Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§8. Покрий чоловічого верхнього одягу
Крій одягу визначається конструкцією рукава. За цією ознакою крої ділять на три основні групи: з вшитими рукавами, з цельновыкроенными і комбінованими. 

  Крій одягу з рукавами, втачанными в замкнуті пройми. Ця конструкція має багато варіантів. Крій вироби з втачним рукавом по праву вважається класичним, так як він є постійним представником моди протягом багатьох десятиліть. Замкнута пройма по ширині і глибині відповідає периметру перерізу руки і має незначні відхилення від його контурів. Припуск на свободу пройми по глибині Пс.пр = 0,5...5 див Рукав у верхній частині відповідає проймі. Окат рукава з проймою з'єднується з замкйутому контуру з більшою або меншою посадкою рукава щодо пройми (залежно від моделі). 
Вироби з вшитими рукавами можуть бути прямого, приталеного, напівприлягаючого або розширеного силуету, однобортним або двубортными, з різними застібкою і формою кишень. 

  Крій одягу з рукавами, втачанными в замкнуті поглиблені пройми. На відміну від попереднього цей крій відрізняється більшою шириною і глибиною пройми. Припуск на свободу пройми по глибині Пс.пр = 4...6 див. Збільшення ширини пройми пов'язано з збільшенням загального припуску по лінії грудей. Припуск до обхвату плеча.п = 12...15 див. Застосовують одно-, двох- (з переднім і ліктьовим, верхнім і нижнім швами) і трехшовные рукава. Цей крій застосовується для пальт, півпальт, курток, блузонів. Коміри у виробах чітких форм, застібка однобортная або двобортна доверху. 
У виробах часто застосовують пояси, хлястики, манжети; характерна наявність оздоблювальних строчок. 

  Крій одягу з рукавами, втачанными в замкнуті, сильно поглиблені пройми (манто).Для цього покрою характерні плавні, м'які лінії, великі припуски по лінії грудей і на свободу пройми по глибині (6 - 12 см); припуск до обхвату плеча 14 - 20 див. Рукави широкі, плечі подовжені і спущені.

  Крій одягу з рукавами, втачанными в замкнуті квадратні пройми (кімоно). Цей крій відрізняється значно поглибленою проймою, утвореної прямими і фігурними лініями. У більшості випадків пройма доходить до лінії талії. 

  Крій одягу з рукавами, втачанными в незамкнуті пройми (реглан). Для нього характерне розташування кінців незамкнутої на лінії пройми горловини спинки і горловини полички. Цей рукав може бути одне-, двох- і трехшовным. Він будується або безпосередньо на кресленні виробу (одне- і двухшовный), або на базі двухшовного втачного покрою з поглибленою проймою. Припуск на свободу пройми по глибині Пс.пр = 3....7 див. 
Покрій реглан рекомендується для всіх видів чоловічого одягу. 
Різновидом реглана є полуреглан. У цьому крої верхні кінці деталей рукава поєднуються в одній точці на будь-якій ділянці довжини плеча. В крої реглан-погонів верхні кінці деталей рукава переходять в плечову частину виробу і створюють високу кокетку без плечового шва. 

  Крій одягу з цельновыкроенными рукавами. Він відрізняється тим, що рукава є складовою частиною спинки і полички. Будується цей крій на базі втачного рукава з поглибленою проймою. Він широко застосовується в пальто, куртках, блузонах, плащах, вітрівках. В залежності від виду виробу і його призначення може рукав бути одне-, двох - і трехшовным з ластка або без неї. Величина кута нахилу рукава коливається в залежності від форми і волі руху. Ніж менше кут нахилу рукави, тим ширше рукав і м'якше його форма. З збільшенням кута нахилу для збереження свободи руху застосовують різні ластовіци. 

  Крій одягу з комбінованими рукавами. Він являє собою поєднання двох покроїв в одному виробі. Найбільш поширеним варіантом є поєднання цельновыкроенный рукав з сторони спинки з будь-яким видом втачного рукава спереду. Можуть бути і такі поєднання рукавів, як втачной і реглан, цельновыкроенный і реглан. 
Для виробів комбінованого крою характерні м'якість силуету, велика різноманітність оздоблювальних деталей, різноманіття конструктивних рішень. Це дає можливість широко використовувати комбінований покрій у всіх видах виробів.

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (23.01.2016)
Переглядів: 1886 | Рейтинг: 0.0/0