Статистика
Онлайн всього: 6 Гостей: 6 Користувачів: 0
|
Все про шиття
§2. Вимірювання фігури людини
Хороша посадка виробу на фігурі в основному залежить від точності зняття мірок (вимірювань) і вміння вибрати ті з них, які найбільш точно характеризують особливості фігури, її відхилення від типової.
При новій організації виробництва одягу за індивідуальними замовленнями на основі методів, наближених до промислового виробництва, з використанням сучасної техніки і технології від закрійника потрібні глибокі знання методів конструювання,вміння користуватися всією сукупністю вимірювань у відповідності з ОСТ 17-325 - 86 і в залежності від складності фігури застосовувати їх.
Фігури вимірюють сантиметровою стрічкою. Людина, з якого знімають мірки, повинен стояти спокійно, без напруження, не змінюючи звичайної постави, і повинен бути без піджака (в сорочці або жилеті).
Для точного визначення лінії талії фігуру в місцях найбільшого прогину талії необхідно попередньо оперезати шнурком і перевірити його горизонтальність, вимірявши сантиметровою стрічкою відстань від шнурка до підлоги спереду і ззаду. Велика точність зняття мірок необхідна, так як помилка в якій-небудь міркою тягне за собою неправильне виконання креслення конструкції.
Для контролю визначення рівня лінії талії типової фігури застосовують формулу Р/4, а з IV зростання Р/4+1.
З усієї кількості розмірних ознак для конструювання верхніх плечових виробів за індивідуальним замовленням найбільш доцільні наступні (рис. 3):
1 (13*) - напівобхват шиї Сш; вимірювання призначений для визначення ширини та висоти горловини спинки;
* Числа в дужках позначають номер вимірювання, наведений в ОСТ 17-325 - 86.
2 (16) - напівобхват грудей третій З*гІІІ; вимірювання призначений для визначення розміру фігури;
* Для спрощення запису у розрахунках надалі СгІІІ буде позначатися Сг.
3 (18) - напівобхват талії Ст; вимірювання призначений для визначення повноти фігури;
4 (19) - напівобхват стегон Сб; вимірювання призначене для визначення найбільшої опуклості сідничних м'язів;
5 (45) - ширина грудей Шг; вимірювання призначений для визначення ширини підлоги плечового виробу;
6 (36) - довжина переду до лінії талії Дт.п; вимірювання призначений для визначення балансу виробу;
7 (47) - ширина спини Шс; вимірювання призначений для визначення ширини спинки плечового виробу;
8 (40) - довжина спини до талії Дт.з одночасним визначенням довжини виробу Ді. У цьому випадку довжину спини до талії слід вимірювати від шийної точки до лінії талії уздовж хребта на рівні опуклості лопаток і далі вниз до бажаної довжини; вимірювання Дт.з і Ді записують окремо. Довжину піджака, як і інших плечових виробів, встановлюють провідні Будинку моделей в залежності від напрямку моди. Типова довжина піджака дорівнює відстані від шийної точки до рівня подъягодичных складок з урахуванням опуклості лопаток. Вимірювання призначений для визначення висоти лінії талії та довжини в конструкції вироби;
9 (43, 61) - вимірювання Дт.сІ та Дт.пІ є балансовими мірками і призначені для визначення положення вищих точок горловини спинки і полички. При знятті мірок лінія плечового шва проектується на око, від чого допускаються помилки. Щоб уникнути їх, мірку Дт.сІ визначають як суму т. сІ та Вт.про.ш, де Вт.про.ш = 3 см - висота точки підстави шиї щодо рівня шийної точки (середня величина для всіх розмірів), тобто Дт.сІ = Дт.з + 3 см.
Мірки Дт.сІ та Дт.пІ знімаються одним прийомом і їх сума виражається одним числом. Для визначення мірки Дт.пІ з суми балансових мірок Σб.м віднімають мірку Дт.сІ.
Дт.пІ = Σб.м - Дт.сІ.
Найбільш точно Дт.пІ визначають розрахунком Дт.пІ = Дт.п - Дш.про.ш (76); Дш.про.ш = 0,4 Сш + 2,4 (де 2,4 - постійне число). Тоді Дт.пІ = Дт.п - (0,4 Сш + 2,4). Наприклад для 50 розміру середньої повноти Дш.про.ш = 0,4 + 2,4 = 0,4 х 20,5 + 2,4 = 10,6 см; якщо Дт.п = 55,6, то Дт.пІ = 55,6 + 10,6 = 45 див. Зміна від розміру до розміру становить ±0,2 см.
10 (31) - ширина плечового ската Шп з одночасним визначенням довжини рукава Ін; вимірювання призначений для визначення довжини лінії плечового шва спинки і полички, а також довжини рукава Ін.;
11 (28) - обхват плеча Вп; вимірювання призначений для визначення ширини рукава на рівні лінії грудей;
12 (39) - висота пройми ззаду Ввр.з; вимірювання призначено для визначення рівня лінії грудей спинки;
13 (41) - висота плеча коса Вп.до; вимірювання використовують для визначення положення лінії плечового зрізу спинки. Більш точно положення лінії плечового зрізу визначають міркою Вп.кІ, яку знімають з тієї ж точки на лінії талії спинки, що і мірку Дт.сІ до плечових точок правої і лівої сторін фігури.
14 - висота бочка Сб; мірку знімають від верхнього краю лінійки, прикладеної до пахвовій западині, до лінії талії; вимірювання Сб призначене для того ж, що і вимірювання 12 (39) Впр.з;
15 (38) - довжина дуги через вищу точку плечового суглоба Дп; вимірювання призначений для визначення висоти пройми спинки і полички.
|
Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (23.01.2016)
|
Переглядів: 10032
| Рейтинг: 0.0/0 |
|