Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

Сорочка для дівчинки

Сорочка (рис. 22) призначена для дівчинки старше 1 року. Для побудови викрійки сорочки необхідні наступні виміри в см:

Довжина сорочки .............. 34
Окружність грудей ......... 56

Дані вимірювання розраховані для дітей 1 року. При збільшенні віку дітей на 1 рік до вимірів довжини додають по 2 см, а до вимірювань ширини по 4 див.

Сорочка складається з двох деталей: спинки і переду. Оскільки лінії обох деталей однакові, за винятком глибини вирізу, то будують один креслення.

Креслення сорочки 

Для побудови креслення викрійки необхідно накреслити прямокутник. Вертикальні лінії дорівнюють довжині сорочки, а горизонтальні лінії дорівнюють 1/4 окружності грудей плюс 2см. Прямокутник слід позначити літерами АБГВ (рис. 23).
 

 Лінія плечового зрізу. Для побудови цієї лінії з точки вліво по горизонталі відкласти відрізок, рівний 1/2 лінії АВ, і поставити крапку Д. З точки Д вліво по горизонталі відкласти 3 см і поставити крапку Е. Відстань ОД є шириною плеча. Ширину плеча необхідно розділити навпіл і з середини по вертикалі відкласти вгору 1 див. Отриману точку з'єднати прямими лініями з точками Е і Д. Якщо ж плічка закруглені, верхню точку з'єднують з точками Е і Д плавними закругленими лініями.

 Лінія горловини переду. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний відрізку ПЕКЛО, і поставити крапку Ж. Ж Точку з'єднати з точкою Е плавною кривою лінією. Це і буде лінія горловини переду.

 Лінія горловини спинки. З точки Ж вгору по вертикалі відкласти 2,5 см і поставити крапку 3. Поєднавши плавною кривою лінією точки 3 і Е, отримаємо лінію вирізу спинки.

 Лінія пройми. З точки В вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний відрізку АЖ плюс 1 см, і поставити крапку В. Точку І з'єднати з точкою Д плавною кривою лінією, таким чином отримаємо лінію пройми переду і спинки сорочки.

 Лінія бічного зрізу. Горизонтальну лінію БГ продовжити вправо і відкласти відрізок, рівний 1/3 відрізка БГ мінус 1 см; отриману точку з'єднати прямою лінією з точкою В.

 Лінія низу. Щоб низ сорочки був рівним, його необхідно закруглити. З цією метою від правого кінця нижньої горизонтальної лінії відкласти вгору 2 см по лінії бічного зрізу. Отриману точку з'єднати злегка опуклої кривою лінією з точкою Б. Ця крива і буде лінією низу сорочки.

 Лінія середини переду і спинки. Середина сорочки позначена на малюнку лінією АБ. Лінія ЗБ є серединою спинки, а лінія ЖБ - серединою переду.

Необхідно пам'ятати, що викрійки переду і спинки вирізають окремо, так як глибина вирізу горловини для переду і спинки неоднакова.

Розкрій і пошиття сорочки 

Для сорочки використовують тонку м'яку тканину (зефір, нансук та ін).

Як і перед розкриємо вже описаних моделей сорочок, в даному випадку потрібно заздалегідь приготувати необхідні інструменти і підготувати тканину для розкрою.

При розкрої необхідно передбачити припуски на шви: 1,5 см по лініях пройм, 1 см по плечових зрізів і горловині і 2 см з усіх інших зрізах.

Викрійку розкладають на тканини, як зазначено на рис. 24. Тканина попередньо складають удвоє лицьовим боком всередину. При складанні тканини потрібно орієнтуватися на саму широку деталь викрійки.
 

Лінію середини переду і спинки розташовують по лінії згину тканини. Спинку і перед плечових зрізах мають впритул, враховуючи тільки припуск тканини на шви. При такому способі укладання викрійки досягається максимальна економія тканини.

Подальше виконання розкрою таке ж, як і для зазначених вище сорочечок.

Пошиття цієї сорочки нескладний. Бічні і плечові шви зметують і сточують, а потім разутюжівают або розправляють на дві сторони. Обрізні краю обметують вручну через край обметочніе стібками.

Плечові зрізи переду і спинки обточують обтачками з тканини сорочки, обтачку відвертають на виворітну сторону і краю виправляють. Потім плечові краю спинки накладають на перед.

Виріз горловини і пройми переду і спинки і плечові зрізи можна обробити кольоровий бейкой або мереживами.

З боку спинки по плечовому краю пришивають ґудзики, а спереду прометивают петлі на відстані 5 см від плечового краю або пришивають кнопки.

Гудзики і кнопки пришивають після остаточної обробки посередині плічка.

Виріз переду сорочки можна обробити ошатною вишивкою або монограмою.

Джерело: http://shei-sama.ru/publ/krojka_i_shitjo_dlja_samykh_malenkikh/3_detskoe_beljo/39-1-0-338

Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (12.01.2016)
Переглядів: 1009 | Рейтинг: 0.0/0