Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

НІЧНА СОРОЧКА
Нічну сорочку зазвичай шиють широкою і довгою, щоб вона не заважала рухів і добре закриває тіло дитини.
 

Нічну сорочку (рис. 63) шиють для дітей від 3 років і старше як для дівчаток, так і хлопчиків. Пошиття сорочки дуже простий. Шиють її з рукавами або без рукавів з шифону, ситцю, зефіру і т. д.

Сорочка складається з спинки, переду, рукавів, манжети і комір.

Для побудови креслення нічної сорочки беруть такі мірки: довжина сорочки для дівчаток 65 см; для хлопчиків 55 см; ширина спини 24 см; окружність грудей 60 см; окружність шиї 26 см; довжина короткого рукава 14 см; довжина довгого рукава 25 см; ширина рукава 26 см; обхват кисті 20 див.

Ці мірки розраховані на дітей 3 років. Нічні сорочки для дівчаток шиють зазвичай широкі і довгі. Моделі сорочок дуже прості: з комірцем, з круглим вирізом горловини, з вишивкою або воланчиками (рис. 64), з короткими або довгими рукавами.

На рис. 65 зображена нічна сорочка з коміром. Комір із зав'язками, довгі рукави з манжетами. Таку сорочку можна також шити без рукавів і без коміра з квадратним або круглим вирізом горловини.

Креслення спинки 
 

Побудувати прямий кут з вершиною в точці А (рис. 66).

  Перша допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти довжину сорочки і поставити крапку Б. З точки Б відкласти вправо горизонтальну лінію.

  Друга допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний 1/3 окружності шиї плюс 2 см, і поставити крапку Ст. З цієї точки вправо провести горизонтальну лінію.

  Виріз горловини. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти 1 див. Потім з точки А відкласти вправо по горизонталі відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї, і поставити крапку А₁. Отриману точку з'єднати з точкою А₁ увігнутою лінією. Це і буде виріз горловини.

  Лінія плечового зрізу. З точки В вправо по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/2 ширини спинки плюс 1 см, і поставити крапку Р. З точки Р провести вертикальну лінію до перетину з горизонтальною лінією, що проходить через точку А. З точки перетину відкласти вниз по вертикалі 0,5 см і поставити крапку Д. Потім з'єднати точку Д з точкою А₁ прямою лінією. Цю лінію продовжити вправо на 1 см і поставити крапку Д₁.

  Лінія бічного зрізу. З точки В вправо по горизонталі відкласти відрізок, рівний половині окружності грудей плюс 2 см, і поставити крапку Г₁. З точки Г₁ опустити вертикальну пунктирну лінію до перетину з першою допоміжною лінією. Від точки Г₁ вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний 1/8 окружності шиї, і поставити крапку Е. Продовжити першу допоміжну лінію вправо від вертикальної пунктирної лінії на відрізок, рівний 1/8 окружності грудей плюс 4 см, і поставити крапку Ж. З'єднати точку Ж з точкою Е прямою лінією. Потім з'єднати точки Д₁, Р і Е кривою лінією, як показано на рисунку.

  Лінія низу. Відкласти 1 см від точки Ж вгору по лінії ЇЖАК. Отриману точку з'єднати плавною кривою лінією з точкою Б. Ця лінія буде лінією низу сорочки.

Креслення переду 
 

Побудувати прямий кут з вершиною в точці А (рис. 67).

  Перша допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний довжині спинки плюс 2 см, і поставити крапку Б.

Через точку Б вліво провести горизонтальну лінію.

  Друга допоміжна лінія. Із крапки А вниз відкласти відрізок, рівний 1/3 окружності шиї плюс 3 см, і поставити крапку Ст. З точки ліворуч провести горизонтальну лінію.

  Лінія горловини. З точки А вліво по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 1 см, і поставити крапку А₁. Також з точки А відкласти вниз по вертикалі відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 5 див. Отриману точку з'єднати з точкою А₁ плавною кривою лінією. Такий виріз горловини призначений для сорочки з коміром.

  Лінія плечового зрізу. Провести горизонтальну пунктирну лінію на відстані 3 см від горизонталі, що проходить через точку А. Провести дугу з центром у точці А₁ розчином, рівним довжині плечового зрізу спинки. Перетин з пунктирною лінією позначити точкою Р. Потім з'єднати точки А₁ і Р прямою лінією. Лінія А₁Г і буде лінією плечового зрізу.

  Лінія бічного зрізу. З точки відкласти вліво по горизонталі відрізок, рівний 1/4 окружності грудей плюс 6 див. З отриманої точки провести вертикальну лінію до перетину її з першої допоміжною лінією. По вертикальній лінії від її верхньої точки вниз відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 2 см, і поставити крапку Д. Потім першу допоміжну лінію продовжити за вертикальну лінію на відрізок, рівний 1/8 окружності шиї плюс 6 див. Отриману точку з'єднати з точкою Д прямою лінією. Ця лінія буде лінією бічного зрізу.

  Лінія пройми. Точку Д з'єднати з точки плавною кривою лінією, як показано на рисунку.

  Лінія низу. Відкласти 1,5 см вгору по лінії бічного зрізу і поставити крапку Е. Точку Е з'єднати з точкою Б плавною кривою лінією.

Креслення рукава 
 

Побудувати прямокутник АБГВ (рис. 68). Лінії АБ і ВГ дорівнюють довжині рукава, лінії АВ і БГ дорівнюють половині ширини рукава плюс 1 див. Прямокутник слід будувати в лівій половині аркуша паперу на відстані 20 см від краю аркуша.

  Лінія оката. З точки В вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний половині АВ плюс 1 см, і поставити крапку Д. Точку Д з'єднати з точкою А прямий пунктирною лінією. Потім провести через точки А і Д на відстані 2 см від середини дві криві лінії. Увігнута лінія буде лінією оката рукава спереду, опукла - лінією оката рукава з боку спинки.

  Лінія бічного зрізу. З точки Р вліво по горизонталі відкласти 2 см, отриману точку з'єднати з точкою Д прямою лінією.

  Лінія низу. По лінії бічного зрізу відкласти 1 см від горизонтальної лінії БГ вгору. Цю точку з'єднати плавною кривою лінією з точкою Б. Це і буде лінія низу рукава. Лінія середини рукава позначена лінією АБ.

Креслення манжети 
 

Побудувати прямокутник АБГВ (рис. 69), одна сторона якого дорівнює півкола кисті плюс 2 см, інша - 2 див.

Креслення коміра з вилогами 
 

Побудувати прямокутник АБГВ (рис. 70). Одна сторона прямокутника дорівнює довжині горловини спинки плюс довжина горловини переду і мінус 1 див.

Інша сторона прямокутника дорівнює 4 - 5 див.

  Лінія горловини. З точки Б відкласти 5 см вгору по вертикалі. Отриману точку з'єднати плавною кривою лінією з точкою Р.

  Кут коміра. Продовжити горизонтальну лінію АВ вправо на 1 см і отриману точку з'єднати з точки прямою лінією. Цю ж лінію продовжити вгору на 2 див. Отриману точку з'єднати з точкою А плавною кривою.

Розкрій і пошиття нічної сорочки 

Тканину складають удвічі по частковій нитки. Викрійку сорочки укладають на тканини, як показано на рис. 71. Перед і спинку укладають на відстані 3 см один від одного так, щоб лінії середини збіглися зі згином тканини. Рукава розкладають на одинарній тканини по частковій нитки.

Між основними деталями на тканини можна укласти дрібні деталі викрійки сорочки, такі як комір і манжети.

При розкрої необхідно залишити припуски на шви: 1,5 см по бічних зрізах переду, спинки і рукавів і 1 см по зрізах коміра та манжетів. Потім тканину розрізають по накреслених лініях припуску.

Перед пошиттям сорочки необхідно ретельно перевірити відповідність бічних і плечових зрізів переду і спинки, після чого об'єднати ці зрізи запошивальним швом.

Планку спереду виконують наступним чином: розрізають перед сорочки вниз від горловини на 10 - 15 см; планку роблять подвійною з такого ж матеріалу; вгорі біля горловини по обидва боки планки обметують дві петлі для вдергивания зав'язок (рис. 72, 73).
 

Комір сорочки роблять подвійним. Його обточують звичайним стачного або подвійним швом. Комір після обточування вивертають на лицьову сторону, виметивают по краю і приутюживают. Комір вметывают в горловину сорочки, строго поєднуючи лінії середини сорочки і коміра. Комір втачівают в горловину разом з косою бейко, яку потім підшивають потайними стібками або настрачівают на машині.

Рукава спочатку зметують, а потім сточують. Низ рукава збирають у збірку по довжині манжети. Довжина манжети дорівнює окружності кисті плюс 3 - 4 див. Зшиту манжету приметують до рукаву, накладаючи її лицьовою стороною на лицьову сторону рукава, потім приточують, відгинають на виворітну сторону рукава і підшивають потайними стеяками до шва пришивання або настрачівают на машині.

Рукав вметывают в пройму, поєднуючи середину оката з плечовим швом і злегка пріпосажівая окат рукава.

Планку посередині переду застібають на гудзики або зав'язують на стрічки.

Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (13.01.2016)
Переглядів: 2550 | Рейтинг: 0.0/0