Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

НІЧНА СОРОЧКА НА КОКЕТЦІ
НІЧНА СОРОЧКА НА КОКЕТЦІ 
 

Нічна сорочка на кокетці (рис. 74) красива і практична. Вона добре облягає тіло дитини і в той же час не сковує рухи. Кокетка сорочки може бути прямою або фігурної, комір з прямими або закругленими кутами. Посередині переду роблять невелику планку, яку зав'язують на зав'язки. Рукави довгі з манжетами.

Розкрій цієї сорочки виконують так само, як і розкрій попередньої сорочки, тобто по тій же схемі з деякими змінами в кресленні переду спинки і коміра. Рукави і манжети викроюють і шиють, як було сказано вище.

Креслення спинки 

Спочатку потрібно виконати креслення нічної сорочки з коміром (див. рис. 66). Потім внести деякі зміни і доповнення.

  Лінія відрізу кокетки. Лінія ВГ (рис. 75) буде лінією відрізу кокетки.

Для утворення зборок на спинці по лінії з'єднання кокетки зі спинкою від точок В та Б подовжують горизонтальні лінії вліво на 10 - 15 див. Отримані точки з'єднують вертикальною лінією, яка і буде серединою спинки.

Креслення переду 
 

Креслення переду (рис. 76) сорочки будують так само, як і креслення нічної сорочки з коміром (див. рис. 67), потім вносять деякі доповнення.

  Лінія відрізу кокетки. Відкласти 1 см вгору по лінії пройми від горизонтальної лінії, що проходить через точку Ст. Отриману точку з'єднати плавною кривою лінією з точкою Ст. Ця лінія і буде лінією відрізу кокетки, яка може бути прямою, круглої і фігурної.

  Лінія горловини. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 2 див. Отриману точку з'єднати з точкою А, плавною кривою лінією.

Ширину переду сорочки збільшують, продовживши вправо горизонтальні лінії з точок В і Б на 12 - 17 див. Отримані точки з'єднують вертикальною лінією, яка і буде лінією середини переду.

Креслення коміра 

Для побудови креслення прямої коміра (рис. 77) можна використовувати креслення, даний на рис. 70.
 

  Лінія горловини. З точки Б відкласти 1 см вгору по вертикалі. Отриману точку з'єднати з точки плавною увігнутою лінією.

  Лінія середини коміра. Вона позначена вертикальною лінією АБ. Кути коміра можуть бути закругленими або гострими.

Для отримання гострого кута коміра провести горизонтальну лінію від точки В вправо довжиною 2 див. Отриману точку з'єднати з точки прямою лінією.

Розкрій нічної сорочки 

Нічну сорочку на кокетці викроюють так само, як і звичайну сорочку, за винятком кокетки.

Як вже було сказано, кокетки бувають прямі, круглі і фігурні. Для викроювання кокеток користуються основний викрійкою, на яку слід нанести лінію відрізу кокетки.

При розкрої всі деталі викройки розкладають на тканини, приметують або прикріплюють шпильками. Потім обводять контури викрійки. Припуски на шви наступні: по плечових і бічних зрізів 1,5 - 2 см, по низу кокетки і верхніх зрізів сорочки 1 - 2 см, для підгину по низу 4 - 5 див.

Лінія середини кокетки повинна проходити по частковій нитки тканини.

Якщо кокетка спереду застібається (див. рис. 78), то залишають припуск для простої кокетки 3,5 см і для подвійний кокетки - 2 див.
 
Якщо ж кокетку зав'язують спереду, то припуски скорочують для одинарної кокетки на 1,5 см і для подвійний кокетки - 0,5 див.
 

Пошиття нічної сорочки 

Пошиття нічної сорочки на кокетці такий же, як і пошиття звичайної нічної сорочки, за винятком кокетки.

Після розкрою наметивают середину спинки, полички, кокетки і середину пройми.

Для утворення зборок прокладають два рядки. Першу сходинку прокладають на відстані 1 см від краю обріза, другу - на відстані 0,5 см від першої. Складання рівномірно розподіляють. Потім відгинають низ кокетки і приметують його. Заготовлену кокетку накладають на перед, поєднуючи середину кокетки з серединою фронту, і приметують. Так само приметують кокетку до спинки. Потім приметать кокетку переду і спинки настрачівают.

Якщо кокетка подвійна, слід з'єднати з основними деталями і підкладку. Зазвичай кокетки роблять подвійними для більшої міцності і збереження форми.

Плечові і бокові зрізи зметують з боку спинки, а сточують з боку полички.

Рукав зметують, а потім сточують. По низу рукава виконують складання. Складання розподіляють таким чином, щоб в області ліктя їх було більше. При цьому низ рукава повинен бути дорівнює довжині манжети. Потім приметують манжету до рукаву, накладаючи її лицьовою стороною на лицьову сторону рукава.

Рукав вметывают в пройму, поєднуючи середину оката з плечовим швом і пріпосажівая рукав з косим зрізах.

Далі сточують комір з подворотником, вивертають стачанный комір на лицьовий бік і виметивают краю. Комір вметывают в горловину сорочки, поєднуючи середину коміра з серединою спинки. Потім приметують косу бейку.

Комір втачівают разом з косою бейкой. Бейку підшивають з вивороту сорочки потайними стібками.

Низ сорочки підрівнюють, підгинають на 2 - 3 см, заметивают і підшивають потайними стібками. Всі шви обметують і разутюжівают.

Кокетку прострочують подвійною строчкою або прикрашають воланчиком (рис. 78). Воланчик можна виконати з іншої тканини.

Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (13.01.2016)
Переглядів: 2502 | Рейтинг: 0.0/0