Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

СОРОЧКА ДЛЯ ХЛОПЧИКА
 

На рис. 121 представлена модель сорочки з застібкою посередині переду, з круглим коміром і з довгими рукавами на манжетах. Спереду і ззаду по лінії талії закладені невеликі складочки.
Креслення основних деталей сорочки будують за такими мірками; довжина сорочки 28 см; довжина спинки до талії 22 см; ширина спинки 20 см; окружність грудей 56 см; окружність талії 50 см; окружність шиї 20 см; довжина довгого рукава 22 см, короткого 12 см; окружність кисті 12 див.
Ці мірки розраховані на дітей у віці 1 року, а для дітей старше 1 року мірки збільшують залежно від віку, як було сказано вище.
Сорочка складається з спинки, переду, двох рукавів, двох манжет і коміра.

Креслення спинки 

При побудові креслення спинки на лівій стороні аркуша паперу потрібно накреслити прямий кут-і поставити точку А (рис. 122).
  Перша допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти довжину сорочки плюс 0,5 см і поставити крапку Б. Через точку Б провести горизонтальну лінію, яка буде лінією низу.
  Друга допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний довжині спини до талії плюс 0,5 см, і поставити крапку Н. Горизонтальна лінія, проведена через цю точку, буде лінією талії.
  Третя допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний 1/3 ширини спинки плюс 0,5 см, і поставити крапку Ст. Горизонтальна лінія, проведена через точку В, буде лінією ширини спинки.
  Лінія горловини. Із крапки А вправо по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї, і поставити крапку А₁. Також з крапки А вниз по вертикалі відкласти 0,5 див. Отриману точку з'єднати з точкою А₁ плавною увігнутою лінією, яка і буде лінією горловини спинки.
  Лінія плечового зрізу. З точки В вправо по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює половині ширини спинки, і поставити крапку Р. З цієї точки провести вертикальну пунктирну лінію до перетинання з верхньою горизонтальною лінією. З точки перетину цих ліній по вертикалі відкласти вниз 2 см і поставити крапку Д. З'єднати точку А₁ з точки Д прямою лінією, потім подовжити її на 1 см, кінець лінії плечового зрізу позначити буквою Д₁.
  Лінія бічного зрізу. З точок В і Б вправо по горизонталях відкласти відрізки, рівні 1/4 окружності грудей. Отримані точки з'єднати прямою лінією.
  Лінія пройми. По лінії бічного зрізу від горизонтальної лінії, яка проходить через точку В, відкладіть вниз відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї, і поставити крапку Е. потім З'єднати точку Е з точкою Д₁ кривою лінією, що проходить через точку Р.
  Лінія складочки. З точки Н вправо по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/10 окружності грудей, і поставити крапку Н₁. З точки Н₁ вправо відкласти 1,5 см і поставити крапку. Відстань між встановленими точками буде глибиною складки.

Креслення полички 
 

Для побудови креслення полички на правій стороні аркуша паперу накреслити прямий кут і поставити точку А (рис. 123).
  Допоміжні лінії. Ці лінії будують так само, як і на спинці, проводячи їх через точки В, Н і Б.
  Лінія горловини. З точки А вліво по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 0,5 см, і поставити крапку А₁. Також з точки А відкласти вниз по вертикалі відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 1,5 див. Отриману точку з'єднати з точкою А₁ кривою лінією, яка і буде вирізом горловини.
  Припуск полички посередині переду. Подовжити лінію вирізу горловини і горизонтальну лінію, що проходить через точку Б, вправо на 2 див. Отримані точки з'єднати прямою лінією.
  Лінія плечового зрізу. Провести пунктирну лінію на відстані 2 см вниз від верхньої горизонтальної лінії. Провести дугу з центром у точці А₁ розчином, рівним довжині плеча спинки, і при перетині дуги з пунктирною лінією поставити крапку Р. Лінія А₁Г і буде лінією плечового зрізу.
  Лінія бічного зрізу рукава. Від точок В та Б по горизонталі вліво відкласти відрізок, рівний 1/4 окружності грудей. Отримані точки з'єднати прямою лінією.
  Лінія пройми. З точки вліво по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює половині ширини спинки плюс 0,5 см, і поставити крапку Д. Потім по лінії бічного зрізу від горизонтальної лінії ДВ вниз відкласти відрізок дорівнює 1/6 окружності шиї, і поставити крапку Е. З'єднати точки Е, Д і Р кривою лінією, яка і буде лінією пройми.
  Лінія складочки. З точки Н вліво по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/10 окружності грудей, і поставити крапку Н₁. З точки Н₁ відкласти праворуч 1,5 см і поставити крапку. Відстань між отриманими точками буде глибиною складочки.
Якщо сорочка з кокеткою (див. рис. 117), то контури кокетки наносять по горизонталі на спинці, так і на фронті (рис. 124).
Перед та спинка сорочки ширше кокетки на 3 - 4 див.

Креслення рукава 

Креслення рукава будують за кресленням рукава піжами.

Розкрій і пошиття сорочки 

Розкрій і пошиття сорочки виконують, як розкрій і пошиття курточки піжами. При розкрої сорочки тканину складають удвоє лицьовим боком всередину. Деталі викройки розкладають на тканини по частковій нитки.
Припуски на шви наступні: по вирізу горловини 0,5 см; по проймі 1,5 см; по плечового зрізу 2 см; по боковому зрізу 2 см; по низу сорочки 2 см; по бічних зрізах 2 см; по низу рукава 0,5 см; по зрізах коміра 0,5 см. По окату рукава припуск на шви робити не слід.
При розкрої полички необхідно залишити припуск на обробку застібки 5 - 6 див. Середину спинки намічають сметочнимі стібками. Рукавні планки викроюють без викрійки. Їх викроюють у вигляді прямокутника, одна сторона якого дорівнює довжині рукава плюс 2 см, інша дорівнює 3,5 - 4 див.
Полички сорочки розкладають на столі виворотом вгору, плечовими зрізами від себе і приметують до них праву (нижню) і ліву (верхню) планки, якщо планки відрізні. Для цього викроєні праву планку укладають по розрізу лицьовою стороною до вивороті переду, приметують і приточують з боку планки швом шириною 0,5 див. Потім планку відгинають на лицьову сторону, перегинають навпіл, підгинають обрізний край на 0,5 см, наметивают і настрачівают на відстані 0,1 см від підігнути краї, закриваючи шов приточування.
Ліву верхню планку приметують і приточують з боку планки, складаючи її лицьовою стороною з виворотом переду. Потім планку відгинають на лицьову сторону сорочки, підгинають її обрізний край, приметують і настрачівают мисик. Кути обох планок підсікають і заправляють всередину.
Плечові зрізи зметують і сточують з боку переду, запошивая спинкою. Бічні зрізи сточують з боку спинки, запошивая передом. Низ заметивают і застрочують швом вподгібку.
Викроєний комір складають з подворотником лицьовими сторонами всередину, обточують, висікають куточки вивертають, випрямляють і виметивают краю.
Подворотник накладають лицьовою стороною на лицьову сторону сорочки, поєднуючи середину подворотника з серединою спинки. Потім вметывают подворотник в горловину, злегка посаживая горловину і втачівают за подворотнику. Обрізний зріз коміра підгинають усередину й настрачівают, закриваючи шов втачіванія.
Викроєні рукавні планки накладають лицьовою стороною на виворіт рукави, приметують і приточують з боку планки. Нижню планку відгинають на лицьову сторону, підгинають її обрізний край і настрачівают. Нижню планку закривають верхній кінець верхньої планки закладають мисика і настрачівают.
Рукава сточують запошивальним швом. По низу рукава закладають складочки. Манжети обточують, складаючи манжети і подманжеты лицьовими сторонами всередину, вивертають і виправляють шви.
Подманжету лицьовою стороною складають з виворотом рукави і приточують. Обрізний край манжети підгинають усередину на 0,5 см і настрачівают на відстані 0,1 см від підігнути краї, закриваючи шов приточування подманжеты.
Рукава вметывают в пройми, поєднуючи середину оката з плечовим швом. На верхній планці посередині прорізають і обметують петлі, а на нижній - пришивають гудзики.
На ліву поличку сорочки можна настрочити кишеню з монограмою або кантом.


Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (22.01.2016)
Переглядів: 1373 | Рейтинг: 0.0/0