Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

СУКНЮ НА КОКЕТЦІ ЗІ СКЛАДКАМИ
 

Сукню (рис. 105) на кокетці з м'якими складками для дівчинки до 3 років ошатне і практичне.
Пряма кокетка плаття оброблений бейко. Комір круглий з тасьмами для зав'язування. Рукава короткі, вузькі, на манжетах. Низ сукні і кокетка вишиті спереду.
Креслення сукні складається з наступних деталей: спинки, переду, рукава та коміра.

Креслення спинки 
 

Спинка сукні складається з кокетки і спіднички, креслення яких побудовані на одному аркуші паперу.
В лівій стороні аркуша паперу, приблизно на відстані 20 см від краю, потрібно накреслити прямий кут і позначити його буквою А (мал. 106).
  Перша допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний довжині плаття, і поставити крапку Б. З точки Б провести вправо горизонтальну лінію, яка буде лінією низу сукні.
  Друга допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний 1/3 окружності шиї, і поставити крапку Ст. Через точку провести горизонтальну лінію, яка і буде лінією відрізу кокетки.
  Лінія горловини. З точки А відкласти вправо по горизонталі відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї, і поставити крапку А₁. Також з точки А відкласти вниз по вертикалі 1 див. Отриману точку з'єднати з точкою А₁ плавною увігнутою лінією, яка утворює виріз горловини.
  Лінія плечового зрізу. З точки В вправо по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює половині ширини спинки плюс 1 см, і поставити крапку Р. З точки Р провести вгору вертикальну пунктирну лінію. З точки перетину цієї пунктирної лінії з верхньою горизонтальною лінією відкласти вниз 3 см і поставити крапку Д. З'єднати точку Д з точкою А₁ прямою лінією, потім подовжити цю лінію вправо на 1 див. Отриману точку позначити буквою Д₁.
  Лінія пройми кокетки. З'єднати точки Д₁ і Р кривою лінією, як показано на рисунку.
  Лінія низу кокетки. Ця лінія проходить через точки В і Р. Вона може бути прямою або з кутами в залежності від форми кокетки.
 

  Лінія низу кокетки з гострим кутом. З точки В (рис. 107) вниз по вертикалі відкласти 3 см і поставити крапку В₁. З'єднати точку В₁ з точки кривою лінією, яка і буде лінією низу кокетки.
  Лінія низу круглої кокетки. З'єднати тачку Д₁ з точкою кривою лінією, як показано на рис. 108.
  Лінія низу кокетки з двома кутами. З точки В (рис. 109) вправо по горизонталі відкласти відрізок, рівний 1/4 ширини спини мінус 1 див. Через отриману точку провести вертикальну лінію, на якій відкласти вниз 3 см і поставити крапку В₁. Потім з'єднати точку з точками В₁ і Р плавними кривими лініями.
Середина спинки позначена вертикальною лінією АВ.
Нижче кокетки розташована спідничка сукні. Креслення спіднички (див. рис. 106) будувати наступним чином.
  Лінія складок. Продовжити лінію вліво ВГ і горизонтальну лінію, що проходить через точку Б, на довжину, що дорівнює половині ширини спинки. Отримані точки з'єднати вертикальною лінією, яка, крім того, буде лінією середини спинки.
  Лінія бічного зрізу. З точок В і Б вправо по горизонталі відкласти відрізок, рівний 1/4 окружності грудей плюс 1 див. Встановлені точки з'єднати вертикальною пунктирною лінією. Від верхнього кінця цієї лінії відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 1 см, і поставити букву Е. Нижню горизонтальну лінію продовжити вправо за пунктирну лінію на 5 см і поставити крапку Ж. З'єднати точки Е і Ж прямою лінією, яка буде лінією бічного зрізу.
  Лінія верхнього краю спіднички. Ця лінія проходить по горизонтальній лінії ВГ, включаючи подовження на складки і може бути змінена в залежності від кокетки.
  Лінія низу сукні. З точки Ж вгору по лінії бічного зрізу відкласти 1 див. Отриману точку з'єднати плавною кривою лінією з точкою Б.

Креслення переду 
 

Для побудови креслення переду сукні (рис. 110) потрібно в правій стороні аркуша паперу накреслити прямий кут і позначити його буквою А.
  Перша допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний довжині плаття плюс 2 см, і поставити крапку Б. З точки Б провести вліво горизонтальну лінію.
  Друга допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний 1/3 окружності грудей плюс 1 см, і поставити крапку Ст. З точки О провести горизонтальну лінію. Ця лінія вказує лінію кокетки.
  Лінія горловини. З точки А вліво по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 0,5 см, і поставити крапку А₁. Також з точки А відкласти вниз по вертикалі відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 1,5 див. Отриману точку з'єднати з точкою А₁ плавною кривою лінією, яка і буде вирізом горловини.
  Лінія плечового зрізу. Провести пунктирну горизонтальну лінію на відстані 3 см нижче верхньої горизонтальної лінії. Потім провести дугу з центром у точці А₁ розчином, рівним довжині плеча спинки мінус 0,5 см, і при перетині дуги з горизонтальною пунктирною лінією поставити крапку Р. З'єднати точку Р з точкою А₁. Лінія А₁Г буде лінією плечового зрізу.
  Лінія пройми. З точки вліво по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює половині ширини спинки плюс 2 см, і поставити крапку Д. потім З'єднати точку М до точки Д злегка увігнутою лінією, яка і буде лінією пройми кокетки.
  Лінія низу кокетки. Ця лінія, що проходить через точки Д і В, може бути прямою, з кутами або кривої в залежності від форми кокетки (див. рис. 107, 108, 109).
  Середина кокетки. Середина кокетки позначена вертикальною лінією АВ.
  Лінія складок. З точок В і Б провести вправо горизонтальні лінії, на яких відкласти відрізки, рівні ширині спинки плюс 2 див. Отримані точки з'єднати вертикальною лінією, яка також буде лінією середини спіднички.
  Лінія бічного зрізу. З точок Б і вліво по горизонталі відкласти відрізки, рівні 1/4 окружності грудей плюс 3 див. Отримані точки з'єднати вертикальною лінією. З верхнього кінця цієї лінії відкласти вниз по вертикалі відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 2 см, і поставити крапку Е. Нижню горизонтальну лінію продовжити вліво на 7 см за вертикальну лінію і поставити крапку Ж. потім З'єднати точку Е з точки Ж прямою лінією, яка і буде лінією бічного зрізу.
  Лінія пройми. З'єднати точки Е, Д і Р кривою лінією, як показано на рисунку.
  Верхня лінія спіднички. Вона позначена горизонтальною лінією ДВ, яка злегка закруглюється відповідно формі кокетки. Потрібно відкласти 1 см від точки Д вниз по лінії пройми. Від отриманої точки провести вправо плавну криву лінію до точки Ст.
Лінія низу. Від точки Ж вгору по лінії бічного шва відкласти 1 см, отриману точку з'єднати з точкою Б плавною кривою лінією, яка і буде лінією низу.

Креслення рукава 
 

Для побудови креслення рукава потрібно накреслити прямокутник, одна сторона якого дорівнює довжині рукава, а друга - половині ширини рукава плюс 2 див. Кути прямокутника позначити літерами А, Б, Г, В (рис 111).
  Допоміжна лінія. З точки В вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний половині відрізка АВ плюс 2 см, і поставити крапку Д. З точки Д провести вліво горизонтальну пунктирну лінію до перетинання з лінією АВ.
  Лінія пройми. Точку А з'єднати з точкою Д двома плавними кривими лініями, як показано на кресленні. Пройма рукава з боку спинки розташована на 1 см нижче пунктирної лінії.
  Лінія бічного шва. Від точки Р вліво по горизонталі відкласти 2 див. Отриману точку з'єднати з точкою Д похилою лінією, яка і буде лінією бічного шва рукава.
  Лінія низу рукава. Відкласти 1 см від точки Р вгору. Отриману точку з'єднати з точкою Б плавною кривою лінією.
Побудова креслення довгого рукава проводиться так само, як і короткого рукава. Змінюють тільки довжину рукава.

Креслення манжети 
 

Манжета має форму прямокутника, довжина її дорівнює окружності кисті плюс 3 - 4 см, ширина 2 см Для побудови креслення манжети потрібно накреслити прямокутник. Кути прямокутника позначити літерами АБГВ (рис. 112).
Лінія середини манжети позначена вертикальною лінією АБ.
Кут манжети довгого рукава побудувати, розділивши на дві рівні частини відрізок ВГ. Потім від середини відрізка ВГ відкласти вправо 1 див. Отриману точку з'єднати з точками В і Р прямими лініями. Манжета короткого рукава має вигляд прямокутника.

Креслення коміра 
 

Перед побудовою креслення коміра потрібно деталі кокетки з'єднати по лінії плеча і нанести на папір лінію горловини, а також зазначити середину переду і спинки кокетки. У межах побудованої лінії горловини будувати комір (рис. 113). Лінія середини коміра проходить по лінії середини спинки.
  Лінія горловини, коміра. Лінія, укладена між серединою серединою спинки і переду кокетки, є половиною лінії горловини.
  Зовнішня лінія коміра. Відкласти 4 - 5 см від вирізу горловини по лінії середини спинки. Через цю точку провести криву лінію, паралельну вирізу горловини, до лінії середини переду кокетки.
Кути коміра можуть бути гострі, тупі, закруглені.

Розкрій сукні
 

Перед розкриємо тканину складають удвічі по частковій нитки. Деталі викрійки (рис. 114) розкладають на тканину, не залишаючи великих проміжків тканини між деталями. При цьому слід пам'ятати, що часткова нитка тканини повинна проходити вздовж деталей. Деталі кокетки і спіднички укладають лінією середини по згину тканини. Чохли бажано знаходити по частковій нитки, як і планки. Рукав не можна складати навпіл, так як його боку не симетричні.
Комір можна викроїти цільний або з двох частин залежно від моделі сукні. Комір втачівают в горловину разом з обтачкой, яку слід знаходити за косому напрямку нитки тканини. Ширина обтачку дорівнює 2 - 3 см, а довжина дорівнює окружності шиї.
При розкрої по краях деталей залишають припуски на шви: 1,5 см по лінії вирізу горловини; 2 см на шви; 6 - 10 см на підгин низу; 1 см по краях коміра, манжет та по низу рукава.

Пошиття сукні 

При пошитті сукні на кокетці особливу увагу слід звернути на з'єднання кокетки з спідничкою, на обробку низу і обробку кокетки сукні, інші операції пошиття прості і були описані вище.
Насамперед потрібно по верхньому зрізу спіднички зібрати складання так, щоб довжина верхнього зрізу спіднички була дорівнює довжині нижнього зрізу кокетки.
Нижній зріз кокетки переду підгинають на 1 см і приметують до спідничці. Так само з'єднують кокетку і спідничку спинки. Попередньо зметують складки, а припуск на шов по лінії кокетки спинки підгинають навиворіт і заметивают.
Якщо кокетка переду фігурна (див. рис. 107, 109), кути її обточують подкройной обтачкой. Потім підгинають припуск на шов навиворіт і приметують кокетку до спідничці поєднуючи лінії середини і пройми. Після з'єднання кокетки з спідничкою потрібно змітати бічні і плечові зрізи. Далі сточують складки, настрачівают кокетку на відстані 1 см від краю, сточують бічні і плечові зрізи, обметують їх, запрасовують шви на одну сторону, підшивають низ сукні.
Потім обточують комір, його вивертають на лицьову сторону, виметивают краю, приутюживают комір. Комір вметывают в горловину сукні, поєднуючи лінії середини переду і спинки. Потім приметують косу бейку.
Комір втачівают в горловину сукні разом з косою бейкой. Косу бейку підшивають з вивороту кокетки потайними стібками. Потім сточують рукава по бічних зрізах, шви обметують і заутюживакт, збирають нижні краї рукавів на нитку по довжині манжет. Приточують нижній зріз манжети на рукавах, складаючи лицьову сторону подманжеты з манжетою рукава, потім зріз манжети підгинають на 0,5 см і настрачівают. Манжету можна також прітачать до рукаву, накладаючи її лицьовою стороною на лицьову сторону рукава, при цьому подманжету підгинають і підшивають потайними стібками. Окат рукава збирають на нитку і вметывают в пройму сукні з боку рукава. При цьому слід поєднати середину оката з плечовим швом. Потім втачівают рукави, обметують шви втачіванія.
Плечові і бокові зрізи зметують з боку спинки, а сточують з боку полички.
Застібку сукні виконують посередині спинки або посередині переду.
Низ сукні підрівнюють при примірці, підгинають, заметивают і підшивають потайними стібками.
Кокетку і спідничку сукні можна прикрасити вишивкою.
 

Дитячі сукні з тонкої тканини можна шити і без рукавів або з невеликими воланчиками замість рукавів (рис. 115). Спідничку такого сукні прикріплюють до бейке шириною не менше 5 см Таке плаття призначене для літа.

Примітка. Складки і складання на спідничці сукні можна розподілити рівномірно по всій ширині кокетки або групами.


Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (13.01.2016)
Переглядів: 2004 | Рейтинг: 0.0/0