Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

ПАЛЬТО
 

Пальто шиють з різних матеріалів: вовняної тканини, сукна, плюшу, вельвету, а також з хутра. Всі зимові пальта виготовляють на ватині або хутрі і обов'язково з підкладкою. Моделі дитячого пальто можуть бути найрізноманітнішими за фасоном.
Для побудови креслення моделей пальто, показаних на рис. 144, необхідні такі мірки: довжина пальто 36 см; ширина спинки 20 см; окружність грудей 56 см; окружність шиї 20 см; довжина рукава 24 см; ширина рукава 23 см; обхват кисті 12 див. Ці мірки розраховані на дітей у віці 1 року. Для дітей старше 1 року мірки пропорційно збільшуються.
Пальто складається з деталей: спинки, поличок, двох рукавів, коміра і кишені.

Креслення спинки 
 

У лівому кутку аркуша паперу слід накреслити прямий кут з вершиною в точці А (рис. 145).
  Перша допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний довжині пальто плюс 1 см, і поставити крапку Б. Потім з цієї точки вправо провести горизонтальну лінію.
  Друга допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний 1/3 окружності шиї плюс 2 см, і поставити крапку Ст. З точки О провести вправо горизонтальну лінію.
  Виріз горловини. Із крапки А вправо по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 0,5 см, і поставити крапку А₁. Також з крапки А вниз по вертикалі відкласти 1 див. Отриману точку з'єднати з точкою А₁ плавною увігнутою лінією, яка і буде вирізом горловини.
  Лінія плечового зрізу. Для побудови цієї лінії потрібно з точки В вправо по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює половині ширини спинки плюс 1 см, і поставити крапку Р. З цієї точки провести вгору вертикальну пунктирну лінію до перетину її з верхньою горизонтальною лінією. Від точки перетину по пунктирною лінії вниз відкласти 2 см і поставити крапку Д. Потім з'єднати точку Д з точкою А₁ прямою лінією, яку продовжити на 1 см вправо, і поставити крапку Д₁.
  Лінія бічного зрізу. З точки В вправо по горизонталі відкласти відрізок, рівний 1/4 окружності грудей плюс 2 см, і поставити крапку Г₁. З точки Г₁ опустити перпендикуляр до перетину з першою допоміжною лінією. З точки Г₁ вниз по вертикалі відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї, і поставити крапку Е. Потім першу допоміжну лінію подовжити вправо на 3 - 4 см і поставити крапку Ж. Точки Е і Ж з'єднати прямою лінією, яка і буде лінією бічного зрізу.
  Лінія пройми. З'єднати точки Д₁Г і Е кривою лінією.
  Лінія низу. Для побудови лінії спинки потрібно з точки Ж вгору по похилій лінії відкласти 2 див. Отриману точку з'єднати з точкою Б плавною кривою лінією.
  Лінія середини спинки. Лінію низу від точки Б вліво продовжити на 3 - 5 див. Отриману точку з'єднати з точкою А прямою лінією, яка і буде серединою спинки.
Якщо пальто пряме, серединою спинки буде вертикальна лінія АБ.

Креслення полички 
 

Для побудови креслення полички пальто потрібно в правій стороні аркуша паперу накреслити прямий кут, вершину якого позначити буквою А (мал. 146).
  Перша допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний довжині пальто плюс 3 см, і поставити крапку Б. Через точку Б провести горизонтальну лінію.
  Друга допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний 1/3 окружності шиї плюс 3 см, і поставити крапку Ст. Потім з точки О провести вліво горизонтальну лінію.
  Лінія горловини. З точки А вліво по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 1 см, і поставити крапку А₁. Також з точки А відкласти вниз по вертикалі відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 2 см, і поставити крапку А₂. Потім з'єднати точки А₁ і А₂ плавною увігнутою лінією, яка і буде лінією горловини.
  Лінія плечового зрізу. Провести допоміжну пунктирну горизонтальну лінію, розташовану на відстані 3 см нижче верхньої горизонтальної лінії. Провести дугу з центром у точці А₁ розчином, рівним довжині плечового зрізу спинки мінус 0,5 см, і при перетині дуги з пунктирною допоміжною лінією поставити крапку Р. Похила лінія А₁Г і буде лінією плечового зрізу.
  Лінія бічного зрізу. З точки вліво по горизонталі відкласти відрізок, рівний 1/4 окружності грудей плюс 4 см, і поставити крапку Д. З точки Д провести вниз вертикальну лінію до перетину з нижньою горизонтальною лінією. По вертикалі з точки Д вниз відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 2 см, і поставити крапку Е. Потім продовжити нижню горизонтальну лінію вліво за вертикальну лінію, що проходить через точку Д, на 3 - 5 см і поставити крапку Ж. З'єднати точки Е і Ж прямою лінією, яка і буде лінією бічного зрізу.
  Лінія пройми. З точки Р провести вертикальну пунктирну лінію до перетину еес горизонтальною лінією ВД. Від точки перетину відкласти вправо по горизонтальній лінії 1 см і поставити крапку Д₁. Потім з'єднати точки Р, Д₁ і Е кривою лінією.
  Лінія низу. Побудувати цю лінію так само, як і лінію низу спинки.
  Лінія середини. Вертикальна лінія АБ є лінією середини.
  Лінія борта. З точки А₂ вправо продовжити лінію горловини на 3 - 5 см і поставити крапку 3. Також потрібно подовжити і горизонтальну лінію, що проходить через точку Б, на 3 - 5 см вправо. Отриману точку з'єднати з точкою 3 вертикальною лінією. З точки 3 відкласти 1 см вліво і з отриманої точки провести вниз плавну криву лінію, як показано на рисунку. Ця лінія буде лінією борту пальто.

Креслення рукава 
 

Рукав складається з двох частин: верхньої та нижньої половинок. Обидві деталі будують на одному аркуші.
Для побудови креслення рукава потрібно накреслити прямокутник АБГВ (рис. 147), одна сторона якого дорівнює довжині рукава, а інша - 1/3 ширини рукава плюс 2 див.
  Перша допоміжна лінія. Горизонтальну лінію АВ розділити навпіл і поставити крапку Д. З точки Д провести вертикальну лінію до перетину з горизонтальною БГ.
  Друга допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний відрізку ПЕКЛО, і поставити крапку Е. З точки О провести вправо горизонтальну лінію до перетину з лінією ВГ.
  Третя допоміжна лінія. З точки В вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний половині відрізка АЕ, і поставити крапку Ж. З точки Ж провести вліво горизонтальну лінію до перетину з вертикальною.
  Четверта допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, що дорівнює половині ширини рукава плюс 3 см, і поставити крапку 3. Потім з точки В вниз по вертикалі відкласти відрізок, що дорівнює половині довжини рукава плюс 4 см, і поставити крапку В. потім З'єднати точки 3 і І прямою лінією.
Для побудови верхньої половинки рукава потрібно провести кілька ліній.
  Лінія оката. З'єднати точки Е, Д і Ж плавною кривою лінією, як показано на рисунку.
  Лінія ліктьового зрізу. З точки і вліво по допоміжної лінії З відкласти 2 см і поставити крапку И₁. Відкласти потім з точки Б вправо по горизонталі відрізок, рівний 2/3 окружності кисті плюс 2 см, і поставити крапку Б₁. З'єднати точки Б₁, И₁ і Ж похилими лініями, які злегка закруглити близько точки И₁.
  Лінія низу. З точки Б₁ провести перпендикуляр до лінії Б₁И₁ і при перетині його з вертикальною лінією АБ поставити крапку К.
  Лінія переднього зрізу. Від точки 3 вправо по лінії ЗВ відкласти 2 див. Отриману точку з'єднати з точками Е і До плавної увігнутою кривою, як показано на рисунку.
Для побудови нижньої половинки рукава потрібно додатково побудувати кілька ліній.
  Лінія переднього зрізу. З точки Е вправо по горизонталі відкласти 3 см і поставити крапку Е₁. З точки Е₁ провести вниз лінію, паралельну лінії бічного зрізу верхньої половинки рукава, до перетину з лінією низу рукава.
  Лінія ліктьового зрізу. З точки Е₁ вправо по горизонталі відкласти відрізок, рівний 1/3 ширини рукава плюс 2 см, і поставити крапку Л. Потім відкласти на допоміжній лінії ЗВ від лінії бічного зрізу нижньої половинки праворуч відрізок, що дорівнює 1/3 ширини рукава плюс 1 см, і поставити крапку М. По лінії низу рукава від точки До вправо відкласти відрізок, рівний 1/3 кола кисті плюс 1 см, і поставити крапку Н. Потім з'єднати точки Н, М і Л прямими лініями, злегка закруглений їх близько точки М. Пряму лінію МЛ продовжити вгору і при перетині з третьої допоміжною лінією поставити крапку Л₁.
  Лінія пройми. З'єднати точки Е₁ і Л₁ кривою лінією, розташовуючи її на 1 см нижче горизонтальної, як показано на рисунку.

Креслення коміра 

Креслення круглих і півкруглих комір пальто будують за кресленнями комірів для дитячого сукні.

Креслення кишені 

Креслення кишені пальто будують так само, як креслення кишень, розглянутих вище. Для кишень пальто беруть наступні вимірювання: ширина 12 см; висота 10 см.

Розкрій пальто 
 

Перед розкриємо тканину складають удвічі по частковій нитки. Деталі викройки розкладають на тканини з дотриманням напрямку нитки основи і необхідних припусків на шви (рис. 148). По краях бортів залишають припуск на шви в межах 1 див.
Викрійку коміра і подворотника укладають на тканину по частковій нитки.
Підкладку, прокладку і ватин розкроюють за основною викройкою. Ширина бортовий прокладки по лінії низу складає 8-10 см, плечового зрізу дорівнює ширині плеча.
Деталі з ватину викроюють по довжині до низу пальто або тільки до талії.

Пошиття пальто 

Дитяче пальто повинно бути вільним, не обмежувати рухів дитини.
Методи пошиття пальто такі ж, як і методи пошиття сукні, які були розглянуті вище. Проте в обробці пальто є деякі особливості.
Комір пальто обробляють з прокладкою з щільної тканини. Прокладку укладають на виворіт подворотника і прострочують дольовими рядками вздовж стійки і зигзагоподібними рядками - по відльоту. Потім подворотник вметывают в горловину, складаючи подворотник і горловину лицьовими сторонами всередину і поєднуючи середину спинки з серединою подворотника, а кінці подворотника - з надсечками на поличках. Праву половину подворотника вметывают з боку горловини від середини подворотника до надсечке, а ліву - від надсічки до середини подворотника. Потім подворотник втачівают в горловину. По шву втачіванія подворотника на правій поличці пришивають гачок, а на лівій - петлю.
Обрізний край верхнього коміра підгинають і настрачівают на подворотник, закриваючи шов втачіванія подворотника.
Плечові зрізи зметують з боку спинки, пріпосажівая плечовий зріз спинки посередині, потім зметують бічні зрізи. Ліктьові зрізи рукавів зметують з верхнім половинкам, а передні - по нижньому.
Низ пальто підгинають по наміченій лінії, заметивают і підшивають вручну.
Готові рукава вметывают в пройми, поєднуючи середину оката рукава з плечовими швами і посаживая по окату рукава. Втачивание рукавів в пройми виконують з боку рукавів. Шви втачіванія рукавів обробляють косою смужкою тканини.
Накладні кишені з підкладкою наметивают на полички і настрачівают.
На лівій поличці на відстані 2 см від краю борта обметують петлі, на правій поличці пришивають гудзики.
Зрізи деталей з ватину з'єднують швом в стик, щоб вони не створювали потовщень. Замість ватину можна використовувати хутро. Для цього потрібен легкий м'який хутро.


Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (22.01.2016)
Переглядів: 1394 | Рейтинг: 0.0/0