Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 27
Гостей: 27
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

Дитячі головні убори
Літні шапочки можна шити з будь-бавовняної тканини (полотно, піке і т. д.), а також з тієї тканини. що й сукня.
Моделі шапочок різноманітні за фасонами і обробці. Для літніх сонячних днів дуже зручні білі панамки, полотняні і солом'яні капелюшки. Найпоширенішою річної шапочкою є панама з козирком, що захищає від сонячних променів голову і обличчя дитини (рис. 153).
Навесні і восени придатні в'язані і фетрові шапочки, берети, кепі, кашкети і матросские шапочки. Зимові головні убори часто шиють із тієї ж тканини або хутра, що і зимові пальта.

ПАНАМА 
 

Панама, зображена на рис. 153, з козирком спереду.
Для побудови креслення панами дані наступні мірки, розраховані на дітей 1 року: довжина переду 16,5 см; довжина денця 12 см; ширина переду 13 см; ширина денця 9 см; ширина козирка 10 см. Для дітей старше 1 року до кожного виміру додають по 2 - 3 см на кожний рік.
Панама складається з двох основних деталей: переду з денцем і козирка.

Креслення денця і переду панами 
 

В правому куті аркуша паперу накреслити прямий кут і поставити точку А (рис. 154). Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний довжині переду, і поставити крапку Б. З точки Б провести вліво горизонтальну лінію.
  Лінія середини. З точки А вліво по горизонталі відкласти відрізок, рівний ширині переду плюс довжина денця, і поставити крапку Ст. Лінія АВ буде лінією середини деталі,
  Лінія вирізу. З точки Б вліво по горизонталі відкласти відрізок, рівний ширині переду, і поставити крапку Р. З цієї точки провести вгору пунктирну вертикальну лінію до перетину з горизонтальною лінією АВ.
Потім з точки В вниз по вертикалі відкласти відрізок, що дорівнює половині ширини денця, і поставити крапку Д. З точки Д провести вправо горизонтальну лінію до перетину з пунктирною лінією і поставити крапку Е. З точки Р відкласти вправо по горизонталі 5 см і поставити крапку Г₁. З точки Д відкласти вгору по вертикалі 2 см і поставити крапку Д₁. З'єднати точки Д₁ і Г₁ з точкою Е прямими лініями, які й утворюють виріз панами.
  Лінія низу. З точки В вправо по горизонталі відкласти 1,5 см і поставити крапку В₁. З точки Д₁ вправо по лінії Д₁Е відкласти 1 см і отриману точку з'єднати з точкою В₁ плавною кривою лінією.
Для подальшої побудови низу панами потрібно відкласти 1 см з точки Г₁ вгору по похилій лінії. Отриману точку з'єднати з точкою Б плавною кривою лінією. Дві побудовані лінії разом утворюють лінію низу панами.
  Лінії виточки. Для побудови виточки потрібно від точки Б вліво по лінії низу відкласти відрізок, рівний 2/3 відрізка БГ, і поставити крапку Ж. З точки Ж вліво відкласти ще 1,5 см і поставити крапку Ж₁. Посередині відрізка Ж і Ж₁ провести вгору вертикальну лінію довжиною 5 див Отриману точку з'єднати прямими лініями з точками Ж і Ж₁, утворюючи виточку.

Креслення козирка 
 

Для побудови креслення конструкції треба накреслити в правій стороні аркуша паперу прямий кут, який позначити буквою А (мал. 155).
  Лінія притачивания. Із крапки А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний довжині переду плюс ширина козирка, і поставити крапку Б. З точки Б провести вліво горизонтальну лінію.
Відкласти потім з крапки А вниз по вертикалі відрізок, рівний ширині козирка, і поставити крапку Ст. З точки Б відкласти вліво 8 см по горизонталі і поставити крапку Р. Потім з'єднати точки Р і кривою лінією.
  Зовнішній край козирка. З'єднати точки А і Г кривою лінією, як показано на рисунку.
  Лінія середини козирка. Вона позначена вертикальною лінією АВ.

Розкрій і пошиття панами 

Тканину складають удвічі по частковій нитки і розкладають на ній викрійку переду панами, поєднуючи середину деталі із згином тканини. Викрійку козирка панами укладають на тканини, складеної вдвічі поперечної нитки.
Перед і козирок панами з'єднують стачного швом. Краю козирка панами прострочують двома рядками. Зрізи, позначені на кресленні лініями Д₁Е і ЕГ₁ (див. рис 154), не з'єднують. Їх обробляють, потім пришивають гудзики і обметують петлі для пристібання денця до переду. По кінцях козирка з обох сторін пришивають стрічки або ремінці для зав'язування. Спереду панаму для дівчинки можна прикрасити нескладної вишивкою.

ЗИМОВА ШАПОЧКА 
 

Зимову шапочку можна зв'язати (рис. 156) або зшити. Зшити шапочку можна з тієї ж тканини, що і пальто, або з хутра.
Для виготовлення креслення шапочки з тканини або хутра потрібні наступні мірки: окружність голови 50 см; довжина шапочки 28 див. Ці мірки розраховані на дітей у віці 1 року.

Креслення зимової шапочки 
 

Накреслити прямокутник АБГВ (рис. 157), одна сторона якого дорівнює половині окружності голови плюс 1 см, інша - половині глибини шапочки плюс 2 див. Лінія середини позначена вертикальною лінією АБ.
  Лінія низу шапочки. Вона позначена горизонтальною лінією БГ.
  Лінія шва. З точки вліво по горизонталі відкласти 2-3 см і поставити крапку Д. Потім точку Д з'єднати з точки прямою лінією.
Горизонтальна лінія АТ є лінією денця.

Розкрій і пошиття зимового шапочки 

Перед розкриємо тканину складають удвічі по частковій нитки. Викрійку шапочки укладають лінією середини до згину тканини. Припуск на всі шви дорівнює 1,5 см, за винятком припуску на підгин низу, який дорівнює 4 - 5 див.
Підкладку для шапочки викроюють з шовкової тканини по тій же схемі без припусків на шви. Якщо тканина, з якої виготовляється шапочка, тонка, то потрібно підкласти ватин. Деталі з ватину викроюють по тій же схемі без припусків на шви. При пошитті шапочки ватин і підкладку зметують з верхом шапочки, потім сточують.

Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (22.01.2016)
Переглядів: 1760 | Рейтинг: 0.0/0