Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§4. Особливості побудови полуреглана і реглана-погоні

Конструкції полуреглан і реглан-погонів є похідними від конструкції реглана. У полуреглана (рис. 61) пройма закінчується на плечових зрізах спинки і полички на деякій відстані від точок А21 і А41 на відміну від реглана, у якого пройма закінчується на горловині. Зазвичай це відстань 4 - 7 див. А21п = 7 см; А41п2 = 7 див.
Для побудови пройми точки n і П31 на спинці і точки n2 і Пб1 на поличці з'єднують плавними лініями.
Для побудови оката рукава від точки і вправо відкладають 1,2 см - розчин виточки (точка n1). Точки n1 і П32 (на спинці) і точки n2 і П62 (на поличці) з'єднують плавною лінією. Для вирівнювання довжини оката рукава з проймою на поличці з точки П62 радіусом Пб1п2 роблять зарубку на лінії п2П62 (точка n3). По лініях оката і пройми спинки і полички даються припуски на шви.
Реглан-погонів не має однорідної пройми. Верхня частина пройми будується на деякій відстані від плечового зрізу (рис. 62) і майже паралельна йому. Зазвичай відстань від плечового зрізу 4 - 6 див.
Для побудови пройми спинки відкладають відрізки А21А22, П11П12 і точки П12 і П31 з'єднують плавною лінією, а для побудови оката рукава з'єднують плавною лінією точки П12 і П32. Для вирівнювання довжини оката рукава з проймою з точки П32 радіусом П31П12 роблять зарубку на лінії П12П32 (точка П13). Точки П13 і А22 з'єднані плавною лінією.
Для побудови пройми рукава на кресленні полички відкладають відрізки А41А42 і П50П51, а точки П51 і Пб1 з'єднують плавною лінією.
Для побудови оката рукава точки П51 і П62 також з'єднують плавною лінією.
Для вирівнювання довжини лінії оката рукава з лінією пройми від точки П62 радіусом П61П51 роблять зарубку на лінії П51П62 (точка П52). Точки П52 і А42 з'єднують плавною лінією. По лініях оката і пройми даються припуски на шви.

ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНА РОБОТА 7 

Розробити конструкцію пальто (куртки) покрою реглан на реальну фігуру. Виготовити макет, перевірити посадку. Роботу виконувати в зазначеному порядку.

1. Провести обмір реальної фігури у встановленій послідовності.

2. Визначити припуск на вільне облягання.

3. Розподілити мірки Сг по ділянках.

4. Визначити ширину рукава під проймою конкретної фігури і зіставити з типовою.

5. Розподілити Пг по ділянках.

6. Скласти зведену таблицю попереднього розрахунку з урахуванням додаткового припуску до ділянки пройми, якщо реальна ширина рукава більше типовий.

7. Провести розрахунок постави.

8. Побудувати креслення.

Варіант 1Розробити конструкцію пальто реглан з двухшовным рукавом на конкретну фігуру. Виготовити макет і перевірити посадку на фігурі. Проаналізувати посадку.

Варіант 2. Розробити куртку з трехшовным рукавом реглан на базі двухшовного втачного.Виготовити макет і перевірити посадку на фігурі. Проаналізувати посадку.

Варіант 3Розробити куртку з трехшовным рукавом на базі двухшовного реглана.Виготовити макет і перевірити посадку на конкретну фігуру. Проаналізувати посадку.

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОПЕРЕВІРКИ 

1. Яка характеристика покрою реглан?

2. Для яких фігур рекомендується рукав реглан?

3. На який конструктивній основі будується реглан?

4. Які різновиди рукава реглан в залежності від кількості швів?

5. Які застосовуються припуски?

6. Які особливості побудови пройми спинки і полички в крої реглан?

7. Як розраховують двухшовный рукав покрою реглан?

8. Як будується рукав покрою реглан в залежності від кількості швів?

9. Які характеристики рукавів полуреглан і реглан-погон?

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (24.03.2016)
Переглядів: 2027 | Рейтинг: 0.0/0