Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

Загальні відомості
Одяг не тільки оберігає дитину від холоду або спеки, від дощу або снігу, а також допомагає виховувати в дитині художній смак. Тому дуже важливо правильно підібрати тканину для виробу, гармонійно поєднуючи деталі одягу за кольором, вибрати фасон виробу у відповідності з віком дитини.
Якщо дитина звикає до неохайність і неохайність в одязі, то в новому платті він почуває себе невпевнено, напружено і неприродно. Чиста і красива одяг викликає у дітей прагнення зберегти її в хорошому вигляді, що в якійсь мірі дисциплінує їх.
Одяг не повинен заважати рухам дитини. Взимку не слід кутати дитину. Замість дуже теплою важкої одягу краще надіти на дитину кілька тонких виробів, які не заважають йому рухатись і добре зберігають тепло.
Для дітей у віці до 1 року відмінних рис в одязі хлопчиків і дівчаток немає. Найчастіше у дітей цього віку білизна і сукня на бретелях або на ліфчику, не затягують талію.
З віком у дітей змінюється фігура, тому з'являються відмінні риси в одязі для дівчаток і хлопчиків. Кращим одягом для хлопчиків є костюмчик, що складається з сорочки і штанців, з нагрудником або без нього, на бретелях або пристегивающихся до сорочці і т. д. Для дівчаток рекомендуються сукні на кокетці, зі спідницями відрізними нижче або вище лінії талії, прямими або розкльошеними і т. д. Найчастіше сукні для дівчаток прикрашають тасьмою, вишивкою і т. д.
Діти старше 1 року дуже рухливі, тому в їх одязі повинні переважати прості лінії, без нагромадження деталей та оздоблення. Фасони повинні бути прості по крою і легкі в обробці.
Велике значення для дитячого одягу має колір. Кожній дитині йдуть лише певні кольори й колірні поєднання в залежності від його віку, фігури, кольору волосся, очей, обличчя.
На вибір кольору в якійсь мірі впливає і час року. Для зими придатні спокійні, неяскраві кольори, а для літа - всі кольори світлих тонів.

РЕКОМЕНДОВАНІ ТКАНИНИ 

Тканина для дитячої білизни та сукні, особливо для новонароджених, повинна бути недорогою, м'якою, еластичною і легкою. Білизняна тканина повинна добре і легко стиратися і витримувати кип'ятіння. Такими ж якостями повинна володіти тканина, призначена для дітей старше 1 року, коли діти починають звикати до самостійного пересування.
Для дітей рекомендуються тканини яскравих однотонних забарвлень або з барвистим дрібним малюнком, що оживляє дитячий одяг і надає їй привабливий вигляд.

МІРКИ

Щоб побудувати креслення деталей виробу та розкрийте їх, потрібно спочатку відповідно до віку дитини підібрати фасон виробу, а потім зняти мірки. Зняття мірок є одним з найважливіших етапів роботи при шитті одягу. Від правильного зняття мірок залежить правильне побудова креслення.
Для грудних дітей мірки не знімають, однак для побудови креслень викрійок використовують три виміри: довжину, ширину і окружність.
Величини вимірювань відповідають трьом віковим періодам;

Для дітей до 3 міс.
» » » 3 - 7 міс.
» » » 7 - 12

Для дітей до 3 міс. встановлені наступні величини вимірювань в см:

Довжина сорочечки.......... 29
Ширина» ........... 26
Довжина рукава ................ 18

Для дітей 3 - 7 міс. до кожного виміру ширини додають по 1 см, до кожного виміру довжини по 2 см. Для дітей 7 - 12 міс. до вимірювання ширини додають по 2 см, до виміру довжини по 4 див.
Для дітей 1 - 3 років при побудові креслень викрійок користуються таблицею мірок, величина яких змінюється в залежності від віку дитини та виду вироби.
Так, наприклад, довжина жакета - 28 см, довжина сукні - 35 див. Інші мірки однакові для жакети і сукні, в см:

Ширина спинки .................... 20
Окружність грудей ................ 56
Окружність талії ................ 50
Окружність стегон ............... 56
Окружність шиї .................. 30
Довжина рукава (короткого) .... 12
» » (довгого) ..... 20
Окружність руки ................. 20
Окружність кисті ................ 12

Всі ці мірки отримують в результаті обміру фігури дитини. Різниця між величинами мірок для дітей 2 і 3 років становить 2 см, за винятком мірок колу, різниця між якими - 4 див.
Для побудови різних креслень слід використовувати зазначені вище вимірювання і мірки. Іноді допускаються незначні відхилення.

КРЕСЛЕННЯ ВИРОБУ 

Для побудови креслення необхідно мати сантиметрову стрічку, олівець, гумку, лінійку з поділками і великі аркуші паперу.
Креслення являє собою графічне зображення певної деталі виробу. Як правило, мірки колу (шиї, грудей, талії і т. д.) і ширини спинки записують у половинному розмірі, а мірки довжини - повністю.
За знятими мірками будують креслення правої сторони виробу. При побудові креслення до мірками додають припуски (в см) на вільне облягання. Величина припуску залежить від фасону і виду вироби.
При побудові креслення спочатку креслять прямокутник або квадрат і потім наносять допоміжні лінії.
Для найбільш точного орієнтування при побудові креслення користуються буквеними позначеннями в алфавітному порядку.
Вертикальні лінії, в основному, позначають довжину деталі, а горизонтальні - ширину.
Нарядні дитячі сукні прикрашають різними кольоровими оздобленням (бейко, кантиками, тасьмою, вьюнчиком, сутажом), застосовують для обробки мережива, оборочки, рюші, нескладні аплікації, просту вишивку, буфи тощо Лінії припуску на шви і лінії всіляких обробок вироби відзначають пунктиром безпосередньо на тканини. При розкрої тканини необхідно суворо дотримувати всі лінії, зазначені на кресленні викрійки.
Викрійки виготовляють з виконаним кресленням, накладаючи їх на папір і обводячи контури кожної деталі окремо.

ПІДГОТОВКА ТКАНИНИ ДО РОЗКРОЮ 

Тканини, призначені для різних дитячих виробів, мають різні властивості і неоднаково поводяться при зволоженні і прасуванні, дають різну усадку після прання. Тому, перш ніж приступити до розкрою вироби, необхідно знати, як підготувати ту чи іншу тканину до розкрою.
Спочатку тканину необхідно вирівняти, тобто обрізати її по подовжньому напрямку ниток для того, щоб у розкрої не було перекосу тканини. Потім тканину піддають декатировке (обробці парою або водою). Для цього в домашніх умовах тканина зволожують і просушують без натягу. Декатировка охороняє тканину від надмірної усадки при шитті і носіння.
Кожен вид тканини вимагає певного способу декатировки. Так, наприклад, бавовняні і лляні тканини змочують у теплій воді, просушують і прасують з боку вивороту в пайовому напрямі. Майже всі тканини з натурального шовку не дають усадки після змочування, тому їх не змочують, а просто проутюживают через вологу ганчірку. Шерстяні і напівшерстяні тканини загортають в змочену і віджату простирадло на 8 - 10 годин, потім проутюживают з вивороту через суху ганчірку.
В останні роки при шитті одягу широко застосовують тканини з штучних та синтетичних волокон, які володіють особливими властивостями. Наприклад, тканини із штучного волокна сильно сідають, але при прасуванні їх довжина відновлюється. Якщо таку тканину прасувати дуже гарячою праскою, вона змінить свій колір. Ні в якому разі не можна прасувати гарячою праскою тканини з синтетичних волокон (капрон, нейлон та ін), гарячу праску розплавляє нитки тканини. Вироби з синтетичних волокон рекомендується прасувати через вологу ганчірку теплою праскою.
Вельвет, оксамит і плюш не піддають декатировке. При прасуванні цих тканин ворс заминается, такі тканини доводиться прасувати на вазі. Ворс, що зам'явся отпаривают. Під дією пари ворсинки піднімаються, і тканина приймає колишній вигляд.
При шиття виробів з недекатированной тканини необхідно збільшити припуски на шви.

РОЗКЛАДКА ВИКРІЙКИ НА ТКАНИНІ І РОЗКРІЙ 

При розкрої, крім тканини і викрійки, необхідно мати сантиметрову стрічку, ножиці, крейда, шпильки і голки. Тканину розкладають на великому столі. Щоб складена вдвічі тканина не зрушувалася, її сколюють шпильками.
При розкладці викрійок необхідно звертати особливу увагу на малюнок, разнооттеночность і ворс тканини. На тканини з малюнком, спрямованим в одну сторону, деталі викрійки кладуть так, щоб у готовому виробі малюнок мав один і той же напрям на всіх деталях. На тканини, що має разнооттеночность, всі деталі викройки розкладають в одному напрямку. У виробі з вовняних тканин з ворсом ворс повинен бути направлений зверху вниз, а у виробі з вельвету і оксамиту - знизу вгору.
При розкрої тканин у смужку і клітку необхідно стежити за симетричним розташуванням і збігом смужок і клітин на деталях.
Насамперед на тканини розкладають великі деталі викрійки, а між ними дрібні. Деталі розташовують по пайовою або поперечним ниткам тканини в залежності від фасону виробу. Припуски на шви позначають на тканини пунктирною лінією, по якій і розрізають тканину. Розкладку деталей викрійки на тканині виконують для більш економного використання тканини і більш точного і правильного розкрою.

ПОШИТТЯ ВИРОБИ
 

Крім швейної машини, при шиття дитячого одягу необхідно мати ножиці, наперсток, сантиметрову стрічку, шпильки, голки.
Швейні вироби починають з розмітки ліній середини на деталях виробу, виконання зборок, сточування деталей, обробки зрізів, підшивання країв виробу потайними подшивочными стібками і т. д.
 
 
Після нанесення розмітки приступають до з'єднанню окремих деталей виробу. Спочатку деталі зметують (рис. 1), потім сточують. Сточування швів виконують вручну або на машині. Деталі з'єднують стачного (рис. 2), запошивальним (рис. 3), подвійним (рис. 4) або накладними (рис. 5) швом.
 
 
Запошивочный і подвійний шви застосовують зазвичай при виготовленні виробів, які піддаються частого прання (білизна, блузки, кофточки, плаття тощо). Стачной і накладної шви застосовуються при шиття виробів з вовняних і щільних тканин (жакети, штанці і т. д.).

ПРАСУВАННЯ ВИРОБУ

Однією з важливих операцій в процесі шиття вироби є прасування, яка надає виробу гарний зовнішній вигляд і потрібну форму.
При правильній і ретельної прасуванні можна легко виправити незначні дефекти виробу, а при неправильній і недбалою прасуванні, навпаки, можна деформувати добре зшита виріб.
Крім того, прасування є дезінфекційним засобом. Тому рекомендується всю дитячу одяг, і особливо білизна новонародженого, прасувати як можна частіше і ретельніше.
Вироби слід прасувати в напрямку поздовжніх ниток тканини. Шви і виточки прасують з виворітного боку виробу. Виточки прасують від вузького кінця до широкого. Передні і задні виточки запрасовують в сторону середини. Бічні виточки разутюжівают на дві сторони або запрасовують в залежності від фасону. Щоб при прасуванні не вийшло відбитка на лицьовій стороні виробу, під шви підкладають чистий папір.
Якщо при прасуванні на лицьовій стороні виробу з'являється блиск, його слід видалити відпарюванням. Для цього потрібно змочити і віджати парусиновую тканину, покласти її на блискучі місця і злегка провести гарячою праскою.
Отутюженное виріб треба обов'язково повісити на кілька годин для просушування. Тільки тоді воно повністю збереже свою форму.
Дотримуючись цих рекомендацій, можна заздалегідь сказати, що ваші старання і клопоти не будуть марними.

Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (12.01.2016)
Переглядів: 2308 | Рейтинг: 0.0/0