Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Майстер-класи

1. Обробка горловини і пройми єдиної обтачкой у виробах без коміра і рукавів

Олена: "Виробу без коміра і рукавів давно і успішно використовуються, не виходять з моди, а з плином часу набувають деякі особливості. Так, наприклад, ширина плеча може бути більшою або меншою, плече вузьке може бути більше зміщена в бік пройми або в бік горловини, глибина і форма вирізу горловини теж змінюється від моделі до моделі.

Методів обробки таких виробів існує кілька. Наприклад, горловини і пройми можна окантувати або обробити косою бейко, але в цих випадках на лицьовій стороні ліфа по горловині та проймі буде видно рядок, а це не завжди виглядає доречно.

Як же обробити горловину і пройми так, щоб на лицьовій стороні ліфа не було рядків? Вихід один - обшиті! Тобто обробити горловину і пройми обтачками. У даному майстер-класі подивимося як об'єднати обтачку горловини і пройм, а також дізнаємося які ще переваги у єдиній обтачку. Цей спосіб обробки використовують для пошиття сарафанів, суконь, жилетів, дитячого одягу практично з будь-якої тканини, використовують як у виробах з підкладкою, так і без підкладки. 



Щоб освоїти цю технологію обробки, рекомендую спочатку взяти виріб (краще дитяче) з х/б або лляної тканини.

PS. Дуже люблю цей спосіб обробки і часто його використовую. Впевнена, що і у вас все вийде, адже у майстер-класі я поділилася з вами усіма технологічними секретами та особливостями якісної обробки. Бажаю удачі!

 

01. Деталі спинки і переду можуть бути як цілими (без шва), так і розрізними в залежності від моделі - на технологію обробки це ніяк не впливає. 

Зверніть увагу на деталях повинно бути зазначено напрям часткової нитки - це дуже важливо! Тут на спинці є така лінія, а на поличці немає. Це тому, що напрям частковій нитки збігається з лінією середини переду. 

До речі, виточки можуть бути розташовані по-іншому: нагрудна витачками може йти від бічного зрізу переду, але це теж не вплине на обробку.
01. Деталі спинки і переду можуть бути як цілими (без шва), так і розрізними в залежності від моделі - на технологію обробки це ніяк не впливає. Зверніть увагу на деталях повинно бути зазначено напрям часткової нитки - це дуже важливо! Тут на спинці є така лінія, а на поличці немає. Це тому, що напрям частковій нитки збігається з лінією середини переду. До речі, виточки можуть бути розташовані по-іншому: нагрудна витачками може йти від бічного зрізу переду, але це теж не вплине на обробку.
 
02. Звичайно, можна побудувати обтачку горловини і пройми окремо один від одного (червоний пунктир), ширина обтачку при цьому 3-4 см, але тоді виходить дуже багато деталей (легко заплутатися) і обробляти доведеться окремо горловину і пройми. Якщо ж плече у виробі досить вузьке, то в цьому випадку обтачку в області плеча будуть накладатися одна на іншу (цю ділянку виділено штрихуванням) - це призведе до зайвої товщині. Тому доцільно об'єднати обтачку горловини з обтачкой пройми (зелений пунктир), при цьому ширина обтачек залишається незмінною.
02. Звичайно, можна побудувати обтачку горловини і пройми окремо один від одного (червоний пунктир), ширина обтачку при цьому 3-4 см, але тоді виходить дуже багато деталей (легко заплутатися) і обробляти доведеться окремо горловину і пройми. Якщо ж плече у виробі досить вузьке, то в цьому випадку обтачку в області плеча будуть накладатися одна на іншу (цю ділянку виділено штрихуванням) - це призведе до зайвої товщині. Тому доцільно об'єднати обтачку горловини з обтачкой пройми (зелений пунктир), при цьому ширина обтачек залишається незмінною.
 
03. Тепер можна перевести деталь обтачку на плівку або кальку. 

Але!!! При перекладі можуть бути неточності! А оскільки якість обробки напряму буде залежати від точності крою, раджу відрізати обтачку від основних деталей (спинка і перед).
03. Тепер можна перевести деталь обтачку на плівку або кальку. Але!!! При перекладі можуть бути неточності! А оскільки якість обробки напряму буде залежати від точності крою, раджу відрізати обтачку від основних деталей (спинка і перед).
 
04. Тепер, деталь обтачку точно відповідає основній деталі, оскільки це одна і та ж деталь. І ще одна перевага такого способу побудови обтачку - залишилася (нижня) частина від основної деталі тепер є викрійкою для підкладки (якщо виріб з підкладкою).
04. Тепер, деталь обтачку точно відповідає основній деталі, оскільки це одна і та ж деталь. І ще одна перевага такого способу побудови обтачку - залишилася (нижня) частина від основної деталі тепер є викрійкою для підкладки (якщо виріб з підкладкою).
 
05. Зверніть особливу увагу на лінію - напрям частковій нитки! Коли обтачку відрізали від основної деталі, лінія збереглася, а значить, тепер ми зможемо точно викроїти обтачку. 

Напрямок частковій нитки в деталі основи і відповідної їй обтачке повинні співпадати!!!)
05. Зверніть особливу увагу на лінію - напрям частковій нитки! Коли обтачку відрізали від основної деталі, лінія збереглася, а значить, тепер ми зможемо точно викроїти обтачку. Напрямок частковій нитки в деталі основи і відповідної їй обтачке повинні співпадати!!!)
 
06. Отже, на тканини розкладаємо спочатку основні деталі, тобто складаємо їх так, як вони виглядали спочатку (поєднуємо лінію розрізу), обводимо контур деталей...
06. Отже, на тканини розкладаємо спочатку основні деталі, тобто складаємо їх так, як вони виглядали спочатку (поєднуємо лінію розрізу), обводимо контур деталей...
 
07. ...потім обтачку розміщуємо обтачку (згідно з напрямком частковій нитки) і теж обводимо по контуру (обводимо тонкої крейдяної лінією! - я обвела товстої кольоровою лінією тільки для наочності!). Далі викроюємо з припусками: на з'єднувальні шви (плечові і бокові шви) - по 1,0-1,5 див. 

Увага!!! По горловині і проймам спинки і переду - по 0,7 см, а по горловині і проймам обтачек - по 0,5 см. По нижньому зрізу обтачек у виробах без підкладки припуск не дають - це буде отлетной край, його ми згодом обметаем. У виробах з підкладкою з цього зрізу даємо припуск 1,0 - 1,5 см для з'єднання підкладки.
07. ...затем обтачки размещаем обтачки (в соответствии с направлением долевой нити) и тоже обводим по контуру (обводим тонкой меловой линией! - я обвела толстой цветной линией только для наглядности!). Далее выкраиваем с припусками: на соединительные швы (плечевые и боковые швы) - по 1,0-1,5 см. Внимание!!! По горловине и проймам спинки и переда - по 0,7 см, а по горловине и проймам обтачек - по 0,5 см. По нижнему срезу обтачек в изделиях без подкладки припуск не дают - это будет отлетной край, его мы впоследствии обметаем. В изделиях с подкладкой по этому срезу даём припуск 1,0 - 1,5 см для соединения подкладки.
 
08. Ось такі деталі у нас вийшли (зліва направо): 

- поличка - 1 деталь із згином; 
- обтачке полички - 2 деталь із згином; 
- спинка - 2 деталі (т. к. у мене по середньому шву спинки буде застібка-блискавка); 
- обтачке спинки - 2 деталі (з тієї ж причини).
08. Ось такі деталі у нас вийшли (зліва направо): - поличка - 1 деталь із згином; - обтачке полички - 2 деталь із згином; - спинка - 2 деталі (т. к. у мене по середньому шву спинки буде застібка-блискавка); - обтачке спинки - 2 деталі (з тієї ж причини).
 
09. Складіть відповідні деталі і переконайтеся, що вони абсолютно однакові.
09. Складіть відповідні деталі і переконайтеся, що вони абсолютно однакові.
 
10. Зверніть увагу, що обтачке і основа повинна збігатися плечових і бічних зрізів, а за зрізів пройми і горловини обтачке повинна бути менше, ніж основа на 2 мм. Це для освіти т. н. перехідного канта. Щоб деталь обтачку не було видно зовні (з лицьового боку), деталь основи повинна на 1-2 мм як би переходити всередину - в бік обтачку.
10. Зверніть увагу, що обтачке і основа повинна збігатися плечових і бічних зрізів, а за зрізів пройми і горловини обтачке повинна бути менше, ніж основа на 2 мм. Це для освіти т. н. перехідного канта. Щоб деталь обтачку не було видно зовні (з лицьового боку), деталь основи повинна на 1-2 мм як би переходити всередину - в бік обтачку.
 
11. Тепер вибираємо дубляж: це може бути дублерин або флізелін. Колір вибирайте ближче до тону тканини (для цієї тканини я повинна була вибрати білий, але для майстер-класу взяла темний, щоб було видно).
11. Тепер вибираємо дубляж: це може бути дублерин або флізелін. Колір вибирайте ближче до тону тканини (для цієї тканини я повинна була вибрати білий, але для майстер-класу взяла темний, щоб було видно).
 
12. Деталі дублюючої прокладки викроюємо точно по контуру розрізаний обтачку (вона вже з припусками). Обводимо контур...
12. Деталі дублюючої прокладки викроюємо точно по контуру розрізаний обтачку (вона вже з припусками). Обводимо контур...
 
13. ...і викроюємо на 2-3 мм менше з кожного боку, щоб дубляж не доходив до зрізів, але при з'єднанні деталей потрапляв в шов.
13. ...і викроюємо на 2-3 мм менше з кожного боку, щоб дубляж не доходив до зрізів, але при з'єднанні деталей потрапляв в шов.
 
14. Дубляж клейовою стороною накладаємо на виворітну сторону обтачку...
14. Дубляж клейовою стороною накладаємо на виворітну сторону обтачку...
 
15. ...і приклеюємо владно-тепловим способом (праскою з парою).
15. ...і приклеюємо владно-тепловим способом (праскою з парою).
 
16. Як ми і домовилися - клейова прокладка не доходить до зрізів на 2-3 мм, тому виступаючі надлишки клейовий не приклеїться тепер до прасувальної дошки, і у зрізів не буде надмірної товщини.
16. Як ми і домовилися - клейова прокладка не доходить до зрізів на 2-3 мм, тому виступаючі надлишки клейовий не приклеїться тепер до прасувальної дошки, і у зрізів не буде надмірної товщини.
 
17. Після дублювання ще раз перевірте відповідність основи і обтачку.
17. Після дублювання ще раз перевірте відповідність основи і обтачку.
 
18. Пам'ятайте, що різниця основи і обтачку за зрізів горловини і пройми повинна складати 2 мм (якщо різниці немає, то саме час підрізати деталь обтачку як на фото).
18. Пам'ятайте, що різниця основи і обтачку за зрізів горловини і пройми повинна складати 2 мм (якщо різниці немає, то саме час підрізати деталь обтачку як на фото).
 
19. Далі почнуться дива! Все це здасться незвичним, але повірте, всі дії і зусилля виправдані. 

Отже, на обтачку спинки і переду поставте позначки (у мене крейдою), відступивши від плечового зрізу 2,5-3,0 див.)
19. Далі почнуться дива! Все це здасться незвичним, але повірте, всі дії і зусилля виправдані. Отже, на обтачку спинки і переду поставте позначки (у мене крейдою), відступивши від плечового зрізу 2,5-3,0 див.)
 
20. На обтачке переду по зрізу горловини відзначте лінію середини маленької надсечкой (2 мм).
20. На обтачке переду по зрізу горловини відзначте лінію середини маленької надсечкой (2 мм).
 
21. Тепер це ж виконайте з деталлю переду.
21. Тепер це ж виконайте з деталлю переду.
 
22. Тепер складіть деталі переду і її обтачку лицьовими сторонами, сумістіть мітки лінії середини (тоді обтачке не зміститься і не буде перекосу). 

Зрізи горловини необхідно поєднати!!! Поки не звертайте увагу на інші зрізи, поки вони природно не сполучаться.
22. Тепер складіть деталі переду і її обтачку лицьовими сторонами, сумістіть мітки лінії середини (тоді обтачке не зміститься і не буде перекосу). Зрізи горловини необхідно поєднати!!! Поки не звертайте увагу на інші зрізи, поки вони природно не сполучаться.
 
23. Теж саме виконайте з деталями спинки. Тобто складіть деталі лицем до лиця і зрівняйте зрізи горловини.
23. Теж саме виконайте з деталями спинки. Тобто складіть деталі лицем до лиця і зрівняйте зрізи горловини.
 
24. Потім прокладаємо строчку по горловині не доходячи до плечового зрізу (до контрольної мітки). Ширина шва - 0,5 див.
24. Потім прокладаємо строчку по горловині не доходячи до плечового зрізу (до контрольної мітки). Ширина шва - 0,5 див.
 
25. Прокладаємо Строчку по обтачке, при цьому рядок захоплює дубляж (це не дає шву, а в подальшому і проймі витягатися).
25. Прокладаємо Строчку по обтачке, при цьому рядок захоплює дубляж (це не дає шву, а в подальшому і проймі витягатися).
 
26. Беремо обтачку...
26. Беремо обтачку...
 
27. ...і відвертаємо її: тепер деталі основи і обтачку у нас лежать по обидві сторони від шва.
27. ...і відвертаємо її: тепер деталі основи і обтачку у нас лежать по обидві сторони від шва.
 
28. Направляємо припуски притачивания в бік обтачку!
28. Направляємо припуски притачивания в бік обтачку!
 
29. ...І по лицьовій стороні обтачку прокладаємо строчку на 1-2 мм від шва, прикріплюючи тим самим припуски до обтачке.
29. ...І по лицьовій стороні обтачку прокладаємо строчку на 1-2 мм від шва, прикріплюючи тим самим припуски до обтачке.
 
30. Пам'ятайте, що ми попередню сходинку прокладали не до самого плеча, а до контрольної позначки. Так от, настрочуємо тепер на 1,0 см не доходячи до тієї попередньої рядки – це дуже важливо!
30. Пам'ятайте, що ми попередню сходинку прокладали не до самого плеча, а до контрольної позначки. Так от, настрочуємо тепер на 1,0 см не доходячи до тієї попередньої рядки – це дуже важливо!
 
31. Потім повертаємо обтачку у вихідне положення, тобто складаємо її обличчям до обличчя з основною деталлю і бачимо, що обтачке менше, ніж основа по проймі - це правильно! Нічого не підрізаємо!
31. Потім повертаємо обтачку у вихідне положення, тобто складаємо її обличчям до обличчя з основною деталлю і бачимо, що обтачке менше, ніж основа по проймі - це правильно! Нічого не підрізаємо!
 
32. Зрівнюємо (поєднуємо ці зрізи (основа вийде як би з напуском) - це правильно!
32. Зрівнюємо (поєднуємо ці зрізи (основа вийде як би з напуском) - це правильно!
 
33. Прокладаємо строчку по проймі знову не доходячи до плеча 2,5-3,0 см (там контрольна мітка). Ширина шва 0,5 див.
33. Прокладаємо строчку по проймі знову не доходячи до плеча 2,5-3,0 см (там контрольна мітка). Ширина шва 0,5 див.
 
34. Припуски також як і в горловині треба настрочити на обтачку. Для цього обтачку відгинаємо,...
34. Припуски також як і в горловині треба настрочити на обтачку. Для цього обтачку відгинаємо,...
 
35. ...направляємо припуски в бік обтачку...
35. ...направляємо припуски в бік обтачку...
 
36. ...і прокладаємо строчку по обтачке на 0,1-0,2 см від шва.
36. ...і прокладаємо строчку по обтачке на 0,1-0,2 см від шва.
 
37. Рядок починаємо від бокового шва і ведемо її до плеча. Пам'ятайте, що ця строчка прокладається на 1,0 см не доходячи до попередньої позиції в області плеча.
37. Рядок починаємо від бокового шва і ведемо її до плеча. Пам'ятайте, що ця строчка прокладається на 1,0 см не доходячи до попередньої позиції в області плеча.
 
38. Ось так повинно вийти - припуски спрямовані в бік обтачку.
38. Ось так повинно вийти - припуски спрямовані в бік обтачку.
 
39. Плече залишається не застроченным.
39. Плече залишається не застроченным.
 
40. Таким же чином обтачиваем горловину і пройми переду.
40. Таким же чином обтачиваем горловину і пройми переду.
 
41. І там теж плечі залишаються не застроченными.
41. І там теж плечі залишаються не застроченными.
 
42. Тепер обтачку переду вывертываем,...
42. Тепер обтачку переду вывертываем,...
 
43. ...заодно виправляючи шви.
43. ...заодно виправляючи шви.
 
44. Ось так це виглядає. 

Зверніть увагу, що на оброблених ділянках основна деталь на 1-2 мм як би заходить на бік обтачку. Це те, що треба! Тепер обтачку не буде видно з лицьового боку.
44. Ось так це виглядає. Зверніть увагу, що на оброблених ділянках основна деталь на 1-2 мм як би заходить на бік обтачку. Це те, що треба! Тепер обтачку не буде видно з лицьового боку.
 
45. Отже, деталь переду у нас вивернута на лицьову сторону, а деталі спинки залишилися на виворітній стороні. Ось так.
45. Отже, деталь переду у нас вивернута на лицьову сторону, а деталі спинки залишилися на виворітній стороні. Ось так.
 
46. Далі ми будемо обробляти плечі! Для цього необхідно скласти перед та спинку лицевим сторонами.
46. Далі ми будемо обробляти плечі! Для цього необхідно скласти перед та спинку лицевим сторонами.
 
47. При цьому плече переду вкладаємо між деталлю спинки і її обтачкой
47. При цьому плече переду вкладаємо між деталлю спинки і її обтачкой
 
48. Подтаскиваем плече переду до рівня плеча спинки.
48. Подтаскиваем плече переду до рівня плеча спинки.
 
49. Перевірте: деталі обтачек спинки і переду повинні лежати лицьовими сторонами один до одного.
49. Перевірте: деталі обтачек спинки і переду повинні лежати лицьовими сторонами один до одного.
 
50. Плечові зрізи обтачек поєднуємо...
50. Плечові зрізи обтачек поєднуємо...
 
51. ...і прокладаємо строчку (ширина шва 1,0 см).
51. ...і прокладаємо строчку (ширина шва 1,0 см).
 
52. Таким же чином з'єднуємо деталі основи (спинку з передом). Ширина шва теж 1,0 див.
52. Таким же чином з'єднуємо деталі основи (спинку з передом). Ширина шва теж 1,0 див.
 
53. Повинно вийти ось так.
53. Повинно вийти ось так.
 
54. Бачите, зараз перед знаходиться всередині спинки.
54. Бачите, зараз перед знаходиться всередині спинки.
 
55. Ваше завдання - прихопити деталь переду...
55. Ваше завдання - прихопити деталь переду...
 
56. ...і трохи (приблизно на 6 -7 см) витягнути її. Ось так.
56. ...і трохи (приблизно на 6 -7 см) витягнути її. Ось так.
 
57. Тепер розкладаємо припуски плечового шва деталей основи...
57. Тепер розкладаємо припуски плечового шва деталей основи...
 
58. ...і припуски плечового шва деталей обтачек.
58. ...і припуски плечового шва деталей обтачек.
 
59. З боку горловини і з боку пройми залишилися отвори приблизно по 5-6 див. Їх треба застрочити.
59. З боку горловини і з боку пройми залишилися отвори приблизно по 5-6 див. Їх треба застрочити.
 
60. Для цього поєднуємо плечові шви. Основна перевага цього способу - це можливість коригування без шкоди якості. Якщо не поєднуються плечові шви, і ви виявили, що в останньому отворі одна сторона довше іншої (а вони повинні бути рівні), то в плечовий шов або прибирають надлишки, або випускають відсутня.
60. Для цього поєднуємо плечові шви. Основна перевага цього способу - це можливість коригування без шкоди якості. Якщо не поєднуються плечові шви, і ви виявили, що в останньому отворі одна сторона довше іншої (а вони повинні бути рівні), то в плечовий шов або прибирають надлишки, або випускають відсутня.
 
61. Застрочують отвори (я зазначила кордону отвори червоними точками для наочності).
61. Застрочують отвори (я зазначила кордону отвори червоними точками для наочності).
 
62. Готово! Виправляємо плечові шви на лицьову сторону. Перевіряємо: в ідеалі плечові шви повинні зійтися.
62. Готово! Виправляємо плечові шви на лицьову сторону. Перевіряємо: в ідеалі плечові шви повинні зійтися.
 
63. Так виглядає плечовий шов з боку обтачек. 

Порівняйте ширину плечей. Якщо одне плече трохи ширше іншого, то знову виверніть його на виворіт і трохи змістіть останню сходинку (регулювання). Дуже зручний спосіб для вирівнювання ширини плеча!
63. Так виглядає плечовий шов з боку обтачек. Порівняйте ширину плечей. Якщо одне плече трохи ширше іншого, то знову виверніть його на виворіт і трохи змістіть останню сходинку (регулювання). Дуже зручний спосіб для вирівнювання ширини плеча!
 
64. Приутюживаем горловину і заплави з боку обтачку.
64. Приутюживаем горловину і заплави з боку обтачку.
 
65. Ось що у нас вийшло! Залишилося обробити бокові шви.
65. Ось що у нас вийшло! Залишилося обробити бокові шви.
 
66. Для цього спинку і перед складаємо лицем до лиця,...
66. Для цього спинку і перед складаємо лицем до лиця,...
 
67. ... при цьому обтачку виправляємо.
67. ... при цьому обтачку виправляємо.
 
68. Поєднуємо бічні зрізи, неодмінно сумісний шви пришивання обтачек, і прокладаємо строчку. Ширина шва 1,0 - 1,5 див.
68. Поєднуємо бічні зрізи, неодмінно сумісний шви пришивання обтачек, і прокладаємо строчку. Ширина шва 1,0 - 1,5 див.
 
69. Бічний шов може бути оброблений вразутюжку, тоді зрізи обметываю окремо.
69. Бічний шов може бути оброблений вразутюжку, тоді зрізи обметываю окремо.
 
70. Якщо бічний зріз оброблений взаутюжку, то обметують зрізи разом.
70. Якщо бічний зріз оброблений взаутюжку, то обметують зрізи разом.
 
71. Далі обметують отлетной (вільний) край обтачку по лицьовій стороні.
71. Далі обметують отлетной (вільний) край обтачку по лицьовій стороні.
 
72. Залишилося закріпити обтачку по бічних швах. Поєднуємо бічний шов обтачку і основи,...
72. Залишилося закріпити обтачку по бічних швах. Поєднуємо бічний шов обтачку і основи,...
 
73. ...прихоплюємо припуски шва...
73. ...прихоплюємо припуски шва...
 
74. ...виправляємо їх і зрівнюємо.
74. ...виправляємо їх і зрівнюємо.
 
75. Тепер скріплюємо рядком близько до бічному шву.
75. Тепер скріплюємо рядком близько до бічному шву.
 
76. Виправляємо закріплену обтачку.
76. Виправляємо закріплену обтачку.
 
77. Якщо бічний шов вразутюжку, то прикріплюють обтачку з одного боку бічного шва.
77. Якщо бічний шов вразутюжку, то прикріплюють обтачку з одного боку бічного шва.
 
78. Ось як виглядає ліф з виворітного боку.
78. Ось як виглядає ліф з виворітного боку.
 
79. А так він виглядає з лицьового боку.
79. А так він виглядає з лицьового боку.
 
80.

Пройма щільно прилягає, т. к. рядок настрачивания по обтачке запобігає розтягнення і зміцнює пройму. Такий ліф неодмінно повинен бути з застібкою. Зробіть її на свій розсуд (найпоширеніший і зручний варіант - застібка-блискавка по середньому шву спинки, як тут). 

Хочете плаття - до готового лифу залишилося додати будь-яку спідницю, а якою вона буде - вирішувати вам! Або додайте до ліфа баску - дуже актуально! У вас все вийде! Бажаю удачі!
80. Пройма щільно прилягає, т. к. рядок настрачивания по обтачке запобігає розтягнення і зміцнює пройму. Такий ліф неодмінно повинен бути з застібкою. Зробіть її на свій розсуд (найпоширеніший і зручний варіант - застібка-блискавка по середньому шву спинки, як тут). Хочете плаття - до готового лифу залишилося додати будь-яку спідницю, а якою вона буде - вирішувати вам! Або додайте до ліфа баску - дуже актуально! У вас все вийде! Бажаю удачі!


Категорія: Майстер-класи | Додано: (14.09.2017)
Переглядів: 1436 | Рейтинг: 0.0/0