Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§2. Розробка конструкцій виробів по фотографії або малюнку
В журналах мод пропонуються різні моделі у вигляді фотографій і малюнків, що відображають перспективну моду.

На відміну від фотографії на малюнку дещо спотворені природні пропорції людини (фігура як би полегшено). Це пояснюється насамперед естетичними вимогами. Модель, перерисованная з фотографічною точністю, поряд з фотографією здається незграбною, малюнок втрачає легкість. Пропорції фігури в журналі, як правило, більш витягнуті і змінюються в залежності від моди. Однак, змінюючись, іноді до утрированных пропорцій, журнальна фігура завжди підпорядкована суворим законам, які конструктору важливо знати. Наприклад, майже завжди верхня частина торсу близька до природних пропорцій.

Опис зовнішнього виду моделі. Визначають силует моделі. Описують полички (застібку, виточки, рельєфи, кокетку, додаткові деталі); спинку (середній шов, кокетки, рельєфи тощо); рукав; комір і підкладку.
 

  Приклад опису чоловічого костюма. Піджак (рис. 84) однобортний, з закругленими внизу бортами, з застібкою на два гудзики. Полички з вытачками, відрізними боковими частинами боковими прорізними кишенями в рамку з клапанами. На лівій поличці верхній кишені з листочками. Полички сдублированы з прокладкою по всій поверхні до відрізний бічній частині.

Спинка з середнім швом, який закінчується шліцом. Рукава втачного, двошовні зі шліцом і трьома гудзиками. Комір відкладний.

Піджак на підкладці з двома внутрішніми кишенями з листочками з основної тканини.

  Штани. Передні половинки на підкладці, з складками, бічними кишенями з подкройными бочками. Задні половинки з вытачками. На правій задній половинці прорізної кишені з клапаном.

Пояс притачной з шістьма шлевкамі. Кінці пояса застібаються петлями на гудзики. Застібка банта гульфіком на чотири ґудзики. Штани без манжетів.

  Жакет однобортний із застібкою на п'ять ґудзиків, полички з вытачками і бічними кишенями у рамку.


§ 3. ВИХІДНІ ДАНІ ДЛЯ РОЗРОБКИ КОНСТРУКЦІЇ МОДЕЛІ

Фігура в журналах мод будується на основі певного канону, тобто умовного співвідношення пропорцій людського тіла, причому за одиницю виміру (модуль) береться зазвичай розмір голови.

Середній зріст людини становить 7,5 модулів, високий зріст при правильних пропорціях становить 8 - 8,5 модулів.

Через відсутність стабільності в прийомах фотографування моделей і в журнальній графіці єдиного точного способу визначення пропорцій моделі і перенесення фасонних особливостей моделі з журнального малюнка не існує. Є, однак, спосіб, який допомагає орієнтуватися в цій роботі.

Визначають співвідношення величини одного модуля реальної фігури (умовний зростання манекенника 176 - 180 см) до одного модуля на фотографії або на рисунку.

ПрикладОдин модуль реальної фігури дорівнює 176/8=22 див. Один модуль на фотографії 4 див. Визначають коефіцієнт переходу (масштаб малюнка): 22/4=5,5 див. 

Для визначення реальної величини розмірів деталі знаходять розміри деталі на фотографії і множать на коефіцієнт переходу.

ПрикладЯкщо довжина клапана на фотографії дорівнює 3 см, а ширина посередині 1 см, реальна довжина і ширина клапана складе: 3х5,5=16,5 см; 1х5,5=5,5 див.

Такий спосіб не може передати в точності фасон виробу тому, що не може бути повної відповідності між фігурою журнальної і природною. Неможливо точно визначити довжину вироби, довжину виточок, рельєфів, оскільки малюнок, що зображає об'ємну форму, не може мати повної схожості з кресленням, який дає площинне зображення виробу.

Незважаючи на приблизну передачу фасону, цей спосіб може з успіхом застосовуватися в масовому виробництві, оскільки розробка конструкції виробу виконується на типову фігуру.

В умовах індивідуального виготовлення одягу, де закрійника доводиться мати справу з замовником, фігура якого дуже часто далека від типової, цей спосіб перенесення фасону неприйнятний. Закрійника немає потреби абсолютно точно відтворювати модель, т. к. індивідуальні особливості фігури замовника вимагають внесення коректив. У той же час він зобов'язаний зберегти загальний характер моделі, її художню цінність стосовно до даної фігури.

Все це вимагає від майбутнього закрійника уміння правильно читати модель або малюнок в журналі мод, мати певний навик перенесення моделі з фотографії або малюнка на креслення конструкції.

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (24.03.2016)
Переглядів: 1755 | Рейтинг: 0.0/0