Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

ПІЖАМА

Піжама - це одяг для сну. Піжами можна шити для дітей від 6 міс. і старше.

Піжама складається з куртки і штанців. На рис. 82 та 83 показані піжами для дівчинки і для хлопчика.

Для побудови креслення піжами для дітей у віці 1 року необхідні наступні виміри: довжина курточки 28 см; ширина курточки 56 см; довжина рукава 22 см; ширина рукава 24 см; довжина штанців 42 см; окружність талії 50 см; окружність стегон 56 див.

При збільшенні віку дітей на один рік додають по 2 см до кожного виміру довжини і по 4 см до вимірювання ширини.

Перед розкриємо і пошиттям необхідно побудувати креслення піжами. Креслення потрібно побудувати для курточки і штанців. Курточка складається з спинки, поличок, двох рукавів, коміра і двох манжет. Штанці складаються з двох передніх і двох задніх половинок.

Креслення спинки 
 

При побудові креслення на аркуші паперу з лівої сторони потрібно накреслити прямий кут, позначити його буквою А (мал. 84 див. також рис. 85).

  Перша допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний довжині курточки плюс 1 см, і поставити крапку Б. З точки Б вправо провести горизонтальну лінію, яка буде лінією низу спинки.

  Друга допоміжна лінія. Для проведення цієї лінії з крапки А вниз по вертикалі відкласти 3 см і поставити крапку Ст. З точки О провести горизонтальну лінію, яка указує висоту плеча.

  Виріз горловини. Із крапки А вправо по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/10 окружності грудей мінус 2 см, і поставити крапку Р. Також з точки А відкласти 1 см вниз по вертикалі. Отриману точку з'єднати плавною злегка увігнутою лінією з точкою Р, утворюючи таким чином виріз горловини.

  Лінія плечового з реза. З точки В вправо по горизонталі відкласти відрізок, рівний 1/4 окружності грудей мінус 2 см, і поставити крапку Д. Далі точку Д з'єднати прямою лінією з точкою Р, утворюючи лінію плечового зрізу.

  Лінія бічного зрізу. З точки Б вправо відкласти відрізок, рівний 1/4 окружності грудей плюс 1 см. З отриманої точки провести вертикальну лінію, на якій відкласти відрізок, що дорівнює 1/2 довжини курточки плюс 2 див. Вершину цієї лінії позначити літерою Е, яка і буде верхньою точкою бічного зрізу.

  Лінія пройми. З'єднати точки Е до точки Д увігнутою лінією, як показано на рисунку.

Середина спинки позначена вертикальною лінією АБ.

Креслення полички 
 

В правій стороні аркуша паперу вичертити прямий кут і поставити точку А (рис. 85).

  Перша допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний довжині курточки плюс 2 см, і поставити крапку Б. З точки Б провести вліво горизонтальну лінію, яка і буде лінією низу куртки.

  Друга допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти 3 см і поставити крапку Ст. З точки О провести горизонтальну лінію, яка указує висоту плеча.

  Виріз горловини. З точки А вліво по горизонталі відкласти відрізок, рівний глибині вирізу горловини спинки, і поставити крапку Р. Також з точки А відкласти вниз по вертикалі відрізок, рівний відрізку АГ плюс 1 див. Отриману точку з'єднати з точкою Р увігнутою лінією, утворюючи виріз горловини переду.

Виріз горловини може бути квадратним, круглим і т. д. Для збільшення вирізу треба пересунути по лінії плечового зрізу лінію горловини на 1 - 2 см і на 3 - 5 см по лінії середини, а з боку спинки розширити виріз горловини за плечового зрізу на 1 - 2 см. При такому вирізі горловини курточку можна шити без коміра, але тільки для дітей старше 2 років і тільки на літній час (див. рис. 82). Поличку курточки подовжити на 4 - 6 см вправо по лінії горловини і низу куртки. Отримані точки з'єднати вертикальною лінією.

  Лінія плечового зрізу. Провести дугу розчином, рівним довжині плеча спинки, з центром в точці Р. Точку перетину дуги з горизонталлю, що проходить через точку В, позначити буквою Д. Точку Д з'єднати прямою лінією з точкою Р. Це і буде лінія плечового зрізу.

  Лінія бічного зрізу. З точки Б вліво по горизонталі відкласти відрізок, рівний 1/4 окружності грудей плюс 2 див. Через отриману точку провести вертикальну лінію довжиною, що дорівнює 1/2 довжини курточки плюс 2 див. Вершину лінії позначити точкою Е.

  Лінія пройми. З'єднати точки Е до точки Д кривою лінією, як це показано на рисунку.

  Лінія середини переду. Вона позначена вертикальною лінією АБ.

Креслення рукава 
 

Для побудови креслення (рис. 86) рукави необхідно накреслити прямокутник АБГВ, де відрізки AB і ВГ дорівнюють довжині рукава, відрізки АВ і БГ - половині ширини рукава.

  Лінія оката. З точки В вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний 1/3 відрізка АВ, і поставити крапку Д. З'єднати точку Д з точкою А опуклою лінією, яка і буде лінією оката.

  Лінія бічного зрізу. З точки Р вліво по горизонталі відкласти 2 див. Отриману точку з'єднати прямою лінією з точкою Д. Це і буде лінія бічного зрізу рукава.

Креслення манжети рукава 
 

Для побудови креслення (рис 87) манжети потрібно накреслити прямокутник АБГВ, одна сторона якого дорівнює половині ширини рукава внизу, а інша - 5 див.

  Зріз манжети. З точки Р відкласти 2,5 см уверх по вертикалі. З отриманої точки відкласти 0,5 см вправо по горизонталі і поставити крапку Д. Потім з'єднати точки Р і Д прямою лінією, яка і буде лінією зрізу манжети.

  Верхня лінія манжети. З'єднати точки А до точки Д плавною увігнутою лінією.

  Лінія середини манжети. Вона позначена вертикальною лінією АБ. Замість манжет з вилогами можна зробити прості, вузькі манжети. Для побудови креслення таких манжет потрібно накреслити прямокутник зі сторонами 7 см і 3 див.

Креслення коміра 
 

Для побудови креслення (рис. 88) коміра слід також накреслити прямокутник АБГВ, одна сторона якого дорівнює половині вирізу горловини мінус 0,5 см, інша сторона - 4 див. Довжину вирізу горловини брати по кресленню переду і спинки.

Ширина коміра дорівнює 4 див.

  Виріз горловини. З точки Б вгору по вертикалі відкласти 1 див. Отриману точку з'єднати з точки плавною кривою лінією.

  Бічна лінія коміра. Горизонтальну лінію АВ подовжити вправо на 2 см за точку Ст. Отриману точку з'єднати прямою лінією з точкою Р.

  Середина коміра. Вона позначена вертикальною лінією АБ.

Креслення кишені курточки 
 

Для побудови креслення (рис. 89) кишені слід накреслити чотирикутник зі сторонами, рівними 6 - 10 див. Кути чотирикутника позначити літерами А, Б, Г, Ст. Розміри кишені залежать від місця його розташування і від віку дитини. Кишеню, який пришивають на поличці курточки вгорі, менше, ніж кишеню, який пришивають внизу курточки.

Кути кишені внизу можуть бути гострими або закругленими. Лицьову сторону кишені можна обробити бейкой або поперечною смужкою з тієї ж або іншої тканини, що гармонує з кольором з основною тканиною.

Посередині верхньої кишені можна вишити або нашити просту монограму.

Креслення задньої половинки штанців 
 

Креслення передньої і задньої половинок піжамних штанців будується на одному і тому ж аркуші паперу. Для побудови креслення (рис. 90) необхідно накреслити прямокутник АБГВ, одна сторона якого дорівнює довжині штанців, а інша - 1/3 об'єму талії плюс 3 див.

  Лінія крокового зрізу штанів. З точки Б вправо по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/10 окружності талії плюс 2 см, і поставити крапку Д. З точки А відкласти вниз по вертикалі відрізок, рівний 1/3 об'єму талії мінус 4 см, і поставити крапку Е. Потім з'єднати точку Е з точки Д плавною увігнутою лінією. Це і буде лінія крокового зрізу.

  Лінія середнього зрізу. Із крапки А вправо по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/10 окружності талії мінус 2 див. Отриману точку з'єднати злегка опуклою лінією з точкою Е. Це і буде лінія середнього шва. Цю лінію подовжити вгору за лінію квадрата відрізок, рівний половині відрізка між точкою А і лінією середнього шва. Отриману точку позначити буквою Ж.

  Лінія талії. З'єднати точку Ж з точкою В злегка увігнутою лінією.

  Лінія низу. Горизонтальна лінія ДГ є лінією низу.

Креслення передньої половинки штанців 

Креслення передньої половинки штанців має багато спільних ліній з кресленням задньої половинки, тому слід накреслити лише деякі додаткові лінії.

  Лінія середнього зрізу. Відкласти від точки перетину лінії середнього зрізу задньої половинки штанців з верхньою горизонталлю відрізок, рівний половині відрізка між точкою А і лінією середнього зрізу, і поставити крапку 3. Потім з'єднати точки 3 до точки Е увігнутою лінією.

  Лінія талії. Лінія проходить по горизонталі АВ між точками 3 і Ст.

  Виточки. По лінії талії зробити дві виточки. З точки 3 вправо відкласти 4 - 6 см і поставити крапку І. З точки І опустити вертикальну пунктирну лінію довжиною 6 - 8 див. Ця лінія буде лінією середини виточки.

Від точки І вправо і вліво по лінії талії відкласти по 1 див. Отримані точки з'єднати прямими лініями.

З точки І відкласти 6 - 7 см вправо по лінії талії. Через цю точку провести вертикальну лінію, яка буде серединою другої виточки. Цю виточку будують, як першу.

Креслення пояса штанців 
 

Побудувати прямокутник, одна сторона якого дорівнює довжині лінії талії передньої і задньої половинок штанів мінус розчини виточок. Інша сторона дорівнює 5 - 7 див. Кути прямокутника позначити літерами А, Б, Г, В (рис. 91).

  Лінія середини. Горизонтальну лінію БГ подовжити вліво на 0,5 см. Встановлену точку з'єднати похилою лінією з точкою А, утворюючи таким чином лінію середини пояса спереду.

  Бічна лінія поясу. З точки В вниз по вертикалі відкласти 2 - 3 см. Отриману точку з'єднати з точкою Б, як показано на рисунку.

Лінією талії є горизонтальна лінія АВ.

Креслення манжети штанців 
 

Манжети піжамних штанців мають форму прямокутника довжиною, рівній ширині низу штанів. Ширина манжети 3 - 4 див. Кути прямокутника позначити літерами АБГВ (рис. 92).

Манжети можна викроювати разом з передніми і задніми половинками штанців.

Розкрій піжами 
 

При розкрої піжами тканину потрібно скласти вдвічі по частковій нитки. Спочатку розкладають викрійку курточки, потім штанів. Між основними деталями на вільних місцях тканини розкладають більш дрібні деталі. Так розкладають викрійки, якщо тканина однотонна або набивні. Якщо тканина смугаста, всі деталі викрійки слід розкладати в одному напрямку.

Манжети штанів і рукавів, кишені слід розкроювати з одного шматка тканини з обов'язковим припуском на шви. Якщо ж тканина в смужку, то манжети штанів і рукавів курточки краще знаходити в поперечному напрямку, що надає виробу більш красивий вигляд.

Крім того, манжети штанів і рукавів можна виконати з іншої за кольором тканини, що є хорошою обробкою.

При розкрої дитячої піжами слід мати на увазі, що на піжамних штанах повинно бути як можна менше швів, щоб шви не турбували дитини. Розкладка викрійки на тканині показана на рис. 93. При розкрої тканини необхідно залишати припуски на шви в межах 1,5 - 2 див. Розрізати тканину слід строго по контурним лініям.

Пошиття піжами 

Після розкрою тканини можна приступити до пошиття курточки і піжамних штанів.

При пошитті курточки шви в основному роблять запошивочные.

Низ куртки застрочують швом вподгібку шириною не більше 2 див.

Комір і подворотник зметують, посаживая верхній комір в кутах, потім обточують на відстані 0,5 см від краю обріза. Кути коміра підрізають, щоб не було потовщення у кутах. Шов розправляють на дві сторони. Комір вивертають і виметивают, утворюючи кант з верхнього коміра. Готовий комір після проутюживания вметывают в горловину (рис. 94), поєднуючи середину подворотника з серединою спинки, а кінці коміра - з надсечками на горловині поличок. Обрізний край верхнього коміра підгинають на 0,5 см і настрачівают. Гудзики пришивають на правій поличці, а петлі обметують на лівій поличці. Якщо курточка без коміра, то виріз горловини обробляють косою бейкой з тієї ж або іншої тканини.
 

Деталі манжети складають лицьовими сторонами всередину, обточують, вивертають, виметивают, приутюживают і приметують до рукаву, складаючи лицьову сторону подманжеты з виворотом рукава. Потім прострочують манжету на відстані 0,5 см від краю, після чого обрізний край манжети підгинають усередину на 0,5 см і прострочують манжету по краю з лицьового боку.

Рукава вметывают в пройму, маючи найвищу точку оката рукава на відстані 1 см від плечового шва у бік полички. При вметывании необхідно зробити невелику посадку оката рукава. Втачівают рукава з боку рукава, а шов втачіванія окантовують косою смужкою сатину або іншої тканини.

Накладні кишені з бавовняної тканини роблять без підкладки. Відгинають верхній край в бік вивороту на 2 - 2,5 см, приметують його, а потім прострочують. Бічні краї і низ кишені підгинають на 1 см і приутюживают. Готові кишені по намічених лініях на поличках наметивают і настрачівают. Якщо курточку заправляють у штани, то кишеню настрачівают тільки вгорі на лівій поличці. Якщо ж курточка призначена для носіння поверх штанів, то внизу на обох поличках настрачівают накладні кишені.

Пояс для курточки, яку носять поверх штанів, розташовують тільки на спинці. Такий пояс роблять шириною 3 див. Якщо ж пояс розташовують навколо талії, то ширина його повинна бути не більше 2 див.
 

Ґудзики (рис. 95) на штанцях для хлопчика пришивають на правій стороні розрізу від талії вниз. На курточці для хлопчика пришивають ґудзики на правій поличці, а на курточці для дівчинки - на лівій поличці. На інший поличці обметують петлі.

Для дітей до 2 років зазвичай штани пристібають до курточці. З цією метою на курточці по лінії талії пришивають ґудзики, а на штанцях обметують петлі.

Манжети піжамних штанців роблять або з припуску по довжині, або приточують виготовлені окремо.

Джерело: http://shei-sama.ru/publ/krojka_i_shitjo_dlja_samykh_malenkikh/9_detskoe_beljo/39-1-0-344

Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (13.01.2016)
Переглядів: 2437 | Рейтинг: 0.0/0