Статистика
Онлайн всього: 11 Гостей: 11 Користувачів: 0
|
Все про шиття
НАГРУДНИК ПРОСТИЙ
Нагрудник (рис. 48) оберігає одяг дитини від забруднення під час їжі. Нагрудник шиють з цілого шматка тканини: шифону, піке чи з пластичного матеріалу.
Для побудови креслення нагрудника для дітей до 1 року використовують постійні мірки: довжина нагрудника 25 см; ширина нагрудника 8 див. Для дітей старше 1 року мірки ширини збільшують на 1 см, мірки довжини - на 2 см для кожного року.
Накреслити прямокутник з відповідним мірками нагрудника (довжина 25 см, ширина 8 см). Кути прямокутника позначити літерами А, Б, Г, В (рис. 49).
Перша допоміжна лінія. З точки А відкласти вниз по вертикалі відрізок, рівний АВ, і поставити крапку Д. З точки Д вправо по горизонталі провести пунктирну лінію, яка й буде першою допоміжною лінією.
Друга допоміжна лінія. Лінію АВ розділити навпіл. Точку розподілу з'єднати прямий пунктирною лінією з точкою Д.
Третя допоміжна лінія. З точки В по вертикалі відкласти половину лінії АВ і отриману точку з'єднати з точкою Д прямий пунктирною лінією.
Четверта допоміжна лінія. Від точки перетину першої допоміжної лінії з лінією ВГ відкласти вниз по вертикалі половину відрізка ПЕКЛО. Отриману точку з'єднати з точкою Д прямий пунктирною лінією.
Лінія середини спинки. З точки А відкласти вправо по горизонталі 1 см і поставити крапку Ж. Відрізок ПЕКЛО розділити навпіл і поставити крапку Е. Після чого точку Е з'єднати прямою лінією з точкою Ж. Ця лінія і буде серединою спинки.
Лінія горловини. Відкласти відрізок, рівний ОД, від точки Д вниз по вертикалі. Після чого такі ж відрізки від точки Д відкласти вправо по усім допоміжним пунктирних лініях. Отримані точки з'єднати між собою та з точкою Е. Ця лінія має вид півкола.
Лінія бічних сторін. Від точки Ж до нижньої допоміжної лінії провести криву лінію паралельно лінії горловини. Після чого з точки Р відкласти вгору по вертикалі 3 см і поставити крапку 3. Продовжити криву до точки 3, як показано на рисунку.
Лінія низу. Точку 3 з'єднати з точкою Б плавною опуклою лінією.
Лінії низу і бічних сторін оформляються згідно з фасоном.
Середина нагрудника. Вона позначена відрізком вертикальній лінії АБ від точки Б до нижньої точки горловини.
НАГРУДНИК З БІЧНИМИ СМУГАМИ
Нагрудник з бічними смугами найбільш зручний, тому що добре облягає фігуру дитини.
Креслення викрійки нагрудника з бічними смугами будують за кресленням простого нагрудника з додаванням бічних смужок (рис. 50).
Креслення бічній смужки
Для побудови креслення бічній смужки слід провести горизонтальні лінії з точок 3 і Р на 12 см вправо і поставити крапки І і К.
Кінець смужки можна залишити прямим, з'єднавши крапку І з точкою До, або зробити гострим кутом, як показано на рисунку. З цією метою потрібно відкласти 1,5 см вправо від середини лінії ІК і отриману точку з'єднати з точками і прямими лініями, які утворюють кут. Кут в точці 3 слід закруглювати, як показано на рисунку.
Розкрій і пошиття нагрудника
При розкрої нагрудника тканину складають удвічі по частковій нитки (рис. 51). Середину викрійки нагрудника розташовують по згину тканини, залишаючи по краях нагрудника припуски на шви 1 см, по вирізу горловини - 0,5 див.
Нагрудник можна шити і на підкладці з іншої тканини. При цьому підкладку викроюють, як і нагрудник.
При пошитті нагрудника без підкладки немає необхідності залишати припуски на шви. Всі зрізи слід обв'язати кольоровими нитками чи обшити бейкой.
Виріз горловини обробляють мереживами або кольоровий бейкой; мережива слід прітачать навколо горловини, відвернути на лицьову сторону і настрочити по краю. Таким чином, виріз горловини стане більш красивим.
Нагрудник можна прикрасити вишивкою або машинною строчкою.
При пошитті нагрудника на підкладці верх і підкладку потрібно скласти лицьовими сторонами всередину і обшиті з вивороту стачного швом, залишаючи внизу отвір, через яке потім вивернути нагрудник на лицьову сторону. Незастроченную частина нагрудника зашивають потайними стібками.
Для зав'язування нагрудника по вирізу горловини з боку спинки пришивають стрічки довжиною 10 - 15 див. Щоб краї і кінці стрічок не обсипалися, їх слід обв'язати кольоровими нитками.
Для дітей старше 1 року застібку роблять на гудзиках, для чого по вирізу горловини з правого боку обробляють петлю з ниток, а з лівого боку пришивається ґудзик. Петля повинна бути ширше гудзики на 1 - 2 мм, щоб гудзик вільно проходила в петлю. Якщо нагрудник на підкладці, ґудзик слід пришити тільки до тканини верху; якщо нагрудник одинарний, під гудзик необхідно підкласти невеликий квадратний шматочок такої ж тканини, щоб нитки не дратували шкіру дитини.
Якщо нагрудник з бічними смугами, то застібку на стрічках або на ґудзиках роблять посередині спинки.
|
Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (13.01.2016)
|
Переглядів: 1247
| Рейтинг: 0.0/0 |
|