Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

Шиємо сукні для дівчинки на випускний своїми руками
Здрастуйте дорогі бабусі, матусі і просто бажаючі пошити плаття вже не зовсім маленьким дівчаткам. Завжди випускний в дитячому садку дуже знаменний день, де часто ми бачимо дуже красиві, ошатні сукні. Весна зовсім не за горами, і багато хто напевно придивляються до суконь для дівчаток на просторах інтернету, визначаються з цінами на готові дитячі сукні в магазинах. З цього тепер хочу і я поділитися своїм майстер класом про те, як можна зшити самим своїми руками красиву сукню на випускний для дівчинки.

Так-так, ви правильно зрозуміли, своїми власними руками. І зовсім не страшно що до цих пір найбільший з ваших подвигів на швейному терені було пришита ґудзик до сорочки свого чоловіка ).

Отже, нитку від голки відрізнити може кожен, читати вмієте - значить, зшиєте сукню з цього уроку. Тим більше, що в цій статті я розповім і покажу все в докладних покрокових картинках, і, чесне слово не буду перевантажувати вашу втомлену від трудових днів голову. Тепер ви самі переконаєтеся на скільки просто пошити плаття для дівчинки.

В першу чергу створюємо викрійку сукні. Беремо викрійку шаблон (фото 1) обводимо її двічі на аркуші паперу або шпалер, щоб не шкода було далі з нею працювати. Тим більше, що на одному з етапів нам знадобиться не змінена форма шаблон. Таким чином, у нас на руках має бути дві викрійки - шаблон, Одну ми будемо різати (і це буде викрійка переду сукні), друга залишиться целенькой (і це буде форма спинки).

Тепер нам потрібно знайти на викрійці-шаблоні середину горловини. Відступаємо від середини 3-6 см вправо (малюємо там відмітку) і вліво (теж помічаємо олівчиком). Я написала "3 - 6 см" тому, що якщо ви шиєте сукні для маленької дівчинки, то відступ буде маленький (на крихітній викрійці сильно не размашешься), а якщо у вас дівчина великих розмірів, то і відступ буде побільше. Тепер за цими відмітками малюємо вниз дві прямі лінії, - можна як строго вертикальні, як і лінії які злегка розходяться один від одного.
 

Намалювали, тепер по цих лініях розрізаємо нашу викрійку шаблон. Розрізали, тепер беремо аркуш паперу і укладаємо на нього наші шматочки викрійки, залишивши між ними відстань в 5 - 10 см (фото 2). Чим більше відстань ви оберете, тим глибше будуть наші складки біля горловини.
 

Обводимо на цьому аркуші всі три шматочки викрійки. Тепер прибираємо їх з листа (що б не заважали) і тепер потрібно з цих намальовані шматки об'єднати в один силует. Внизу по подолу малюємо плавну злегка округлу лінію (висота округлості цієї лінії не повинна перевищувати 1 см).
 

Тепер те ж саме робимо по лінії горловини, але горловину ми поки що намалюємо вище чим вона повинна бути. Цей запас зверху потрібен нам для безбоязного формування складок. Забігаючи у перед, заспокою - потім, коли ми зробимо складки, ми зайве обріжемо.
 

Таким чином ми отримали викрійку переду (фото 6). Викрійка спинки теж може бути такою (з защипами). Або спинка може кроїтися за незмінною викрійці-шаблоном. Як вам буде завгодно, і так, і так буде красиво. На рисунку 6 я показала червоними стрілками як будуть формуватися защипи - ми просто накладемо лінії одну на іншу у верхній частині викрійки.

Тепер ми кладемо викрійку переду і спинки на тка, обводимо крейдою, (якщо в викрійці-шаблоні не було припусків на шви, то робимо їх зараз при обводі крейдою). Обвели і вирізали деталі нашої спинки і переду.
 

Прямо на викрійці переду сукні малюємо ті ж лінії, що і на викрійці. (малюємо не по всій довжині, а лише у верхній частині) - фото 7. Лінію А кладемо на лінію Б і фіксуємо ниткою з голкою. Фіксацію робимо лише на верхньому відрізку складці (в 2 - 3 см), тому що нижче складка просто розширюється. (Як на фото 9) Так само робимо і другу складку, лінію Р кладемо на лінію і фіксуємо.
 

Тепер повернемося до горловини. Для цього ми кладемо викрійку на наше плаття плечем до плеча і обводимо прямо поверх тканини дрібному - малюємо правильну лінію горловини. Залишилося лише по цій лінії відрізати не потрібне ножицями. Але тепер переконайтеся що лінія фіксації складочок проходить нижче цієї нової лінії горловини, тобто переконайтеся що при обрізанні наші складки не розійдуться. якщо необхідно профиксируйте складки ще додатковими стібками нижче цієї свеженарисованной лінії.
 

Отже після того, як лінія горловини обрізана, потрібно відразу обробити лінію горловини (фото 12).

Обробляти так, загнути краєчок в 0,5 см і прострочити. Якщо є оверлок, то оверлочить, потім загнути і прострочити. Ось тепер будемо зшивати деталь переду і спинки нашого сукні. Прикладаємо деталь спинки до деталі переду - лицьовими сторонами всередину. І прострочуємо плечові і бокові шви (фото 13) Обробляємо пройми (отвори для рук) і горловину.
 

Обробляємо низ подолу - оверлочиваем вручну або на оверлоці і підгинаємо 3 - 4 см, фіксуємо підгин звичайним машинним швом або вручну потайними стібками.

Ось тепер наше плаття готове! Його можна прикрасити окремим квіточкою з бісеру або стразами.

Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (22.01.2016)
Переглядів: 1641 | Рейтинг: 0.0/0