Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

Кофтинка з рукавами
Кофтинки для дітей розрізняються за фасоном, розміром і призначенням.

Кофтину для немовляти, призначену для утеплення, зазвичай шиють закритою і надягають поверх сорочечки.

Кофтинки в залежності від часу року шиють з м'якою теплою або тонкої тканини: байки, піке, фланелі, шифону, зефіру, батіста.
 

При виготовленні кофтинки з рукавами і коміром (рис. 29) для дитини 1 - 3 міс. використовують наступні виміри в см:

Для кофтинки       Для рукава        Для коміра
Довжина...... 26  Довжина .... 18   Довжина .... 15
Ширина... 28        Ширина ...15      Ширина .. 7

Для дитини 3 - 12 міс. величина вимірів змінюється, як було сказано раніше.

Креслення спинки і переду 

Креслення кофтинки будують так само, як і креслення сорочечки. Спинку і перед будують на одному кресленні.

Для побудови креслення викрійки потрібно накреслити прямокутник (рис. 30) АБГВ, де лінії АБ і ВГ дорівнюють довжині кофтинки, а лінії АВ і БГ - ширині кофтинки мінус 2 див.
 

Перед побудовою основного креслення слід нанести допоміжні лінії.

 Перша допоміжна лінія. Ця лінія відокремлює спинку від переду. Із крапки А вправо по горизонталі відкласти відрізок, рівний 1/2 лінії АВ, і поставити крапку Д. З точки Д провести вниз вертикальну лінію до перетину з горизонтальною лінією БГ.

На лівій стороні будують креслення спинки, а на правій - перед кофтинки.

 Друга допоміжна лінія. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти 1/10 лінії АБ і поставити крапку Е. З точки Е вправо провести горизонтальну лінію до перетину з вертикальною лінією ВГ. Перетин цієї лінії з вертикальною лінією, що проходить через точку Д, позначити точкою Ж.

 Лінія горловини спинки. Із крапки А вправо по горизонталі відкласти 1/4 лінії ПЕКЛО і поставити крапку 3. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти 1 см і отриману точку з'єднати плавною кривою лінією з точкою 3. Ця лінії і буде вирізом горловини спинки.

 Лінія плечового зрізу. Точки 3 і Ж з'єднати. Ця лінія і буде лінією плеча спинки.

 Лінія пройми спинки. З. точки Д вниз по вертикалі відкласти 1/2 лінії АБ і поставити крапку І. З точки Ж вліво по похилій лінії відкласти 1,5 см. Цю точку з'єднати з точкою І плавною увігнутою лінією, як показано на рисунку. Ця лінія є проймою спинки.

 Лінія середини спинки. Лінією середини є вертикальна лінія АБ.

 Лінія горловини переду. З точки відкласти вліво по горизонталі 1/4 лінії АД і поставити крапку К. З точки перетину лінії ВГ з горизонталлю, що проходить через точку Е, відкладіть вниз 1 див. Отриману точку з'єднати з точкою До плавною кривою лінією, яка і буде вирізом горловини.

 Лінія плеча переду. З'єднати точки К і Ж прямою лінією.

 Лінія пройми переду. З точки Ж відкласти вправо по лінії плеча 1,5 див. Отриману точку з'єднати з точкою І плавною кривою лінією, як показано на рисунку.

 Лінія середини переду. Лінію горловини переду подовжити вправо по горизонталі на 3 - 4 див. На стільки ж подовжити горизонтальну лінію БГ. Отримані точки з'єднати вертикальною лінією.

 Лінія низу кофтинки. Лінія низу кофтинки позначений горизонтальною лінією БГ, яка з'єднується кривою лінією з лінією середини переду.

Креслення рукава 
 

Креслення рукава (рис. 31) будується аналогічно креслення рукава сорочки з урахуванням різниці в вимірах.

Креслення коміра

Для побудови креслення коміра (рис. 32) необхідно накреслити прямокутник АБГВ, де лінії АБ і ВГ рівні вимірювання довжини коміра, лінії АВ і БГ - ширини коміра.
 

 Перша допоміжна лінія. Лінію АВ поділити пополам, точки поділу позначити буквою Д. З цієї точки провести вертикальну лінію до перетину з лінією БГ.

 Друга допоміжна лінія. Лінію АБ розділити навпіл. Точку розподілу позначити буквою Е. Потім з точки Е вправо провести горизонтальну лінію до перетину з лінією ВГ. Точку перетину цих допоміжних ліній позначити буквою Ж.

 Лінія середини коміра. З точки В вниз по -вертикалі відкласти 1/3 точку з'єднати прямою лінією з точкою Д.

 Лінія горловини, коміра. З точки Р вгору по вертикалі відкласти 1/2 лінії АЕ, цю точку позначити буквою 3. З точки Д відкласти потім 5 см по лінії середини коміра і поставити крапку В. З'єднати точку І з точкою 3 плавною увігнутою лінією, яка повинна пройти через точку Ж. Ця лінія і буде вирізом горловини, коміра.

Лінія ДІ позначає ширину коміра кофтинки для дітей 7 - 12 міс. Ширину коміра зменшити на 0,5 см для дітей від 3 до 7 міс. і на 1 см для дітей до 3 міс.

 Лінія зовнішнього краю коміра. Точку Д з'єднати плавною кривою лінією з точками Е і 3, торкаючись горизонтальної лінії БГ, як показано на рисунку.

Розкрій і пошиття кофтинки з рукавами 

Перед розкриємо тканину складають удвічі по частковій нитки лицьовою стороною всередину. Викрійку переду і спинки кофтинки (рис. 33) укладають серединою до згину тканини, враховуючи припуски на шви: 4 - 5 см по лінії середини переду; 1,5 см по лінії плеча; 0,5 см по лініях горловини і проймам кофтинки.
 

Рукав укладають на одинарну тканина, як показано на малюнку, залишаючи по бічних зрізах припуск на шви 1,5 див. Якщо рукави з манжетами, то необхідно залишити припуск внизу 4-5 див.

Всі операції пошиття кофтинки ті ж, що і сорочечки, за винятком операції обробки плечових швів і коміра.

Краї розрізу переду і низ кофтинки обв'язують або обробляють кольоровий косою бейко, яку потрібно спочатку прітачать колом, потім відвернути на лицьову сторону і настрочити по краю.

Деталі подвійного коміра складають лицьовими сторонами всередину і з'єднують з трьох сторін машинною строчкою, а потім вивертають і втачівают в горловину кофтинки.

Кофтинку можна шити і на підкладці. Підкладку викроюють за викройкою верху. Верх і підкладку зметують за зрізами, сточують, залишаючи отвір, через яке вивертають кофтинку на лицьову сторону. Незастроченную частину зашивають потайними стібками. Зрізи швів обметують по краю, а потім ретельно отутюживают. Краї деталей можна прострочити оздоблювальною строчкою кольоровими нитками.

Виріз горловини можна оздобити кольоровий бейкой шириною 5 - 7 див. Бейку втачівают в горловину разом з коміром. Край бейки підгинають і застрочують, закриваючи сходинку втачіванія коміра.

Кути коміра можна прикрасити вишивкою.

Кофтину застібають посередині переду на гудзики або зав'язують на стрічки.
 

Таку кофтинку можна легко зробити для дитини 1 - 2 років (рис. 34), додавши по 4 см вимірювань, зазначеним вище.

Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (12.01.2016)
Переглядів: 1151 | Рейтинг: 0.0/0