Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§4. Особливості побудови рукава вироби на сутулу і перегибистую фігури

 Рукав на сутулу фігуру (мал. 95, а) будують на основі креслення рукава на типову фігуру. Довжина оката рукавів типовий, сутулій і перегибистой фігур одного розміру - однакова. Проте в рукаві на сутулу фігуру довжина заднього ділянки оката Р7О2 на верхній половинці подовжується порівняно з відповідним ділянкою оката рукава на типову фігуру.
Вершина ліктьового перекату (точка О4) в рукаві на сутулу фігуру переміщується вгору на 0,3 Ос.
Окат рукава на типову фігуру будують в прямокутнику, нижнє підставу якого розташовано по горизонталі. Окат рукава на сутулу фігуру будують в прямокутнику, нижня основа якого зміщений по відношенню до горизонталі на 0,3 Ос. Для побудови рукава на сутулу фігуру будують прямий кут з вершиною в точці Рп. Від точки Рп вліво по горизонталі відкладають ширину рукава під проймою і ставлять крапку Рл.
На середині відрізка РлРп ставлять крапку О11.
Радіусом О11Рл проводять дугу вгору, на якій від точки Рл на хорді дуги відкладають 0,3 Ос і ставлять крапку Р'л. Через точки Р'л і О11 проводять пряму, на якій відкладають відрізок Р'лР'п, рівний ширині рукава під прямий і є нижнім підставою прямокутника, в який вписується окат рукава.
В точках Р'л і Р'п восставляются перпендикуляри до лінії Р'лР'п, на яких відкладають відрізки Р'лО3 і Р'пО1, рівні висоті оката рукава. Точки О1 і О3 з'єднують прямою лінією.Відрізок О1О3 ділять навпіл, і посередині ставлять точку О2.
Положення точки 5 визначає відрізок Р'п5 = Г4П7 (на кресленні полички).
Допоміжну точку О12 визначають на ділянці прямої О1О2, тобто О1О12 = О1О2/2.Допоміжна точка Г21 розташовується на горизонталі проведеної з точки Р'п вправо (Р'пГ21 = 0,5 Шпр). Точку б визначають на бісектрисі кута О1Р'пГ21. Точка О4 розташовується на прямий Р'лОЗ.
ОЗО4 = О3Р'л/3 - 0,5 див.
Положення точок Р6 і Р8 визначається на перпендикулярі, проведеному через точку Р7 до лінії ОЗР'л. Точку Р2 визначають на прямий Р'пР'л тобто Р'пР2 = Шпр. Ширину переднього перекату будують на горизонталях, що проходять через точки Р'п, Л, М. Побудова нижньої половинки рукава та інші побудови роблять звичайним способом.
Рукав на перегибистую фігуру (мал. 95, б) будують на основі креслення рукава на типову фігуру. Однак довжина заднього ділянки оката Р7О2 на верхній половинці порівняно з аналогічним ділянкою типового рукава зменшується. Вершина ліктьового перекату (точка О4) в рукаві на перегибистую фігуру переміщається вниз на 0,3 Ос.
Окат рукава на перегибистую фігуру будують в прямокутнику, нижня основа якого зміщений по відношенню до горизонталі на 0,3 Ос. Для побудови прямокутника, в який вписано окат рукава на перегибистую фігуру з точки О11 радіусом О11Рл проводять дугу вниз, на якій від точки Рл на хорді дуги...

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (24.03.2016)
Переглядів: 1149 | Рейтинг: 0.0/0