Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§3. Технічне розмноження лекал
Первинну конструкцію лекал виробу, називається оригіналом, розробляють лише на один середній розмір і зростання в тій полнотно-віковій групі, на яку рекомендована модель.
Технічне розмноження лекал - процес отримання лекал деталей суміжних розмірів і ростов шляхом пропорційного зменшення або збільшення лінійних розмірів лекал-оригіналів. Зміна розмірів і форми лекал справляють за певними технічними правилами. Технічне розмноження лекал виробляють за розмірами і ростам допомогою межразмерных і межростовых приростів. Правильно знайдені величини приростів забезпечують якість розмноження. Існують три способи розмноження лекал: угруповання, променевої і пропорційно-розрахунковий.
 
 
Спосіб групування (рис. 114, а) полягає в тому, що поєднують деталі комплектів лекал двох крайніх розмірів за базисним горизонтальних і вертикальних лініях. Однойменні конструктивні точки з'єднують прямими, які ділять на кількість проміжних розмірів, визначаючи таким чином величини збільшення його розміру до розміру. Спосіб групування дає точні результати, але його недолік в тому, що потрібна розробка лекал конструкцій на два розміри, а це збільшує витрати часу на процес розмноження.
  Променевий спосіб (рис. 114, б) застосовується рідко. Його сутність полягає в тому, що з певної точки (фокуса) проводять через усі конструктивні точки деталі прямі лінії (промені).Від контуру деталі вздовж цих променів відкладають величину приростів. Знов знайдених точках викреслюють контури деталей великих і менших розмірів. Цей спосіб найбільш простий, але найменш точним. На точність цього способу впливає вибір положення фокуса. При різних положеннях фокуса напрямок променів виходить різним, конструктивні точки лекал зміщуються, а контури їх спотворюються.
Променевий спосіб може бути використаний при розмноженні лекал окремих деталей головних уборів і корсетних виробів.
  Пропорційно-розрахунковий спосіб отримав найбільш широке поширення в швейній промисловості. Сутність пропорційно-розрахункового способу полягає в тому, що зсув конструктивних точок лекал виробляють по горизонталях і вертикалях з урахуванням відповідних приростів лекал по горизонтальних і вертикальних осях. Величину приростів по вертикалях і горизонталях для кожної конструктивної точки лекал знаходять виходячи з певного положення точки відносно вихідних ліній (осей).
Для основних деталей плечових виробів рекомендується наступне розташування вихідних ліній суміщення.
 

При розмноженні лекал за розмірами для спинки (рис. 115, а): вертикаль - середня лінія спинки нижче рівня талії, горизонталь - лінія талії. Для полички (мал. 115,б) вертикаль - дотична до проймі полички, горизонталь - лінія талії. Для відрізного бочка: вертикаль - лінія відрізного бочка, горизонталь - лінія глибини пройми. Для рукава (рис. 115, в): вертикаль - пряма, що з'єднує кінці переднього перекату, горизонталь - лінія висоти оката, відповідна лінії глибини пройми спинки і полички. У комірі (рис.115, г) змінюється одна вихідна лінія - вертикальна, яка проходить через надсечку, відповідну положенню плечового шва. Для брюк (рис. 115, д): вертикаль - осьова лінія, горизонталь - лінія висоти сидіння.
При розмноженні по ростам збережені ті ж лінії, за винятком горизонтальних ліній для спинки, відрізного бочка і полички. Для спинки і бочка прийнята горизонталь, що проходить через точку А, для полички - горизонталь, що проходить через вершину горловини (точку А41).
Величини збільшень для кожної конструктивної групи визначені шляхом складання розрахункових таблиць з побудовою решіток розмноження. В .таблицях для кожної точки вказані абсолютні величини переміщення її по горизонталі і вертикалі на один суміжний розмір і зростання. Крім того, для кожної точки позначені знаками «плюс» і «мінус» напрямки, в яких вона переміщується при збільшенні розміру і при збільшенні росту.
  Розподіл межразмерной різниці між шириною основних ділянок в одязі (за даними методики ЦНИИШП).Основною вимогою технічного розмноження лекал за розмірами є збереження межразмерного інтервалу байдужості поперечних розмірних ознак, наприклад обхвату грудей, обхвату талії, обхвату стегон і т. п.
Переміщення точок, розташованих на базисних лініях, виробляють лише в одному напрямку: на горизонталях - по горизонталі, на вертикалях - по вертикалі (табл. 4). Всі інші точки, розташовані на контурних конструктивних лініях, переміщують по діагоналі прямокутника, сторони якого є лініями переміщення точок по вертикалі і горизонталі.
Оскільки складні моделі завжди відрізняються певною індивідуальністю і розмноження способом пропорційно-розрахунковим утруднено, використовують спосіб групування.
У ряді випадків, коли моделі відрізняються певною складністю форми і вироби з рукавами різних покроїв не можуть бути розмножені пропорційно-розрахунковим способом, також застосовують спосіб групування.

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (24.03.2016)
Переглядів: 5208 | Рейтинг: 0.0/0