.
 
37. Отгибаю верхівку мішковини вниз, щоб дістатися до лінії пришивання підзора і роблю ще одну сходинку припусків, щоб припуски пришити до мішковині. Тобто коли ви будете писати, у вас брючина виявиться складеної зліва, а верхня частина кишені праворуч від голки. Ось де ляже рядок (я отогнула верхню частину мішковини від брючины):
37. Отгибаю верхівку мішковини вниз, щоб дістатися до лінії пришивання підзора і роблю ще одну сходинку припусків, щоб припуски пришити до мішковині. Тобто коли ви будете писати, у вас брючина виявиться складеної зліва, а верхня частина кишені праворуч від голки. Ось де ляже рядок (я отогнула верхню частину мішковини від брючины):
 
38. Попередньо я ще й вільний край підзора пришила до мішковині, але це не завжди зручно, так як шити доводиться в «трубі» з тканини Hm... Малюю куточки кишені, стачиваю кишеню по контуру, обметываю і кишеню готовий. Буде ще крутіше і красивіше, якщо зрізи окантувати бейкой.
38. Попередньо я ще й вільний край підзора пришила до мішковині, але це не завжди зручно, так як шити доводиться в «трубі» з тканини Hm... Малюю куточки кишені, стачиваю кишеню по контуру, обметываю і кишеню готовий. Буде ще крутіше і красивіше, якщо зрізи окантувати бейкой.
 
39. А тепер увага Exclamation , головний косяк у всьому кишені, що кидається в очі – це ґудзик, яка зміщена щодо виточки. Набагато краще, красивіше, та і правильніше, якщо гудзик і петельку розташувати прямо під виточкою. Тобто я трохи правіше повинна була зробити сам кишеню, треба внести корективи в викрійку.
39. А тепер увага Exclamation , головний косяк у всьому кишені, що кидається в очі – це ґудзик, яка зміщена щодо виточки. Набагато краще, красивіше, та і правильніше, якщо гудзик і петельку розташувати прямо під виточкою. Тобто я трохи правіше повинна була зробити сам кишеню, треба внести корективи в викрійку.
 
40. Передні кишені шию, як у джинсах. Мішковину наколюю на ПП так, щоб їх зрізи збігалися....
40. Передні кишені шию, як у джинсах. Мішковину наколюю на ПП так, щоб їх зрізи збігалися....
 
41. ... а запрасованою згин «дивився» вгору.
41. ... а запрасованою згин «дивився» вгору.
 
42. Притачиваю по виворітній стороні - там розмітка і нитепрошивная проклеєна, як раз і строчу, не доходячи до її краю.
42. Притачиваю по виворітній стороні - там розмітка і нитепрошивная проклеєна, як раз і строчу, не доходячи до її краю.
 
43. Облямівки накладаю на мішковини (на фото видно) та притачиваю.
43. Облямівки накладаю на мішковини (на фото видно) та притачиваю.
 
44. Відвертаю мішковину в бік і даю строк з ПП і припусків, приблизно на 0,5-0,7 см
44. Відвертаю мішковину в бік і даю строк з ПП і припусків, приблизно на 0,5-0,7 см
 
45. Складаю кишеню "як годиться", прикалываю, щоб мітки на подзоре і ПП збігалися.
45. Складаю кишеню "як годиться", прикалываю, щоб мітки на подзоре і ПП збігалися.
 
46. Дивлюся що виходить на вивороті – не дуже рівно, треба підрівняти. Малюю куточок кишені, подравниваю ножицями зрізи.
46. Дивлюся що виходить на вивороті – не дуже рівно, треба підрівняти. Малюю куточок кишені, подравниваю ножицями зрізи.
 
47. Шпильки виймаю і ніби вивертаю кишені, стачиваю його зсередини по свіжих зрізів.
47. Шпильки виймаю і ніби вивертаю кишені, стачиваю його зсередини по свіжих зрізів.
 
48. Потім кишеню знову вивертаю, вже назавжди, "як годиться" і прокладаю ще один шов по зрізах. Повторюся – для краси можна окантувати зрізи бейкой. 

Сколюю знову по мітках на ПП і подзоре, можна закріпити ще й строчкою по бічного і верхнього зрізів. І тепер саме час обметати бічні зрізи, але я зробила це раніше. 

Передні кишені готові, головне – шити їх відразу 2, щоб вони були однаковими.
48. Потім кишеню знову вивертаю, вже назавжди, "як годиться" і прокладаю ще один шов по зрізах. Повторюся – для краси можна окантувати зрізи бейкой. Сколюю знову по мітках на ПП і подзоре, можна закріпити ще й строчкою по бічного і верхнього зрізів. І тепер саме час обметати бічні зрізи, але я зробила це раніше. Передні кишені готові, головне – шити їх відразу 2, щоб вони були однаковими.
 
49. Наступний крок - гульфик. 

Чітко размечаю точку банта, тобто самий куточок – там, де буде закінчуватися блискавка. І ті ж мітки переношу на підзора.
49. Наступний крок - гульфик. Чітко размечаю точку банта, тобто самий куточок – там, де буде закінчуватися блискавка. І ті ж мітки переношу на підзора.
 
50. Отмеряю довжину блискавки, укорочую її.
50. Отмеряю довжину блискавки, укорочую її.
 
51. Прикалываю блискавку по мітках до облямівку, відступивши близько 1 см від зрізів. Притачиваю уздовж зубців, але так, щоб бігунок вільно рухався. 

Сколюю ПП один з одним лицьовими сторонами.
51. Прикалываю блискавку по мітках до облямівку, відступивши близько 1 см від зрізів. Притачиваю уздовж зубців, але так, щоб бігунок вільно рухався. Сколюю ПП один з одним лицьовими сторонами.
 
52. Строчу від крокових зрізів вгору, роблю біля самої точки банта хорошу закріпки, і, не перериваючи рядки, збільшуючи довжину стібка, продовжую сходинку до самої лінії пояса. Шов разутюживаю, заходячи трохи нижче точки банта.
52. Строчу від крокових зрізів вгору, роблю біля самої точки банта хорошу закріпки, і, не перериваючи рядки, збільшуючи довжину стібка, продовжую сходинку до самої лінії пояса. Шов разутюживаю, заходячи трохи нижче точки банта.
 
53. Вспарывателем розрізаю ниточку біля самої закріпки і выдергиваю нитку на ділянці, де зробила рядок із збільшеною довжиною стібка.
53. Вспарывателем розрізаю ниточку біля самої закріпки і выдергиваю нитку на ділянці, де зробила рядок із збільшеною довжиною стібка.
 
54. На правій половинці (вона без откоска) "випускаю" тканина припуску на 2-3 мм від запрасованою згину, і заметываю.
54. На правій половинці (вона без откоска) "випускаю" тканина припуску на 2-3 мм від запрасованою згину, і заметываю.
 
55. На лівій половинці малюю лінію відтермінування, її кінець знаходиться на 2-5 мм нижче закріпки.
55. На лівій половинці малюю лінію відтермінування, її кінець знаходиться на 2-5 мм нижче закріпки.
 
56. Під заметанный край правої половинки підкладаю підзор з настроченной блискавкою, поєднуючи мітки. Приметываю і притачиваю вздовж блискавки, внизу виходить ось так.
56. Під заметанный край правої половинки підкладаю підзор з настроченной блискавкою, поєднуючи мітки. Приметываю і притачиваю вздовж блискавки, внизу виходить ось так.
 
57. Сколюю передні половинки по лінії заутюжки.
57. Сколюю передні половинки по лінії заутюжки.
 
58. Перевертаю на виворіт (і бачу там косяк – підзор зі скосом в іншу сторону, але зараз не про те). Наша мета – прітачать блискавку до откоску, тому підзор отгибаю в бік....
58. Перевертаю на виворіт (і бачу там косяк – підзор зі скосом в іншу сторону, але зараз не про те). Наша мета – прітачать блискавку до откоску, тому підзор отгибаю в бік....
 
59. ... і прикалываю блискавку до откоску (саме тільки до откоску, не зачіпаючи саму брючину!), можна пришити. 

Я не сфотографувала тут один момент, тільки зараз згадала, що він значущий. Блискавку потрібно приколювати і притачивать саме так, як вона лежить на откоске – тобто її верхній край біля закріпки трохи відхилений у бік. Це потрібно потім, щоб откосок і блискавка не стовбурчилися в готових брюках.
59. ... і прикалываю блискавку до откоску (саме тільки до откоску, не зачіпаючи саму брючину!), можна пришити. Я не сфотографувала тут один момент, тільки зараз згадала, що він значущий. Блискавку потрібно приколювати і притачивать саме так, як вона лежить на откоске – тобто її верхній край біля закріпки трохи відхилений у бік. Це потрібно потім, щоб откосок і блискавка не стовбурчилися в готових брюках.
 
60. Тепер сколюю откосок з штанами по розміченій лінії відтермінування і роблю цю саму відстрочку. Важливо, щоб підзор не потрапляв у шов завчасно (до «повороту» рядки), можна його заколоти. Наприкінці, у середнього шва, роблю закріпки.
60. Тепер сколюю откосок з штанами по розміченій лінії відтермінування і роблю цю саму відстрочку. Важливо, щоб підзор не потрапляв у шов завчасно (до «повороту» рядки), можна його заколоти. Наприкінці, у середнього шва, роблю закріпки.
 
61. Вид з вивороту. Додаток. Можна зробити кінці блискавки коротше, а підзор трохи довше, так, щоб підзор закривав собою блискавку повністю. 

Гульфик готовий.
61. Вид з вивороту. Додаток. Можна зробити кінці блискавки коротше, а підзор трохи довше, так, щоб підзор закривав собою блискавку повністю. Гульфик готовий.
 
62. По лінії пришивання пояса закладаю і сколюю складки, прикалываю мішковини кишень, щоб вони не бовталися, ще раз перевіряю поєднання міток на кишенях і подзорах.
62. По лінії пришивання пояса закладаю і сколюю складки, прикалываю мішковини кишень, щоб вони не бовталися, ще раз перевіряю поєднання міток на кишенях і подзорах.
 
63. Прокладаю стрічку уздовж лінії пришивання пояса, але не саме по ній, а трохи вище, щоб вона після притачування пояса "сховалася" у шов.
63. Прокладаю стрічку уздовж лінії пришивання пояса, але не саме по ній, а трохи вище, щоб вона після притачування пояса "сховалася" у шов.
 
64. Обметываю зрізи мешковин і подзоров з боків. Сколюю, сметываю, стачиваю і разутюживаю бокові шви. Важливо в цій справі сумістити мітки на поясі, стегнах, колінах, внизу. При сточуванні і прасуванні добре потягувати тканину вздовж шва.
64. Обметываю зрізи мешковин і подзоров з боків. Сколюю, сметываю, стачиваю і разутюживаю бокові шви. Важливо в цій справі сумістити мітки на поясі, стегнах, колінах, внизу. При сточуванні і прасуванні добре потягувати тканину вздовж шва.
 
65. Внизу, біля входів в передні кишені (поряд з бічними швами) ставлю закріпки.
65. Внизу, біля входів в передні кишені (поряд з бічними швами) ставлю закріпки.
 
66. Настала пора притачування пояса. Але він у нас ще не зовсім готовий до пришиванию. Заутюживаю припуск з одного боку пояса всередину, на пояс. І відразу ж заутюживаю втричі по ширині смужку для шлевок, вона нам знадобиться ще раніше пояси. Необметанний край смужки йде всередину неї, а оброблений лягає зверху.
66. Настала пора притачування пояса. Але він у нас ще не зовсім готовий до пришиванию. Заутюживаю припуск з одного боку пояса всередину, на пояс. І відразу ж заутюживаю втричі по ширині смужку для шлевок, вона нам знадобиться ще раніше пояси. Необметанний край смужки йде всередину неї, а оброблений лягає зверху.
 
67. Прокладаю машинну строчку по смужці для шлевок, закріплюючи їй складені припуски. Можна прокласти 2-3 рядки, як задумано по моделі. Розрізаю смужку на шлевкі.
67. Прокладаю машинну строчку по смужці для шлевок, закріплюючи їй складені припуски. Можна прокласти 2-3 рядки, як задумано по моделі. Розрізаю смужку на шлевкі.
 
68. Прикалываю шлевкі до лінії пояса: 2 біля складок попереду, 2 в області бічних швів і 2 у задніх стрілок. Можна пересувати їх, робити менше або більше за кількістю або не робити зовсім.
68. Прикалываю шлевкі до лінії пояса: 2 біля складок попереду, 2 в області бічних швів і 2 у задніх стрілок. Можна пересувати їх, робити менше або більше за кількістю або не робити зовсім.
 
69. Добре промальовую майже зниклу (у мене) до цього часу лінію притачування пояса і лінію сидіння.
69. Добре промальовую майже зниклу (у мене) до цього часу лінію притачування пояса і лінію сидіння.
 
70. До лінії пояса прикалываю деталі пояси так, щоб лінія притачивания його пролягла, не доходячи зовсім трохи до проклеєної частини. Запрасованою припуск на поясі при цьому залишається вільним, прикалываю я протилежну сторону. 

Важливо ще зробити так, щоб на лівій половині (та, яка з цільнокроєним откоском) пояс був довший основної деталі не 6-7 см, тому я спочатку кроєм пояс довше, кожну половинку сантиметрів на 10 більше.
70. До лінії пояса прикалываю деталі пояси так, щоб лінія притачивания його пролягла, не доходячи зовсім трохи до проклеєної частини. Запрасованою припуск на поясі при цьому залишається вільним, прикалываю я протилежну сторону. Важливо ще зробити так, щоб на лівій половині (та, яка з цільнокроєним откоском) пояс був довший основної деталі не 6-7 см, тому я спочатку кроєм пояс довше, кожну половинку сантиметрів на 10 більше.
 
71. Притачиваю пояс, рядок – біля клейовий, але її не зачіпає.
71. Притачиваю пояс, рядок – біля клейовий, але її не зачіпає.
 
72. Ось, що виходить.
72. Ось, що виходить.
 
73. Готую корсажную стрічку. До одного з її кінців пришиваю невеликий шматочок основної тканини так, щоб знизу їх зрізи були вирівняні, а вгорі тканина була ширша на 1-15 см (це припуск на шов), припуски разутюживаю. 

Прикалываю корсаж до поясу, до того його припуск, який раніше заутюжила. 

Потрібно розташовувати край корсажа не врівень зі згином припуску, а відступивши від нього вниз на 2-3 мм, щоб корсаж потім не визирав з-за пояса. 

На лівій половинці (з откоском) шов на корсажі знаходиться приблизно на одному рівні зі згином откоска (обвела це місце).
73. Готую корсажную стрічку. До одного з її кінців пришиваю невеликий шматочок основної тканини так, щоб знизу їх зрізи були вирівняні, а вгорі тканина була ширша на 1-15 см (це припуск на шов), припуски разутюживаю. Прикалываю корсаж до поясу, до того його припуск, який раніше заутюжила. Потрібно розташовувати край корсажа не врівень зі згином припуску, а відступивши від нього вниз на 2-3 мм, щоб корсаж потім не визирав з-за пояса. На лівій половинці (з откоском) шов на корсажі знаходиться приблизно на одному рівні зі згином откоска (обвела це місце).
 
74. Тепер той шматочок, що пришила на корсаж, отгибаю в бік корсажа і для зручності подальшої обробки роблю рассічку на верхньому припуске поясу (стрілка вказала де саме).
74. Тепер той шматочок, що пришила на корсаж, отгибаю в бік корсажа і для зручності подальшої обробки роблю рассічку на верхньому припуске поясу (стрілка вказала де саме).
 
75. На поясі малюю куточок під петельку для гудзики.
75. На поясі малюю куточок під петельку для гудзики.
 
76. Складаю пояс таким чином, як на фото, тобто як ніби вивертаю його кінець на виворіт. І прокладаю сходинку «мысику», намалювала, щоб видніше було звідки й куди строчила.
76. Складаю пояс таким чином, як на фото, тобто як ніби вивертаю його кінець на виворіт. І прокладаю сходинку «мысику», намалювала, щоб видніше було звідки й куди строчила.
 
77. Зрізаю припуски на куточках ...
77. Зрізаю припуски на куточках ...
 
78. ... і вивертаю.
78. ... і вивертаю.
 
79. Притачиваю корсаж до припуск на поясі. 

Такий «куточок» пояси роблю тільки на лівій половинці, правою пояс буде прямим, тому і корсаж там пришиваю просто по прямій.
79. Притачиваю корсаж до припуск на поясі. Такий «куточок» пояси роблю тільки на лівій половинці, правою пояс буде прямим, тому і корсаж там пришиваю просто по прямій.
 
80. Тепер працюю з правого половинкою і з правою частиною пояса. Проводжу на поясі лінію – продовження підзора гульфика.
80. Тепер працюю з правого половинкою і з правою частиною пояса. Проводжу на поясі лінію – продовження підзора гульфика.
 
81. Переношу її на виворіт, в т. ч. і на корсаж, загортаю корсажную стрічку на виворіт, закалываю по мітках.
81 . Переношу її на виворіт, в т. ч. і на корсаж, загортаю корсажную стрічку на виворіт, закалываю по мітках.
 
82. Куточок стрічки закалываю ось так.
82. Куточок стрічки закалываю ось так.
 
83. По наміченій лінії прокладаю рядок з закрепками, куточки зрізаю, вивертаю.
83. По наміченій лінії прокладаю рядок з закрепками, куточки зрізаю, вивертаю.
 
84. Сколюю, сметываю і стачиваю крокові шви. Важливо поєднання міток коліна і низу, шов при сточуванні і разутюжке добре тягну. 

Сметываю дрібними стібками шов сидіння і приміряю на клієнта, поки ще не пізно! 

У мене вийшло по талії впритул, тому згодився припуск на ЗП у талії, який я спочатку зробила більший – 2,5 см, якщо пам'ятаєте. Випустила його так, щоб було вільніше, і син міг під ці штани ще й трико надягти (в особливо холодні дні).

Після того, як уточнила ширину по талії і стегон, стачиваю шов сидіння. Спочатку простий рядком, а потім по припусків, для зміцнення, адже на цей шов в процесі експлуатації лягає велике навантаження. Можна сточувати двома рядками, один по одному, можна потрійним стібком, варіанти є. Важливо добре тягнути цей шов під час сточування на вигнутому дільниці
84. Скалываю, сметываю и стачиваю шаговые швы. Важно совмещение меток колена и низа, шов при стачивании и разутюжке хорошо тяну. Сметываю мелкими стежками шов сидения и примеряю на клиента, пока еще не поздно! У меня получилось по талии впритык, поэтому пригодился припуск на ЗП у талии, который я изначально сделала бОльший – 2,5 см, если помните. Выпустила его так, чтобы было свободнее, и сын мог под эти брюки еще и трико надеть (в особо холодные дни). После того, как уточнила ширину по талии и бедрам, стачиваю шов сидения. Сначала простой строчкой, а потом по припускам, для укрепления, ведь на этот шов в процессе эксплуатации ложится большая нагрузка. Можно стачивать двумя строчками, друг по другу, можно тройным стежком, варианты есть. Важно хорошо тянуть этот шов во время стачивания на изогнутом участке
 
85. На пояс ставлю брючний гачок, у мене він на прокол.
85. На пояс ставлю брючний гачок, у мене він на прокол.
 
86. Приметываю, а потім притачиваю корсаж уздовж всього пояса. В куточках стрічка лежить ось так.
86. Приметываю, а потім притачиваю корсаж уздовж всього пояса. В куточках стрічка лежить ось так.
 
87. Рядок прокладаю по лицьовій стороні штанів, мало не в самий шов пришивання пояса, шлевкі, у міру наближення до них, отгибаю вгору, на пояс.
 


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 636 | Рейтинг: 0.0/0