Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§4. Особливості конструювання виробів з рукавами комбінованих покроїв
При моделюванні і конструюванні чоловічого верхнього одягу можуть бути використані поєднання комбінованих рукавів, наприклад спинка з цельновыкроенной половинкою рукави, поличка з рукавом реглан або втачним. Можуть бути і такі поєднання рукавів, як втачной і реглан, цельновыкроенный і полуреглан та ін. 
За основу всіх запропонованих варіантів рукавів комбінованого крою приймають конструкції двухшовного цельновыкроенного рукави і рукава реглан.
Для побудови рукава реглан на спинці по лінії горловини відкладають відрізок А21А22 = 3 см (рис. 64). Точки А22 і П31 з'єднують прямий лінією. Прогин від середини цієї лінії СС1 = 1 - 1,5 см. Для побудови рукава полуреглан на поличці від точки А41 по лінії плечового зрізу вліво відкладають відрізок А43п2 = 5 див. Точки n2 і П61 з'єднують прямий лінією.Прогин від середини цієї лінії С4С5 = 1 див. 
Для побудови втачного рукава на поличці точки П51 і Пб1 з'єднують прямою лінією.Прогин від середини лінії дорівнює 1 - 1,5 см.
Для викроювання кокетки з втачним рукавом від точки П30 проводять плавну лінію вздовж прямої П30П31 з переходом в лінію кокетки П31У1, на перетині з прямою аГ11 ставлять крапку П32. 
Верхню частину оката рукава проводять плавною лінією, що з'єднує точки П30 і П32.
На поличці від точки П51 по верхній середній лінії рукава відкладають відрізок П51П'60 = П11П30 (по верхній середній лінії рукава на спинці). Від точки П'60 проводять плавну лінію вздовж прямої П'ятому 60П61 з переходом в лінію кокетки і на перетині з прямою а2Г4 ставлять крапку П62. Для визначення верхньої частини оката рукава з'єднують плавною лінією точки П'60 і Пб2. 
Для побудови рукава полуреглан на спинці від точки А21 по лінії плечового зрізу вправо відкладають 5 см (точка n). Точки n і П31 з'єднують прямою лінією. Прогин від середини лінії пП31 дорівнює 1,5 см, тобто СС1 = 1,5 див.

ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНА РОБОТА 9 

В а р і а н т 1. Побудувати креслення конструкції молодіжної куртки з плащової тканини з товщиною утеплювальній прокладки 1,5 см на реальну фігуру. Рукав на спинці - цельновыкроенный з кокеткою, на поличці - втачной. Виготовити макет і перевірити посадку. Проаналізувати якість посадки, виявити помилки в розробці конструкції і способи їх усунення. Усунути помилки, вдруге перевірити якість посадки.

В а р і з н т 2. Побудувати креслення конструкції чоловічої куртки з капюшоном. Рукав на спинці - реглан, на поличці - втачной. Виготовити макет і перевірити посадку на реальній фігурі. Проаналізувати посадку. 

В а р і а н т 3. Розробити креслення конструкції чоловічої куртки з вшитими рукавами на основі цельновыкроенного з кокеткою рукава. Виготовити макет на типову фігуру.Перевірити посадку на реальну фігуру схожого розміру і повноти. Проаналізувати посадку.

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОПЕРЕВІРКИ 

1. В чому полягають особливості різних конструктивних варіантів комбінованого крою?
2. Яка порівняльна характеристика різних варіантів комбінованого рукави?
3. При якому поєднанні комбінованого рукава конструкція найбільш технологічна?

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (24.03.2016)
Переглядів: 2058 | Рейтинг: 0.0/0