Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

сорочечки
ДИТЯЧА БІЛИЗНА 

Комплект дитячої білизни складається з безлічі виробів: сорочечки, ліфчика, трусиків, піжами і ін У комплект білизни новонародженого додатково входять чепчик, нагрудник, пінетки, шапочка і пелюшки.
 
Сорочечка, ліфчик і трусики бувають різноманітної форми в залежності від віку дитини. Наприклад, розлітайку для дітей до 1 року шиють одного фасону, а для дітей 1 - 3 років - іншого фасону.
 
Дитячу білизну потрібно робити з мінімальною кількістю швів, щоб вони не турбували дитини. Саме з цією метою при шиття білизни для новонародженого деталі з'єднують накладними швами, застрачивая їх з лицьового боку виробу.

Дитячу білизну шиють з м'якою, легко стирати тканини: зефіру, піке, фланелі, байки і т. д. Вибирають тканина в залежності від часу року. Наприклад, для зимового періоду рекомендується байка, фланель, шотландка; для літнього часу - легкі бавовняні тканини яскравих і світлих забарвлень. Дитячий одяг має бути вільною, зручною, не утрудняти рухів дитини.

Нижче наведено креслення, описи розкрою і пошиття дитячої білизни.

СОРОЧЕЧКИ 

Фасони і розміри дитячих сорочечок різні в залежності від віку дитини.
 

Сорочечки (рис. 6) для новонародженого рекомендується шити з тонкої м'якої тканини (фланель, нансук, батист), для дітей до 6 міс. їх роблять з розрізом на спинці без бретель; для дітей 6 - 12 міс. жилети шиють з цільної спинкою і розрізом спереду. Розміри сорочечок для дітей цього віку змінюються в залежності від трьох періодів розвитку дитини: до 3 міс., 3 - 7 міс., 7 - 12 міс.

Для дітей до 3 міс. при побудові креслень викрійок користуються постійними вимірами в см:

Довжина сорочечки .......... 29
Ширина» ........................... 26
Довжина рукава ............... 18
Ширина» ........................... 11

Для наступних двох вікових періодів розвитку дитини додають для кожного вимірювання довжини і ширини сорочечки по 2 см, для вимірювання довжини і ширини рукава по 1 см, як зазначено в таблиці нижче.

Місця вимірювань                          Виміри в см для дітей
                                                    до 3 міс. 3 - 7 міс. 7 - 12 міс.
Довжина сорочечки .......................... 29        31           33
Ширина» ...........................................26         28           30
Довжина рукава................................ 18         19           20
Ширина» ........................................... 11        12           13

Проста сорочка з розрізом на спинці рекомендується для дітей до 3 міс. Вона складається з табору і двох рукавчиків.

Для побудови креслення простої сорочечки необхідно накреслити прямокутник в суворій відповідності з довжиною і шириною сорочечки, а кути позначити літерами А, Б, Г, В (рис. 7). Відрізки AB і ГВ дорівнюють довжині сорочечки, а відрізки АГ і БВ - ширині.
 

 Перша допоміжна лінія. Ця лінія розділяє розлітайку на спинку і перед. Від точки А відкласти вправо по горизонталі половину відрізка АГ плюс 1,5 см, цю точку позначити буквою Д.

З точки Д провести вертикальну пунктирну лінію.

 Друга допоміжна лінія. Лінія визначає окат плеча. Відкласти із крапки А вниз по вертикалі 1/10 лінії АГ і поставити крапку Е.

З точки Е вправо провести пунктирну горизонтальну лінію до перетину з вертикальною лінією ГВ. Точку перетину з вертикальною пунктирною лінією позначити буквою Ж.

 Третя допоміжна лінія визначає глибину пройми. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти половину лінії АГ мінус 1,5 см і поставити крапку 3. З точки 3 вправо провести пунктирну горизонтальну лінію до перетину з лінією ГВ. Точку перетину цієї лінії з вертикальною пунктирною лінією, проведеною з точки Д, позначити буквою В.

Після нанесення допоміжних ліній приступити до побудови креслень деталей.

Креслення спинки простий сорочечки 

Креслення спинки будується на лівій половині прямокутника АБВГ.

 Виріз горловини. Із крапки А вправо по горизонталі відкласти 1/3 лінії АТ плюс 1 см і поставити крапку А₁.

Так само з точки А відкласти вниз по вертикалі 1/2 лінії АЕ. Отриману точку з'єднати з точкою А₁ увігнутою кривою лінією, яка і буде вирізом горловини.

 Лінія плеча. Цю лінію отримують при з'єднанні точок А₁ і Ж. З точки Ж відкласти вліво по похилій лінії 1,5 см і поставити крапку До, відрізок А₁К позначає довжину плеча спинки.

 Лінія пройми спинки. Вона утворюється при з'єднанні точки К до точки плавною кривою лінією.

Вертикальна лінія АБ є серединою спинки, а лінія ГВ - серединою переду сорочечки.

Креслення переду простий сорочечки 

Креслення переду будують на правій половині прямокутника АБВГ.

 Виріз горловини. З точки Р вліво по горизонталі відкласти відрізок, рівний відрізку АА₁, мінус 2 см і поставити крапку Г₁.

З точки Р відкласти вниз по вертикалі стільки ж. Отриману точку з'єднати з точкою Г₁ плавною кривою лінією, яка і буде вирізом горловини.

 Лінія плеча. З точки Ж вгору по вертикалі відкласти 1 см і поставити крапку Л. Отриману точку Л з'єднати з точкою Г₁ прямою лінією. По цій лінії вправо від точки Л відкласти 1,5 см і поставити крапку К₁, відрізок К₁Г₁ буде лінією плеча переду сорочечки.

 Лінія пройми переду. Показана на кресленні плавною кривою лінією, що з'єднує точки К₁ і В.

Креслення рукава простий сорочечки 

Як правило, креслення рукава виконують у половинному розмірі, а при розкрої користуються схемою крою рукава повністю. Для отримання повної викрійки рукава в лівому кутку аркуша залишають вільне місце, рівну ширині рукава.

Для побудови креслення рукава необхідно накреслити прямокутник АБГВ (рис. 8). Вертикальні лінії прямокутника дорівнюють довжині рукава, горизонтальні - ширині рукава.
 

 Лінія пройми рукава. З точки В вниз по вертикалі відкласти 1/3 лінії АВ, точку позначити буквою Д. З'єднавши точки А до точки Д плавною кривою лінією, отримаємо лінію оката рукава.

 Лінія бічного зрізу. Від точки Р відступити вліво на 2 см і отриману точку з'єднати з точкою Д. Похила лінія і буде лінією бічного зрізу рукава.

 Лінія середини рукава. Вона позначена на малюнку лінією, що з'єднує точки А і Б.

На малюнку показана тільки половина рукава. Якщо з'єднати дві такі викрійки, отримаємо викрійку рукава повністю.

Креслення сорочечки з накладною спинкою 

Для грудних дітей старше 3 міс. шиють більш закриті сорочечки. Зразком такої сорочечки може служити сорочечка з накладною спинкою (рис. 9).
 

Креслення такий сорочечки будують за типом звичайної сорочечки.

Для побудови спинки в даному випадку горизонтальну лінію БГ потрібно продовжити вліво на довжину, рівну лінії АА₁, і визначити точку буквою Б₁. З точки Б₁ провести вертикальну лінію до перетину з горизонтальною лінією, що проходить через точки А і В.

Лінію горловини (рис. 10) сорочечки з накладною спинкою будують так само, як і виріз горловини простий сорочечки.
 

Для цього потрібно подовжити горизонтальні лінії, що проходять через точки А, Е, Б вліво, на відстань, рівну довжині відрізка ЄК. Кінці горизонтальних ліній з'єднати вертикальною лінією.

Виріз горловини переду і пройму будують так само, як у звичайної сорочечки.

Сорочечки з накладною спинкою добре закривають спину дитини.

Розкрій сорочечок 

Для грудних дітей, особливо до 3 місяців, слід використовувати таку білу тканину, яка б добре стиралася і була стійкою при кип'ятінні. Перед розкриємо тканину слід ретельно випрасувати по напрямку поздовжніх ниток. Тканину потрібно скласти по ширині вдвічі, згину розташувати викрійку, поєднуючи лінію середини спинки зі згином тканини. Лінію плеча спинки з'єднати з лінією плеча переду (рис. 11). Ширина складеної тканини повинна бути дорівнює ширині викрійки плюс необхідні припуски на шви. Допускаються наступні розміри припусків в см: 2 - 3 - для рукавів; 1 - 1,5 - по лінії плеча; 0,5 - по вирізу горловини і т. д.
 

У тих випадках, коли сорочка з розрізом ззаду, тканина розкроюють наступним чином: праву половину спинки викроюють тільки по лінії середини спинки, залишаючи припуск на шов; ліву половину спинки викроюють з додаванням припуску для накладної частини, як показано на кресленні викрійки.

Викрійку рукава укладають на тканини по частковій нитки, як показано на рис. 11. Викрійки закріплюють на тканини шпильками, наносять пунктиром лінії розрізу, після чого розрізають тканину.

Пошиття сорочечок 

Після того, як чітко нанесені лінії зрізів і припусків на шви, приступають до з'єднанню окремих деталей виробу.

Бічні зрізи обов'язково зметують і сточують запошивальним швом. Низ рукавів сорочки, краї розрізу спинки або переду обв'язують нитками чи підшивають вручну вузьким швом, підгинаючи тканину на лицьову сторону. Предпочитается ручний шов, так як він набагато еластичніші машинного. Зрізи горловини і пройми обточують подкройной косою смужкою тканини, розташовуючи її з лицьового боку. По горловині пришивають стрічки або м'які ремінці. Готові моделі сорочечок показано на рис. 12.
 

Бейки бувають одинарні і подвійні. Для сорочечок застосовують одинарні бейки, які набагато м'якше подвійних. Для отримання одинарних і подвійних беек вирізають смужки тканини по косому напрямку пайових ниток. Довжину смужок вибирають згідно з фасоном вироби, а ширину роблять не більше 2 см (рис. 13). Смужки тканини сточують по пайовій напрямом тканини (рис. 14). Шви разутюжівают (рис. 15).

Одинарну бейку пришивають наступним чином: один край бейки приметують (рис. 16), потім приточують на машині (рис. 17), а інший пришивають вручну потайними стібками і приутюживают.
 

Подвійну бейку спочатку складають по ширині вдвічі, приутюживают, накладають на лицьову або виворітну сторону виробу, вирівнюючи зрізи горловини і бейки, приметують і приточують. Потім бейку відвертають на лицьову або виворітну сторону і пришивають вручну потайними стібками.

Перед сорочечки можна вишити або прикрасити аплікацією. Вишивку розташовують на комірі або на верхній частині переду сорочечки. Вишивку виконують світлими нитками або нитками в колір тканини, щоб не з'явилися плями на распашонці під час прання і особливо при кип'ятінні білизни.

В тих випадках коли вишиті кольоровими нитками, слід вибирати нитки, забарвлення яких стійка при кип'ятінні і пранні.

Джерело: http://shei-sama.ru/publ/krojka_i_shitjo_dlja_samykh_malenkikh/2_detskoe_beljo/39-1-0-337

Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (12.01.2016)
Переглядів: 1690 | Рейтинг: 0.0/0