Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§3. Методи роботи закрійників по виконанню примірок на фігурі
 Виготовлення одягу з однією або двома примірками і без примірок. Чоловічі плечові вироби можна виготовляти як з одного, так і з двома примірками. Оскільки проведення другої примірки збільшує трудомісткість пошиття на 10% і терміни виконання замовлень, проведення двох примірок рекомендується тільки при виготовленні одягу закрійникам, які мають невеликий досвід роботи, а також при пошитті виробів на фігури з різко вираженими відхиленнями від типового статури і виробів особливо складних фасонів.
  Виготовлення одягу з однією приміркою. До примірці виконують наступні операції: повністю обробляють бортову прокладку, деталі утеплювальній прокладки (середній або бічні зрізи і бічні виточки), верхні плечові та інші накладки; по всім крейдяним лініях прокладають силки; формують полички і спинку шляхом волого-теплової обробки, остаточно обробляють верхній кишеню, а також шви конструктивних і декоративних ліній виточок, підрізів, рельєфів тощо), які при з'єднанні поличок з бортовою прокладкою будуть закриті прокладкою; выстегивают лацкани; обробляють нижній комір; по проймам приметують крайку;в рукавах обробляють передні шви; зметують і заметивают складові частини спинки, бічні і плечові зрізи, ліктьовий зріз рукава; заметивают низ виробу і рукава; лівий рукав вметывают в пройму.
У виробах на фігури перегибистые, сутулі, з різною висотою плечей до примірці вметывают два рукави. У виробах з цельновыкроенными рукавами до примірки зметують верхні і нижні зрізи рукавів.
Нижній комір вметывают в горловину. У виробах без коміра в горловині прокладають крайку.
У зимовому одязі утепляющую прокладку приметують до виробу, утепляющую прокладку рукава зметують по ліктьових зрізів і з'єднують з рукавами. Після вметывания рукава утепляющую прокладку прикріплюють до шву пройми. У виробах з цельновыкроенными рукавами утепляющую прокладку зметують по верхньому і нижньому зрізах рукави, прокладку з'єднують з верхом виробу, вкладаючи рукава утеплюючою прокладкою в рукави верху
До примірці також можуть бути повністю оброблені кишені і борти. Чоловічі штани виготовляються без примірки.
  Виготовлення одягу з двома примірками. Повторну примірку проводять головним чином для уточнення правильності вметывания рукавів в пройми. Це зумовлює і ступінь готовності виробів до примірці.
До повторної примірці виконують наступні операції: обробляють виточки, рельєфи, складки, кокетки, кишені, борти (включаючи вимітку петель), а також пояс, хлястики та інші оздоблювальні деталі, сточують і разутюжівают бічні і плечові зрізи вироби; обробляють комір і остаточно з'єднують його з горловиною; обробляють рукави і вметывают їх в пройми. Низ виробу обробляють повністю.
Ступінь готовності виробу до повторної приймання в залежності від особливостей статури замовника може бути змінена (наприклад, плечові, а іноді і бічні шви можуть бути не оброблені).
  Виготовлення одягу без примірок. Виготовлення замовлень без примірок вимагає передусім чіткого висококваліфікованого виконання основних стадій виробництва. При прийомі замовлення художник-консультант і закрійник повинні звернути увагу на індивідуальні особливості фігури замовника, на вибір фасону з урахуванням напрямків моди, прийнятних до конкретної фігури. Велике значення має точне знімання мірок, особливо балансових, оформлення паспорта замовлення з ескізом вироби.
Оскільки розкрій виробу виконується тільки за мірками за допомогою базових лекал або безпосередньо на тканини, необхідно суворе дотримання технічних умов на розкрій з урахуванням характеру тканини і її «поведінки» в процесі обробки.
Для виконання виробів без примірок, враховуючи індивідуальний характер кожного замовлення, при великій різноманітності моделей, розмірів і застосовуваних матеріалів найбільш прийнятним методом організації праці є бригадний метод з числом робітників у бригаді 4 - 9 осіб при їх спеціалізації за видами робіт. Незважаючи на малу потужність технологічного процесу, бригада повинна бути оснащена всім необхідним високопродуктивним обладнанням.У матеріальному забезпеченні роботи бригади повинно бути передбачено постачання сучасними клейовими прокладочными матеріалами для дублювання поличок, кокеток, комірів, клапанів, накладних кишень і т. п.
Виконання замовлень без примірок немислимо без прогресивної технології та використання сучасних методів конструювання із застосуванням уніфікованих деталей верху, підкладки, прокладки, кишень штанів та піджаків.
Беспримерочное виготовлення одягу, де форма і фасон вирішуються безпосередньо після зняття мірок, гранично економить час замовника, підвищує відповідальність і дисципліну кожного робітника і бригади в цілому, не вимагає збільшення витрат матеріалів на підгонку вироби, на виготовлення мерочных жакетів, забезпечує якість виробу.
В даний час у нашій країні створюється антропометричний комплекс, призначений для виконання проектних робіт, включаючи вимірювання фігури в умовах виготовлення одягу за індивідуальними замовленнями. Його розробниками є науково-дослідні організації Минбыта РРФСР, Інститут проблем передачі інформації (ІППІ) АН СРСР і Всесоюзний науково-дослідний інститут легкого і текстильного машинобудування (ВНИИЛТЕКМАШ).Проведені дослідження з питань математичного та апаратурного забезпечення комплексу та розроблено ефективний спосіб отримання даних, що описують форму фігури людини, визначено метод розрахунку за цими даними конструкцій (крою швейних виробів на ЕОМ і побудований експериментальний зразок антропометричної автоматичної установки.
В даний час підготовлений дослідний зразок автоматичного антропометра.
Комплекс призначений для автоматизованого обмірювання фігури людини, конструювання швейних виробів та графічного зображення деталей конструкції при виготовленні одягу за індивідуальними замовленнями.
Автоматизований комплекс включає: автоматичний тангенціально-стрічковий антропомер, електронно-обчислювальну машину, графічний дисплей, плоттер. Функціями комплексу є: автоматизований обмірювання фігури з виведенням інформації на ЕОМ, обробка антропометричної інформації на ЕОМ, запис інформації про фігуру та реквізитів замовника, введення даних про моделі, машинне конструювання виробу заданої моделі з урахуванням особливостей фігури замовника, виведення інформації про конструкції, що замовляється вироби у вигляді графічного зображення деталей виробу.
  Техніка примірки плечового виробу (піджака, пальто). Мета примірки полягає в тому, щоб безпосередньо на замовника уточнити конструкцію, насамперед правильне облягання і посадку вироби, розташування конструктивних і декоративних ліній у відповідності з моделлю, довжину вироби, ширину і довжину деталей.
Перш ніж приступити до примірці, закрійник повинен звернути увагу на те, щоб на замовника не було зайвого одягу, яка заважає проведенню примірки. Примеряемое виріб має бути правильно надіто на фігуру замовника. Необхідно, щоб лінії середини спинки і полузаноса полички перебували у вертикальному положенні. Ліву поличку накладають на праву і прикріплюють шпилькою.
Примірку слід проводити після загального всебічного огляду виробу в цілому. Закрійник повинен визначити, які є дефекти у виробі, їх причини, способи усунення.
Послідовність проведення примірки визначається в кожному випадку самим закрійником в залежності від ступеня підготовки виробу до примірки і його конструкції. Однак найбільш доцільно дотримуватися наступної послідовності. Насамперед уточнюють розміри рукави, його довжину, ширину вгорі, в лікті і по низу; положення низу рукава по відношенню до кишені і поєднання контрольних точок рукави і пройми; баланс поличок.У цьому випадку выпарывают комір, розпорюють плечові шви і балансують полички так, щоб лінії полузаноса розташовувалися строго по вертикалі з заходом лівої підлоги на праву. У такому положенні плечові шви акуратно сколюють шпильками від горловини до проймі, стежачи за тим, щоб положення поличок не змінилося. За плечових зрізів спинки роблять припосадку на лопатки.
Після балансування поличок усувають дефекти по лініях бічних швів. При цьому переміщають вгору або вниз бічні зрізи спинки. Якщо спинка внизу відходить, то бічні зрізи спинки переміщають вгору. Якщо спинка внизу прилягає до ніг, бічні зрізи спинки переміщують вниз. Величина переміщення визначається практичним шляхом.
Після балансування бічних зрізів спинки встановлюють положення петель, форму лінії борта і коміра, довжину виробу.
Після всього цього виробляють обмеловку горловини, пройми і інших ділянок відповідно до переколкой.
  Техніка примірки макета (мерочного жилета). Мета примірки макета на фігурі полягає у знаходженні правильного балансу основних деталей виробу (спинки і поличок), уточнення їх пара-метрів в області плечового поясу, талії, кишень, довжини, а так-ж форми виробу і у встановленні форми фасонних деталей (коміра, лацканів, бортів, кишень та інших оздоблювальних елементів). Правильне положення деталей на фігурі досягається шляхом зміни довжини градуйованою тасьми, що з'єднує верхню (опорну) частину макету з нижньою частиною.
Підгонку (примірку) надягнутого на фігуру макета (умовного виробу) починають зі спинки, уточнюючи рівень лінії талії у відповідності з ростом і пропорціями замовника і домагаючись належного облягання спинкою макета спини фігури на всіх ділянках. Потім знаходять правильне положення полички, орієнтуючись на напрям допоміжних горизонтальних і вертикальних ліній. Показники характеру і ступеня невідповідності отриманої індивідуальної конструкції та вихідної базової конструкції, з якої виготовлений макет, фіксуються на шкалах градуйованому стрічок спинки і поличок макета.
Першим етапом роботи є зняття з фігури замовника основних вимірювань, до яких відносяться: напівобхват грудей третій СгІІІ; напівобхват талії Ст; напівобхват стегон Сб; обхват плеча Оп. Перераховані вимірювання знімаються звичайним ручним способом (за допомогою сантиметрової стрічки) і реєструються в додатку до паспорта замовлення.
Згідно знятим вимірів (і вибраної моделі) з наявного набору макетів вибирають макет потрібних розмірів, розміри визначають в основному за вимірюваннями напівобхват грудей і талії. Іноді (при значних відхиленнях вимірювань Ст, Сб, Оп від вимірювань відповідних типових фігур) доцільно вибирати макет суміжного розміру обхвату грудей або суміжній повноти.
Макет надягають на фігуру замовника (при цьому підкладають плечову накладку, якщо вона передбачається у базовій конструкції), попередньо уточнивши облягання по лінії талії, полички на цьому рівні з'єднують самозакрепляющейся застібкою.
Потім невеликими переміщеннями макета на фігурі в області плечового поясу встановлюють необхідне положення плечового шва і приступають до уточнення посадки спинки (її нижній частині) по обидва боки фігури.
Лінію талії, зазначену на макеті, встановлюють на природному для даної фігури місці шляхом зміни величини зазору між кокеткою і нижньою частиною спинки (в залежності від довжини і форми спинки і висоти плечей) з допомогою самозакрепляющихся застібок. Ширину горловини спинки також регулюють застібкою.
Далі переходять до регулювання посадки поличок. Лінію талії, зазначену на макеті, встановлюють на природному місці для даної фігури і на одному рівні з лінією талії спинки. Це роблять, так само як і на спинці, шляхом зміни величини зазору між кокеткою і нижньою частиною макета з допомогою самозакрепляющихся застібок. Горизонтальність лінії талії перевіряють з допомогою дзеркал, встановлених в примірювальній кабіні.
Відрегулювавши баланс макета на фігурі, остаточно уточнюють ступінь прилягання виробу на рівні талії та грудей за допомогою самозакрепляющихся застібок, розташованих по лінії полузаноса, і перевіряють правильність посадки макета на фігурі за положенням осьової лінії бочка і лінії полузаноса, які повинні бути вертикальними (стрімкими), і за шліці в середньому шві спинки: сторони шліци повинні бути стрімкі (контрольна рядок, прокладена по правій стороні шліци, не повинна закриватися лівим краєм шліци або відхилятися від нього).
Переконавшись у правильності посадки макета на фігурі, визначають ступінь облягання їм фігури замовника в області лопаток і грудей (візуально встановлюючи бажану ширину спинки і полички у вузькому місці) і на рівні стегон (встановлюють за величиною розбіжності або заходу нижніх нестачанных ділянок бокових швів).
Потім у відповідності з розміром макету основної частини виробу і вимірюванням Оп, якщо воно значно більше, ніж у типової фігури того ж обхвату грудей, підбирають макет рукави, надягають його на замовника, прикладаючи або прикалывая до макету виробу по верхній частині пройми. Одночасно уточнюють довжину плечового шва. Довжину рукава і вироби в цілому визначають, орієнтуючись на контрольні лінії по низу рукава і вироби. Рівень бічної кишені визначають візуально.
Запис всіх вихідних даних на розроблення конструкції вироби індивідуального призначення проводиться в додатку до паспорта замовлення, в якому крім перерахованих вище вимірювань Сг.ш, Ст, Пн та Вп на умовному зображенні розгорток основних деталей конструкції фіксують:
розміри і номер макета і комплекту лекал відповідної базової конструкції;
відхилення довжин спинки і поличок до талії на відповідних ділянках по відношенню до вихідної конструкції (за показаннями градуйованому стрічок самозакрепляющихся застібок);
зміна ширини виробу на рівні талії (за показаннями градуйованою стрічки самозакрепляющейся застібки, розташованої по лінії полузаноса на рівні талії - в половинному розмірі);
зміна ширини спинки і полички у вузькому місці і довжину плечового шва;
зміна ширини спинки і полички на рівні стегон (за величиною заходу або розбіжності нестачанных нижніх ділянок бічних швів з урахуванням розподілу її між спинкою і поличкою або бочком в залежності від індивідуальних особливостей статури і особливостей використовуваної конструкції);
зміна ширини горловини (за показаннями градуйованою застібки по середньому шву спинки на рівні горловини - в половинному розмірі);
зміна висоти горловини спинки;
характер і товщину плечових накладок;
ширину рукава під проймою (згідно з підібраним макетом рукави);
довжину виробу і довжину рукава;
рівень кишені (по відношенню до запроектованих);
форму краю борту, лацкана, коміра і т. д.;
особливості технологічної обробки.
Величини вимірювань параметрів вихідної конструкції беруться в основному по лівій стороні макета і записуються зі знаком «плюс» - при збільшенні, зі знаком «мінус» - при зменшенні.
Якщо фігура асиметрична (наприклад, з різновисокими плечима), то деякі з перерахованих вище характеристик для правої і лівої сторін вироби різні. У таких випадках у додатку до паспорта замовлення відзначають більшу величину, ставлячи поруч з нею букву П Л в залежності від того, з якого боку (правої або лівої) зафіксовані найбільші відхилення, і вказують величину різниці більшого або меншого відхилень.
 





Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (24.03.2016)
Переглядів: 3432 | Рейтинг: 0.0/0