Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

КОСТЮМ ДЛЯ ХЛОПЧИКА
 

Костюм шиють для дітей 1 року і старше. Це тепла дитячий одяг. Костюми (рис. 131) носять поверх легкого сукні, а також під пальто. Костюми для хлопчиків так і для дівчаток шиють з сукна, вельвету та інших вовняних та бавовняних тканин.
Костюм складається зі штанів і куртки або штанів і блузки.
Довгі штани (рис. 132) шиють з бретелями або без бретелей з широким поясом по лінії талії.
 

Для побудови креслення такої моделі брюк дані наступні мірки, розраховані на дітей у віці 1 року: довжина штанів 42 см; окружність талії 52 см; окружність стегон 58 див.
Креслення передньої і задньої половинок штанів будують в межах одного прямокутника. Для чого в лівій стороні аркуша паперу потрібно накреслити прямокутник АБГВ (рис. 133). Одна сторона прямокутника дорівнює довжині виробу, а інша - 1/3 окружності стегон.
 

Для побудови креслення бретелі використовують креслення бретелі для коротких штанців (див. рис. 119).
Курточка може бути прямою або розширеної внизу, з коміром або без коміра. Зазвичай курточку шиють на підкладці з якої-небудь шовкової тканини або саржі.
При побудові креслення основних деталей курточки можна з успіхом використовувати креслення курточки піжами (див. рис. 84, 85).
Якщо курточка розширена внизу, потрібно внести зміни в креслення спинки і переду.
Якщо курточка з кишенями, то для їх розкрою можна використовувати креслення кишені, зроблений раніше (див. рис. 89).
Викрійку рукава виконують по кресленню рукава піжами (див. рис. 86).

Креслення передньої половинки довгих штанів 

  Лінія низу. З точки Р вліво по горизонталі відкласти відрізок, рівний 1/3 відрізка БГ. Через отриману точку провести вертикаль, на якій відкласти вниз від лінії БГ 0,5 см і поставити крапку Г₁.
З точки Б відкласти вгору по вертикалі 1 див. Отриману точку з'єднати з точкою Г₁ плавною увігнутою лінією, яка і буде лінією низу задній і передній половинок штанів.
  Лінія зрізу крокового. З точки В вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний 1/3 окружності стегон мінус 2 см, і поставити крапку Д. Потім з'єднати точку Д з точкою Г₁ прямою лінією, яка і буде лінією крокового зрізу обох половинок штанів.
  Лінія середнього зрізу. З точки вліво по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/10 окружності стегон мінус 1 див. Через отриману точку провести вертикаль, на якій відкласти вниз від лінії АВ 2 см і поставити крапку Е. З'єднати точку Е з точки Д увігнутою лінією, як показано на рисунку.
  Лінія бічного зрізу. З точки А відкласти 1 см вправо по горизонталі і поставити крапку Ж. З цієї точки провести вниз плавну криву лінію до точки Б.
  Лінія талії. З'єднати точку Ж з точкою Е злегка увігнутою лінією.

Креслення задньої половинки довгих штанів 

Креслення задньої половинки штанів має багато спільного з кресленням передньої половинки, тому потрібно побудувати тільки деякі лінії.
  Лінія середнього зрізу. З точки вліво по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює половині відстані між точками Е і Ст. Через отриману точку провести вертикаль, на якій відкласти від лінії АВ відрізок, рівний половині відрізка ЕВ плюс 1 см, і поставити крапку 3. Потім з'єднати точки 3 і Д прямою лінією.
  Лінія талії. З'єднати точки 3 до точки Ж плавною опуклою лінією.
  Лінія виточки. З точки 3 вліво по лінії талії відкласти 5 - 6 см і поставити крапку, яка позначить середину виточки. З цієї точки опустити пунктирну вертикальну лінію довжиною 4 - 5 см і поставити крапку В. По лінії талії вправо і вліво від середини виточки відкласти по 1 див. Отримані точки з'єднати з точкою Та прямими лініями.

Розкрій і пошиття довгих штанів 

Розкрій довгих штанів нічим не відрізняється від розкрою піжамних штанів.
По талії залишають припуск для підгину.
Бретелі кроять по частковій нитки тканини.
Необхідно залишити припуски на шви: по талії; з кроковим зрізах 1 см; по інших зрізах 1,5 див.
Довгі брюки шиють так само, як і короткі штанці, тільки передні половинки брюк роблять на підкладці.

Креслення спинки курточки 
 

  Лінія середини спинки. З точки Б (рис. 134) вліво продовжити горизонтальну лінію на 2 - 3 см. Отриману точку з'єднати з точкою А похилою лінією, яка буде лінією середини спинки.
  Лінія бічного зрізу. Від точки Д вправо продовжити горизонтальну лінію на 1 - 2 див Отриману точку з'єднати з точкою Е похилою лінією, яка і буде новою лінією бічного зрізу.

Креслення полички курточки 

Горизонтальну лінію низу продовжити вліво на 1 - 2 см і отриману точку з'єднати з точкою Е прямою лінією, яка буде новою лінією бічного зрізу (рис. 135).

Креслення коміра 
 

Для побудови креслення коміра потрібно накреслити прямокутник АБГВ (рис. 136). Довжина прямокутника дорівнює половині вирізу горловини мінус 0,5 див. Ширина прямокутника дорівнює 5 - 6 див.
  Лінія горловини. З точки Б вгору по вертикалі відкласти 2 см і поставити крапку Д. З'єднати точку Д з точкою Р увігнутою лінією, яка і буде лінією горловини, коміра.
  Зовнішня лінія коміра. Із крапки А вправо провести увігнуту лінію, паралельну лінії горловини, продовжити її на 2 - 3 см за лінію ВГ і поставити крапку Е.
  Кут коміра. З'єднати точки Е і Р прямою лінією. Кут коміра можна залишити прямим або закруглити.
Якщо жакет з кишенями, для розкрою їх можна використовувати креслення кишені, зроблений раніше (див. рис. 89).

Розкрій і пошиття курточки 

Розкрій і пошиття курточки костюма нічим не відрізняється від розкрою і пошиття курточки піжами за винятком того, що курточку для костюма зазвичай роблять на підкладці, а комір і борти подвійними.
Прокладку в борту і комір викроюють з щільного полотна. Прокладку коміра укладають на виворітну сторону коміра і приметують. Подальший пошиття коміра такий же, як і комір піжами.
Готову курточку можна прикрасити вишивкою або монограмою, розташовуючи їх на грудному кишені.


Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (22.01.2016)
Переглядів: 1453 | Рейтинг: 0.0/0