Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

Моделі жилетів, розроблені на одній конструктивній основі
В умовах виготовлення одягу за індивідуальними замовленнями закрійника доводиться оперативно в мінімальні терміни здійснювати рішення різних моделей виробів, у тому числі жилетів. Для цього необхідно використовувати конструктивно-силуетну основу. Наведемо приклади жилетів на одній конструктивній основі.
 

 МОДЕЛЬ 1 (рис. 30). Спинка і поличка жилета з відрізними кокетками. В шві кокетки полички клапан з петлею. По лінії передньої виточки рельєф до лінії кокетки в пройму. По лінії спинки витачками переміщена вліво. По лінії виточки розташовується рельєф. Спинка по лінії талії розширена для стягування гумкою. Прогин вирізу жилета дещо збільшений.Лінія полузаноса у верхній частині - під прямим кутом до вирізу горловини. Застібка на п'ять ґудзиків.Відстань між верхньою першої та другої від верху петлею а також від нижньої першої та другої від низу однаково, між петлями другої, третьої і четвертої відстань також однакове.
 

 МОДЕЛЬ 2 (рис. 31). Спинка і поличка жилета з відрізними кокетками у верхній частині.На поличці накладної настрочними декоративний кишеню, через який проходить планка.Планка від лінії грудей до низу поєднується з лінією А4Т4; від лінії грудей вона проходить вгору до середини лінії кокетки. Планка прикріплена до кишені шнурком, продетым через отвори металевих фестонів.

На спинці планка від кокетки є як би продовженням планки на поличці. Під планкою на рівні талії проходить хлястик, закріплений у вытачках спинки. Планки настрачиваются двома декоративними рядками. Розчин передньої виточки переводять в бокові шви.Ширина полузаноса у верхній частині 6,5 см, внизу - 5,5 див.
 

 МОДЕЛЬ 3 (рис. 32). В креслення вносять зміни в оформленні глибини і довжини вирізу жилета. Виріз жилета внизу закінчується виступом з двома петлями. На рівні виступу і у відповідності з його шириною втачивается в передню виточку петля з пряжкою. На шлевке два ґудзики.

Пройма на поличці має прямокутний виріз. Для його побудови вгору від точки Г4 відкладають 1,5 см і через отриману точку і точку Г5 проводять вправо пряму, яка перетинається з перпендикуляром до цієї прямої з точки П5 в точці Г4'. Лінію пройми на поличці проводять через точки П5Г4, Г5. На поличці вузька листочка.

 МОДЕЛЬ 4 (рис. 33). Жилет подовжений, поличка має внизу округлення. Виріз жилета глибокий. Пройма розширена і поглиблена. Бічні накладні кишені з фігурними клапанами.Розчин виточки перенесено в бокові шви.
 

 МОДЕЛЬ 5 (рис. 34). Спинка з рельєфом від рівня лопаток від пройми до низу (точка Н11). Поличка з лацканом і фігурним рельєфом від пройми до точки на лінії Т4А41 (між лініями грудей і талії) до бічного зрізу. У нижній частині рельєфу кишені з листочками.Застібка на кнопках.

 МОДЕЛЬ 6 (рис. 35). Спинка і поличка з фігурними кокетками. З-під мису кокетки на поличці фігурний клапан. Жилет по спинці укорочений. Низ має овальну лінію від точки Н11 на спинці до бічних швах. Скіс низу на поличці від точки до точки Л1 Н53, розташованої на перетині ліній А41Т4 і Н51Н21. Виточку на спинці переміщають вліво і будують на вертикалі від мису кокетки до низу. Розчин виточки на спинці і в бічному шві збільшують за рахунок випрямлення середньої лінії спинки від точки У1' по вертикалі до лінії низу (точка Н13).
 

 МОДЕЛЬ 7 (рис. 36). Спинка і поличка з кокетками і рельєфами від кокеток до низу.Виточки на спинці перенесені в рельєфи. Верхні накладні кишені з клапанами, нижні - прорізні з клапанами. Плечові шви злегка завужені і завищені. Низ полички має загострену форму з вершиною кута в точці Н53.

Для побудови коміра з точки Л проводять дотичну до горловини в точці Ф2. На перетині дотичній з лінією плеча ставлять крапку з0. На продовженні прямої Лз0 вгору від точки з0 відкладають відрізок, що дорівнює довжині горловини спинки (без припуску на шов по плечового зрізу), і ставлять крапку з1. З точки Ф2 радіусом, рівним відрізку Ф2з1, проводять дугу вліво. Від точки з1 вліво по дузі відкладають відрізок з1з2, рівний ширині відльоту, тобто з1з2 = 4 див. Точки з2 і Ф2 з'єднують прямою лінією.У точці з2 восставляют перпендикуляр до прямої з2Ф2 і від точки з2 відкладають відрізок, що дорівнює сумі висоти стійки і ширини відльоту з2з5 = 1,7 + 4 = 5,7 см Від точки з2 вниз по прямій з2Ф2 відкладають 0,5 см на відтяжку коміра (точка з21). Точки з21 і з5 з'єднують прямою лінією. Від точки з21 на прямий з21з5 відкладають висоту стійки з21з4 = 1,7 див.

Відрізок, рівний ширині коміра на кінцях, відкладають від точки А61 і ставлять крапку з6.Ширина коміра на кінцях і форма коміра повинні відповідати обраній моделі. Лінію втачіванія коміра оформляють з прогином посередині, рівним 0,3 див. Точки з5 і з6 з'єднують прямою. Від точки з5 по прямой з5зб відкладають 4 см (точка з51). Зовнішній зріз коміра оформляють з прогином посередині прямої з51з6, рівним 0,5 див. Лінію стійки проводять з точки з4 паралельно лінії втачіванія коміра з21Ф2 з плавним переходом від лінії 'стійки коміра в лінію згину лацкана.

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (25.03.2016)
Переглядів: 1340 | Рейтинг: 0.0/0