Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§2. Побудова креслення спинки

Від вершини прямого кута в точці А (рис. 5) вниз по вертикалі відкладають відрізок АТ, що визначає рівень лінії талії.
АТ = Дт.з + Пд.т.з, де Дт.з - довжина спинки до талії з урахуванням виступання лопаток; Пд.т.з - припуск на товщину матеріалів (для збереження рівня лінії талії).
У залежності від моди положення лінії талії відносно точки Т може змінюватися в межах ±2 див.
  Рівень лінії грудей визначається двома способами. За першим способом його визначають з використанням висоти пройми ззаду Ввр.з і припуску до довжини спинки до лінії талії Пд.т.с.
АГ = Впр.з + Пс.пр + Пд.т.з, де Пс.пр = 2,5 см; Пд.тс = 0,5 див.
Рівень лінії грудей другим способом визначають з використанням мірки висоти бочка Сб.
ТГ = Сб + Пд.т.з - Пс.пр - 1/2Пд.т.з = Вб + 1 - 2,5 - 0,5 = Сб - 2.
Враховуючи сталість доданків Пд.т.з і Пс.пр, формула може застосовуватися у спрощеному вигляді: ТГ = Сб - 2.
Примітка. Для перевірки правильності знятої мірки величину Ввр.з знаходять з виразу Ввр.з = Дт.з - Сб.
  Рівень опуклості лопаток визначається відрізком АВ = 0,3 Дт.с.
  Рівень найбільшої опуклості сідничних м'язів визначається відрізком ТБ = 0,5 Дт.з - 3,5 див.
  Довжина піджака встановлюється за погодженням із замовником виходячи з напрямку моди, за шкалою рекомендованих довжин виробів або за моделлю
АН = Ді + Пд.т.с.
Контрольний спосіб визначення довжини піджака:
Зростання/2 - 12 див.
Вгору від точки А на продовженні вертикалі відкладають відрізок АА0 - підвищення основи паростка (горловини спинки), АА0 - 0,5...0,7 див.
З точок А, Р, Т, Б і Н вправо проводять горизонтальні прямі.
  Середня лінія спинки залежить від моделі, крою вироби, силуету, а також від наявності шва посередині спинки.
Якщо спинка цілісна, то середня лінія спинки на кресленні повинна бути прямою і при розкрої збігатися з часткової ниткою. В чоловічий верхній одяг з цільної спинкою середню лінію проводять по прямій, але з деякими відведенням від вертикалі, що забезпечує подовження спинки і краще облягання лопаток. Величина відведення на рівні лінії талії зазвичай становить 1/4 - 1/2 глибини талії першої ГтІ. Середнє значення ГтІ = 6 див.
Якщо спинка з середнім швом посередині, то лінію середнього зрізу спинки проводять з прогином по лінії талії та відведенням вгорі. Величина прогину середнього зрізу спинки залежить від постави фігури, ступеня прилягання і від зміни властивостей тканини в процесі технологічної обробки.
Середню лінію спинки у верхній частині до рівня лопаток у виробах з розрізної спинкою для фігур близьких до типових відводять вправо на 0,5 - 0,7 см, тобто А0А01 = 0,5...0,7 див.
Величина прогину середньої лінії ТТ1 спинки розрізної зі швом для напівприлягаючого силуету 2,5 см, для прилеглого силуету 3 - 3,5 см; якщо спинка нерозрізна цілісна, то для напівприлягаючого силуету ТТ1 = 1,5 см, а для прямого 1 див.
Відведення середньої лінії спинки на рівні опуклості лопаток УУ'1 = 0,3 див.
Середню лінію спинки проводять через точки А01, У'1, Т1, Н1.
На перетині середньої лінії спинки з горизонталями на рівні грудей ставлять крапку Г10, а на рівні стегон - точку Б1.
  Ширину спинки згідно з попереднім розрахунком відкладають від точок А і Г10 вправо по горизонталях до точок а і Г11, тобто Аа = Г10Г11.
Ширину спинки на рівні лінії талії визначають залежно від ширини спинки на рівні лінії грудей Т1Т2 = Г10Г11 - 4,5...5 див.
Ширина спинки по лінії стегон визначається відрізком Б1Б2 = Т1Т2 + 0,5...1 див.
Якщо напівобхват стегон у замовника значно більше типового, визначають ширину спинки по лінії стегон, а потім в залежності від неї - завширшки по лінії талії:
Б1Б2 = (Сб + Пб)/3 + Пшов; Т1Т2 = Б1Б2 - 0,5...1 див.
  Горловину спинки (росток) будують на перпендикулярі з точки А01 до прямої А01У. Для розрахунку ширини горловини спинки використовують мірки напівобхват шиї Сш.
Ширина горловини спинки А01А1 = Сш/3 + Пш.р.с.
Висоту горловини спинки А1А2 відкладають вгору від точки А1 перпендикулярно лінії ширини паростка
А1А2 = А01А1/3 + Пшов.
Форма лінії горловини спинки нагадує чверть еліпса. Для оформлення горловини точки А01 і А2 з'єднують допоміжної прямої і на перпендикулярі з середини (точка А02) вниз відкладають відрізок А02А03, рівний 0,1А01А2 + 0,2 див.
Лінію горловини спинки проводять через точки А01, А03, А2.
  Для побудови лінії плечового зрізу спинки визначають положення плечової точки П2. Його можна визначити кількома способами.
Перший спосіб пов'язаний з мірками Вп.до і Вп.кІ. Від точки Т1 вправо по горизонталі відкладають відрізок, що дорівнює ширині горловини спинки А01А1, і ставлять крапку Т41, тобто Т1Т41 = А01А1. З точки Т41 радіусом, рівним міркою Вп.кІ + 3...3,5 см, проводять дугу, яка перетинає лінію аГ11 в точці П2. Від точки А2 вниз по горловині відкладають 1 см і ставлять крапку А20. Через неї і точку П2 проводять пряму, на якій від точки А20 відкладають довжину плеча з загальним припуском.
А20П1 = Шп + 2...2,5 см, де 2...2,5 см - сума припусків: на шов (1 см), на сутюжку (1...1,5 см).
Для визначення положення точки П2 з допомогою мірки Вп.до вершини горловини спинки А2 проводять дугу радіусом, рівним ширині плеча. З точки Т0, розташованої на перетині лінії талії з прямою, що з'єднує точки В'1 і Б1 (див. рис. 5), радіусом, рівним міркою Вп.до + 3...3,5 см, проводять другу дугу. Точка перетину цих дуг П2 і є шуканої точкою.
Другий спосіб визначення положення точки П2 пов'язаний з визначенням висоти пройми спинки Г11Г2, яку знаходять шляхом визначення вимірювання довжини дуги, проведеної через вищу точку плечового суглоба Дп (з урахуванням загального припуску):
Г11П2 = 0,5 Дп + 5,2 см, де 5,2 см сума припусків: на свободу пройми (2,5 см), на сутюжку (1,5 см), товщину плечової накладки (0,7 см), на об'їзд нижележащих шарів тканини (0,5 см).
У цьому розрахунку висоти пройми спинки не враховуються відхилення в поставі.
Лінію плечового зрізу спинки проводять з прогином від точки А2 щодо лінії А20П1.
Третій спосіб визначення положення точки П2 пов'язаний з виміром висоти плеча Вп. Відстань аП2 визначають за кресленням як різниця Вп - 5,2 див.
При знятті мірок закрійник вирішує, яким із способів найбільш точно можна визначити плечову точку на фігурі замовника.
  Пройма спинки є одним з основних ділянок конструкції виробу з вшитими рукавами. Ширина, висота і форма пройми повинні відповідати розміру виробу і поставі. Пару оката рукава з проймою є найважливішою частиною конструкції.
У готовому вигляді пройма являє собою замкнуту просторову криву еліпсоїдної форми. На кресленні конструкції пройма розімкнути.
Для побудови лінії пройми спинки необхідні деякі опорні точки: точка П3, що лежить на перетині горизонталі з точки та прямої Г11а; допоміжна точка 1, що лежить на бісектрисі кута з вершиною в точці Г11 (її положення залежить від ширини пройми і визначається розрахунком Г11= 0,25 Шпр); точка дотику Г2 повинна розташовуватися на середині пройми (у нижній частині зріз пройми стосується лінії глибини пройми Г11Г2 = 0,5 Шпр).
Лінію пройми спинки проводять через точки П1, П3, 1 і Г2.
  Бічний зріз спинки визначається на лінії грудей положенням точки Г5; на лінії талії - положенням точки Т2, на лінії стегон - положенням точки Б2, на лінії низу - положенням точки Н2. Довжина відрізка на лінії грудей Г11Г5 коливається від 0,5 до 2,5 см Для уніфікації конструкції відрізок Г11Г5 приймають рівним 0,5 см (незалежно від розміру).
Лінію бічного зрізу проводять через точки Г5, Т2, Б2, Н2. При остаточному оформленні бічного зрізу спинки на ділянці Г5Т2 від середини дається прогин лінії, дорівнює 0,3 - 0,5 см.
  Довжина шліци у середньому шві спинки визначається модою. Типову довжину шліци знаходять за формулою Н1Ш = 0,ЗЗДи.
  Ширина шліци Н1Ш1 дорівнює 4 - 5 див.

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (23.01.2016)
Переглядів: 6538 | Рейтинг: 2.0/1