Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Крій та шиття для маленьких

Деякі інші вироби для дітей
ТЕПЛУ КОВДРУ 
 

Теплу ковдру (рис. 158) рекомендується шити з кольорового сатину або шовку світлих тонів. Для більшої міцності нижнє полотно ковдри роблять з щільної тканини.
Ковдра має форму прямокутника, довжина якого дорівнює довжині ліжка, а ширина - ширині ліжка плюс 10 - 15 див. Верхнє і нижнє полотна ковдри зметують і сточують з трьох боків, потім вивертають на лицьову сторону. Через нестачанную бік всередину вкладають шар вати, вовни або пуху, потім прострочують ковдру вздовж і впоперек. Стібки прокладають по намічених лініях малюнка у вигляді квадратів, ромбів і прямокутників. З усіх боків по краях ковдри пришивають гудзики.

ПІДОДІЯЛЬНИКИ 

Підодіяльник пристібають до ковдрі на ґудзики (рис. 159) або шиють у вигляді конверта (рис. 160). Якщо підодіяльник зшитий у вигляді конверта, то гудзики до ковдрі не пришивають.
Довжина підодіяльника, пристегивающегося на гудзиках, дорівнює довжині ковдри плюс ширина вилог і припуски на шви. Ширина підодіяльника дорівнює ширині ковдри плюс ширина вилог і припуски на шви.

Підковдра, пристібається на гудзиках 
 

Для побудови креслення пристегивающегося підковдри потрібно накреслити прямокутник АБГВ (рис. 161).
Серединою підковдри буде лінія АБ.
Із крапки А вниз відкласти відрізок, рівний ширині верхнього одвороту плюс припуск на шов, і поставити крапку Д. З точки Д вправо провести пунктирну горизонтальну лінію до перетину з лінією ВГ.
Потім відкласти з точки вліво по горизонталі відрізок, рівний ширині бічного одвороту плюс припуск на шов, і поставити крапку Е. Потім з точки О провести вниз пунктирну вертикальну лінію до перетину з лінією БГ.
З точки Б вгору відкласти відрізок, рівний відрізку ВЕ, і поставити крапку Ж. З точки Ж провести вправо пунктирну горизонтальну лінію.
Пунктирні лінії на кресленні позначають лінії відворотів підодіяльника.
При розкрої підковдри вирізують тканину у кутах підковдри, залишаючи припуски на шви (на кресленні показано заштрихованим прямокутником в кутку). Верхній відворот підковдри розташовують поверх бічних отворів і пристібають на ґудзики (рис. 159).
Нижній відворот підковдри, більш вузький, можна користуватися так само, як і верхній, або пристібати, як показано на рис. 162. Для того щоб пристібати підодіяльник, як показано на рис. 162, потрібно оформити кут підковдри (рис. 163). Від точки Р вліво і вгору відкласти відрізок, рівний двом ширинам одвороту. Отримані точки з'єднати похилою лінією.
Тканина в кутку при розкрої вирізують з урахуванням припуску на шов, рівного 1,5 см (на кресленні показано заштрихованим трикутником).

Підодіяльник типу «конверт»
 

Креслення цього підковдри мало відрізняється від креслення попереднього підодіяльника. Для побудови креслення потрібно накреслити прямокутник АБГВ (рис. 164).
З точки А відкласти вниз відрізок, рівний ширині верхнього одвороту плюс припуск на шов, і поставити крапку Д. Такий же відрізок відкласти і з точки Б вгору по лінії згину тканини і поставити крапку Е. З точки Е і Д провести вправо горизонтальні пунктирні лінії.
Ширину верхнього одвороту відкласти також з точки ліворуч і поставити крапку Ж. З точки Ж провести вниз вертикальну пунктирну лінію. З точок В і М по вертикалі і горизонталі відкласти відрізки, рівні двох смужок ПЕКЛО. Отримані точки з'єднати прямою лінією, яка буде лінією шва кута підодіяльника. Припуски на шви рівні 1,5 див.
Кути підковдри зшивають.
Підодіяльник типу «конверт» не застібають на гудзики, а надягають на ковдру і розправляють рівномірно по кутах.
Підодіяльник типу «конверт» можна зробити також пристегивающимся (рис. 165).

Пошиття підковдр 

Пошиття підковдр не представляє особливих труднощів. Особливу увагу потрібно звернути на правильне з'єднання швів кутів. Підковдра, пристібається на гудзиках, прати і прасувати легше, однак такий підодіяльник менше захищає ковдру від забруднення.
Пошиття підковдри типу «конверт» також не представляє особливих труднощів, але його важче прати і прасувати. Такий підодіяльник найчастіше призначається для ковдри немовляти.
При пошитті підковдри, зображеного на рис. 162, потрібно звернути особливу увагу на розташування петель у відповідності з гудзиками на ковдрі.
На верхньому отворі підковдри можна зробити нескладну вишивку або монограму.

НАВОЛОЧКИ 
 

Наволочку можна шити у вигляді простого прямокутника або з планкою для застібки (рис. 166).
Для наволочок придатна та ж тканина, що і для простирадлом. Предпочитается тканина біла.
Для побудови креслення наволочки потрібно накреслити прямокутник. Довжина прямокутника дорівнює подвоєній ширині подушки плюс припуски на шви і ширина планок (близько 7 см). Ширина прямокутника дорівнює довжині подушки плюс припуски на шви.
Пошиття наволочки починають з обробки планки. З цією метою застрочують шов шириною 2,5 см, підгинаючи край на лицьову сторону. Потім сточують бічні зрізи наволочки.
Щоб уникнути обриву гудзиків при прання і прасування, можна застібати наволочку на запонки. На планках наволочки обметують петлі. Гудзики (по дві штуки) пришивають з двох сторін на вузьку смужку тканини. Це і буде запонка. Таких запонок потрібно зробити стільки, скільки пар петель буде на наволочці. При пранні запонки виймають з петель.
По верхньому краю або по кутах наволочку можна прикрасити вишивкою у відповідності з малюнком вишивки на підковдрах (рис. 167).

Категорія: Крій та шиття для маленьких | Додано: (22.01.2016)
Переглядів: 1717 | Рейтинг: 0.0/0