Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

Сорочка для хлопчика
Для побудови викрійки сорочки знадобляться наступні мірки (в см):

1. Довжина сорочки — ДІ (52).

2. Напівобхват грудей — ПоГ (28).

3. Напівобхват шиї — ПоШ (14).

4. Довжина рукава — ІН (34).

До міркою ПоГ додайте 12 см і розрахунки ведіть з урахуванням надбавки (28 + 12 = 40 см).

Як завжди, спочатку побудуйте прямий кут з вершиною в точці Р (рис. 180).

Довжина сорочки. Вниз від точки Р відкладіть мірку ДІ і поставте в цьому місці точку Н.

Глибина пройми. Вниз від точки Р відкладіть 1/3 ПоГ плюс 1,5 см і поставте точку М: РГ = ПоГ : 3 + 1,5 = 40 : 3 + 1,5 = 14,8 див.

Вправо з точок М і Н проведіть горизонтальні лінії грудей і низу.

Ширина спинки. Праворуч від точки Р відкладіть 1/3 ПоГ плюс 1,5 см і поставте крапку Г1: ГГ1 = ПоГ : 3 + 1,5 = 40 : 3 + 1,5 = 14,8 див.

З точки Г1 проведіть перпендикуляр і точку її перетину з горизонтальною лінією, що виходить з точки Р, позначте буквою П.

Ширина проймиПраворуч від точки Г1 відкладіть 1/4 ПоГ плюс 0,5 см і поставте крапку Г2: Г1Г2 = ПоГ : 4 + 0,5 = 40 : 4 + 0,5 = 10,5 див.

Пряму Г1Г2 розділіть на дві рівні частини і поставте крапку Г3. З цієї точки вниз проведіть перпендикуляр до перетину з лінією низу і точку перетину позначте Н1.

Ширина і висота паростка. Праворуч від точки Р відкладіть 1/3 ПоШ плюс 0,5 см і поставте точку Р1: РР1 = ПоШ : 3 + 0,5 = 14 : 3 + 0,5 = 5,2 див.

Вгору від точки Р1 відкладіть 2 см і поставте точку Р2.

З вершини кута РР1Р2 проведіть пряму, яка ділить кут навпіл, відкладіть на ній 0,7 см і поставте крапку О. Точки Р, Про і Р2 з'єднайте так, як показано на кресленні.

Нахил плеча. Вниз від точки П відкладіть 1,5 см і поставте крапку П1. Цю точку з'єднайте з точкою Р2 прямий, яку продовжите вправо на 0,5 см і поставте крапку П2.

Допоміжні точки пройми. Вгору від точки Г1 відкладіть 5 см і поставте точку О1. Від точки Г1 проведіть биссектрису кута, відкладіть на ній 2 см і поставте точку О2. Проведіть лінію пройми, з'єднавши точки Г3, О2, О1 і П2.

Розширення низу. Для отримання лінії низу в праву сторону від точки Н1 відкладіть 2 см і поставте крапку Н2, яку потім з'єднайте з точкою Г3.

Довжина кокетки. Вниз від точки Р відкладіть 5 см, поставте крапку О3. Від неї вправо проведіть горизонтальну лінію до перетину з лінією пройми і поставте крапку О4.

Перед. Праворуч від точки Г2 відкладіть 1/3 ПоГ плюс 1,5 см і поставте крапку Г4: Г2Г4 = ПоГ : 3 + 1,5 = 40 : 3 + 1,5 = 14,8 див.

Через отриману точку проведіть вертикальну лінію, точки її перетину з горизонтальними лініями позначте Р3 і Н3.

Ширина спинки. З точки Г2 вгору проведіть перпендикуляр і на його перетині з горизонтальною лінією поставте крапку Р4.

Ширина горловини. Щоб відзначити ширину горловини, в ліву сторону від точки Р3 відкладіть 1/3 ПоШ плюс 0,5 см і поставте крапку Р5: Р3Р5 = ПоШ : 3 + 0,5 = 14 : 3 + 0,5 = 5,2 див.

Підвищення переду. Вгору від точки Р5 відкладіть 2 см і поставте крапку Р6.

Глибина горловини. Вниз від точки Р3 відкладіть 1/3 ПоШ мінус 1 см і поставте крапку Р7: Р3Р7 = ПоШ : 3 – 1 = 14 : 3 – 1 = 3,7 див.

Нахил плеча. Вниз від точки Р4 відкладіть 0,7 см і поставте крапку П3. Цю точку з'єднайте з точкою Р6. Пряму П3Р6 продовжите так, щоб лінія плеча переду дорівнювала лінії плеча спинки, і поставте крапку П4: Р2П2 = П4П6.

Допоміжні точки пройми. Вгору від точки Г2 відкладіть 4 см і поставте крапку О5. З вершини кута від точки Г2 проведіть биссектрису, відкладіть на ній 1,5 см і поставте крапку О6. З'єднайте точки Г3, В6, В5 і П4. Потім оформите горловину. Від точки Р6 до точки Р7 проведіть пряму, яку розділіть навпіл і поставте крапку О7. Під прямим кутом від точки О7 відкладіть 0,5 см і поставте крапку О8. Точки Р7, О8 і Р6 з'єднайте.

Довжина розрізу. Вниз від точки Р7 відкладіть 20 см і поставте крапку Д.

Подовження переду і розширення низу. Вниз від точки Н3 відкладіть 1 см і поставте точку Н4. Ліворуч від точки Н1 відкладіть 2 см і поставте крапку Н5. Від точки Н5 до точки Г3 проведіть пряму, а точки і Н4 Н5 з'єднати плавною лінією.

РукавПобудуйте прямий кут з вершиною в точці А (рис. 181).

Довжина рукава. Вниз від точки А відкладіть 1/4 ПоГ мінус ще 2 см (в даному випадку ПоГ беріть без надбавки) і поставте точку М: АГ = ПоГ : 4 – 2 = 28 : 4 – 2 = 5 див.

Вниз від точки А відкладіть ІН і поставте точку Н.

Далі від точки Р вліво відкладіть 1,5 ширини пройми плюс 0,5 см і поставте крапку Г1: ГГ1 = 10,5 + 5,2 + 0,5 = 16,2 див.

Ширина рукава. Потім вліво від точки Н відкладіть 14 см і поставте крапку Н1, яку з'єднати прямою лінією з точкою Г1. Пряму ГГ1 розділіть на три рівні частини і поставте точки Г2 і Г3. Вгору з точки Г2 проведіть перпендикуляр і точку її перетину з горизонтальною лінією, що йде з точки А, позначте буквою О. Вгору від точки Г3 відкладіть відрізок, рівний АГ мінус 2 см і поставте точку О1: Г3О1 = 5 – 2 = 3 див.

Накресліть лінію оката задньої половинки рукава, з'єднавши між собою точки Г1, В1, А так, як показано на кресленні. Вниз від точки О відкладіть 0,5 см і поставте точку О2. Вниз від точки О1 відкладіть 1 см і поставте крапку О3. Оформіть окат передній частині рукава, з'єднавши плавною лінією точки Г1, О3, О2 і А.

Місце планки рукава. Розділіть навпіл ширину рукава і в середині поставте крапку Н2. Від точки Н2 вгору відкладіть 7 см і поставте в цьому місці точку Н3. Після цього зробіть розріз на задній половині викрійки рукава.

КомірНакресліть прямий кут з вершиною в точці В (рис. 182).

Довжина коміра. Вниз від точки В відкладіть 8 см і поставте точку В1. Ліворуч від точки В1 відкладіть ПоШ плюс 1 см і поставте крапку В2: В1В2 = ПоШ + 1 см = 14 + 1 = 15 див.

Вгору з точки В2 проведіть перпендикуляр і точку її перетину з горизонтальною прямою позначте В3. Ліворуч від В3 відкладіть 4 см і поставте крапку В4, яку потім з'єднайте з точкою В2 прямою лінією.

Виїмка. Щоб отримати виїмку, вгору від точки В1 відкладіть 2 см, поставте крапку В5. Точки В2 і В5 з'єднайте так, як показано на кресленні. Деталі викрійки розкладіть на тканини вздовж частковій нитки і ведіть розкрій без припусків на шви, які передбачені при побудові креслення.

На столі виворітного стороною вгору і плечовими зрізами від себе розкладіть перед сорочки, щоб як можна рівніше прітачать верхню ліву і праву нижню планки. Ширина нижньої планки в раскроенном вигляді повинна бути 5,5 см, а довжина — дорівнювати довжині розрізу плюс 1,5 см. Ширина верхньої планки повинна бути 6,5 см, а довжина — дорівнювати довжині розрізу плюс 4,5 див.

Розкроєну нижню (праву) планку прикладіть до розрізу до вивороті переду лицьовою стороною, потім приметайте і пристрочите по планці, зробивши шов шириною 0,5 см Після цього на 0,5 см підігніть обрізний край, планку перегніть навпіл, відігніть лицьову сторону, приметайте і настрочив, відступивши від підігнути краї, повністю закривши шов притачки.

Верхню (ліву) планку приметайте і пристрочите лицьовою стороною до вивороті переду по планці швом шириною 0,5 див. Далі від шва притачки відступивши 2 см, планку відігніть на лицьову сторону, накладіть на правий бік сорочки, відкладіть ширину планки (3 см), підігніть її край, акуратно приметайте і зробіть мисик.

На нижній та верхній планці, відступивши від краю 1,5 см, зробіть невеликі надсічки і сховайте верхні куточки планок всередину. Ліву планку сорочки настрочив з підігнутими краю, по мысику, поперек планки двома рядками.

Для того щоб міцно закріпити застібку, рядок продовжите по краю планки до надсічки швом шириною не більше 2 мм

Змітайте плечові зрізи і стачайте їх по переду, запошивая їх до спинки. Бічні зрізи стачайте з боку спинки, запошивая до переду. Потім приметайте низ і пристрочите його підрубувальний швом шириною 1 див

Розкроєний комір складіть з подворотником лицьовою стороною всередину і стачайте швом шириною 0,5 см по зрізах. Потім надсекіте куточки, виверніть комір, виправте і выметайте його краю.

Подворотник сорочки прикладіть лицьовою стороною до лицьовій стороні сорочки так, щоб середина подворотника збіглася з серединою спинки, а кінці — з надсечками на планках, і выметайте по горловині. Горловину пріпосадіте в косих зрізах і стачайте з подворотником швом шириною не більше 0,6 див. Підігніть всередину обрізні краю подворотника на 0,5 см і настрочив, відступивши від підігнути краї 0,1 см і закривши шов сточування.

Розкроєні рукавні планки (нижня — шириною 2 см і довжиною, рівній довжині розрізу плюс 1 см, верхня — шириною 5 см і довжиною, рівній довжині розрізу плюс 3 см) прикладіть лицьовою стороною до вивороті розрізу рукави, приметайте і пристрочите, зробивши шов шириною 0,5 див. Відігніть нижню планку на лицьову сторону, її обрізний край підігніть на 0,5 см і пристрочите, відступивши від підігнути краї 0,1 див.

Припуск від місця притачки, рівний 1,5 см, необхідний для перекриття нижньої планки. Залишилася після виконання вищеописаних операцій тканина відігніть на лицьову сторону, зріз підігніть на 0,5 см, кінець планки зробіть мисика і настрочив, відступивши від підігнути краї 0,1 див. В результаті у вас повинна вийти планка шириною 2 див Стачайте рукава запошивальним швом, внизу рукава зробіть невеликі складочки.

Розкроєні манжети, довжина яких повинна дорівнювати окружності кисті плюс 4 см, ширина в розкрої — 9 см, а в готовому вигляді — всього 4 см, складіть лицьовою стороною всередину, їх кінці зшийте швом шириною 0,5 см, не дострочив до верху 0,5 см, отсеките куточки. Манжети виверніть і шви виправити.

Подманжеты складіть лицьовою стороною з виворотом рукави і стачайте швом шириною 0,5 див. Край манжети підігніть усередину на 0,5 см і настрочив, відступивши від краю 0,1 см і закривши шов притачки подманжеты. Далі середину оката рукава поєднайте з плечовим швом, потім змітайте і пристрочите по проймі, запошивая рукавом, швом шириною 0,5 см.

На верхній планці проріжте і обмітайте петлі, до нижньої пришийте гудзики.

Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (22.01.2016)
Переглядів: 803 | Рейтинг: 0.0/0