Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§2. Коригування базових лекал при розкрої виробів на фігури, відмінні від типової
Найбільш складною роботою з базовими лекалами є їх коригування при розкрої вироби на фігури з відхиленнями від типової. Коригування базових лекал на фігури з відхиленнями від типових може бути здійснена як шляхом надрізання лекал, так і шляхом їх пересування.
При першому способі частини лекала в певних ділянках надрізають і, поклавши їх відповідно на тканину, розводять для подовження ділянок або, накладаючи частини лекала один на одного під певним кутом, скорочують довжину ділянок.
При другому способі всі ці операції виконують шляхом зміни основних конструктивних точок (пересуванням точок лекал). Лекала кладуть на тканину, обводять легкими штриховими лініями, намічають лінію талії, грудей та ін. Потім на відповідних ділянках вносять зміни згідно відхилень фігури. За отриманими точкам обводять контури деталей і отримують креслення для даної фігури.
На наведених рисунках скориговані ділянки показані суцільними лініями, а базові лекала - штриховими.
Після коригування лекал перевіряють знову отримані креслення за знятими мірками.
 

На рис. 117, а показаний спосіб коригування спинки на сутулу фігуру. Верхня частина лекала розрізається по лінії опуклості лопаток У'1П3 і зсувається вгору від точок У'1 і П3 на 0,3 Ос і переміщується додатково від точки В'1 на 0,2 Ос для відведення основи горловини спинки в бік пройми. Таким чином, довжина талії спинки Дт.з подовжується на 0,5 Ос, а висота пройми спинки збільшується на 0,3 Ос. Спинка на рівні опуклості лопаток і лінії грудей розширюється. Прогин середньої лінії на лінії талії збільшується.
У результаті переміщення і відведення верхній частині лекала та її обмелки отримують нові положення лінії горловини, плечового зрізу і пройми.
На рис. 117, б показаний спосіб коригування полички на сутулу фігуру. Так само як і в спинці, верхню частину лекала розрізають. Лінія розрізу проходить по горизонталі через центр грудей (точку Г7). На перетині лінії полузаноса ставлять крапку Г8, лінії пройми - точку П70. Верхня частина полички зсувається вниз від точок Г8 і П70 на 0,3 Ос і додатково від точки Г8 на 0,2 Ос для відведення основи горловини полички в бік полузаноса. Таким чином, балансова точка А41 переміщається вниз і вліво на 0,5 Ос, а висота пройми полички зменшується на 0,2 Ос.Поличка на рівні центру грудей і лінії грудей звужується, відповідно точка Г41 переміщується вправо в сторону полузаноса.
У результаті коригування і обмелки лекала полички отримують нові положення лінії горловини, плечового зрізу і пройми.
 

На рис. 118, а і б показано спосіб коригування спинки і полички на перегибистую фігуру.Верхня частина спинки зсувається вниз від точок У'1 і П3 відповідно на 0,5 Ос і 0,3 Ос, тим самим скорочуючи довжину талії спинки і висоту пройми. Спинка на рівні лінії лопаток і грудей звужується, прогин середньої лінії на лінії талії зменшується, а підстава горловини спинки переміщується вліво.
Верхню частину лекала полички від точок Г8 і П70 відповідно переміщають вгору на 0,5 Ос і 0,3 Ос, тим самим перемістивши балансову точку А41 вгору і вліво. Після обмелки верхній частині лекала отримують нові положення горловини полички, плечового зрізу і пройми.Ширина грудей на рівні центру грудей розширюється, точка Г41 переміщується вліво.
  Зміни в конструкції рукава на сутулу і перегибистую фігуру шляхом коригування базових лекал. Коригування лекал спинки і полички в залежності від постави фігури змінює контури пройми, що тягне за собою зміни в побудові оката рукава.
 

На рис. 119, а показаний спосіб коригування базового лекала рукава на сутулу фігуру.Верхню частину верхньої половинки рукава розрізають по лінії Р1Р3 і повертають за годинниковою стрілкою навколо точки О на 0,3 Ос від точки Рл. В результаті після обмелки відрізний частини рукава отримують нове положення оката. При цьому точка Р7 - вершина ліктьового зрізу, переміщається вгору і вправо, точка О2 переміщується вправо згідно з переміщенням точок П1 і П50 на спинці і поличці сутулою фігури, точка Р1 переміщається вниз.
На рис. 119, б відрізну частина рукава повертають проти годинникової стрілки навколо точки О на 0,3 Ос від точки Рл. При цьому точка Р7 переміщається вниз вліво, точка О2 переміщується вліво згідно з переміщенням точок П5 і П1 на поличці і спинці перегибистой фігури.
 

На рис. 120 показаний спосіб коригування спинки і полички вироби покрою реглан на сутулу і перегибистую фігури.
Верхня частина спинки розрізається по лінії А01П31 і переміщається по вертикалі вгору від точок А01 і П31 відповідно на 0,5 і 0,3 Ос на сутулу фігуру і по вертикалі вниз від точок А01 і П31 відповідно на 0,5 і 0,3 Ос на перегибистую фігуру. На поличці верхню частину розрізають по лінії А6П61. На сутулу фігуру відрізну частина переміщують вниз по вертикалі від точок А6 і П61 відповідно на 0,5 і 0,3 Ос. На перегибистую фігуру відрізну частина переміщують по вертикалі вгору від точок А6 і П61 відповідно на 0,5 і 0,3 Ос.На втачном рукаві, на базі якого будують реглан, лінію на рівні висоти оката РпРл переміщують від точки Рл вгору на 0,3 Ос (на сутулу фігуру) і вниз від точки Рл на 0,3 Ос (на перегибистую фігуру).

ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНА РОБОТА № 23 

Намелить деталі за лекалами базових конструкцій і розкроїти 2 - 3 вироби.

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (24.03.2016)
Переглядів: 2493 | Рейтинг: 0.0/0