Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§1. Виготовлення лекал деталей верху
Процес виготовлення лекал є заключною стадією розробки моделі. 
За уточненими кресленнях технічного розмноження з картону вирізається комплект лекал.Товщина картону з рівною поверхнею 0,9 - 1,62 мм; вологість картону не повинна перевищувати 8 % при нормальної відносної вологості повітря 60 - 65 %. Картон з підвищеним вмістом вологи може дати усадку, і лекала, виготовлені з нього, стають непридатними.
В умовах виробництва по робочим кресленням виготовляють два види основних лекал: лекала-еталони і робочі лекала. За робочими кресленнями виробляють розкрій виробів, а лекала-еталони повністю повторюють робочі лекала і служать для їх перевірки. Лекала-еталони зберігають у експериментальному цеху і перевіряють по робочому кресленню або табелю заходів не рідше одного разу в квартал. Для подовження терміну служби робочих лекал їх зрізи окантовують тонкою металевою смужкою або просочують спеціальними розчинами. На лекала можна наклеювати наждачний папір,яка не тільки подовжує термін служби, але і збільшує зчеплення лекал з тканиною, що підвищує якість крою. Щоб не використовувати зношені лекала, за всім їх контурам прокладають тонку кольорову лінію або проставляють контрольні штампи. По всіх зрізах лекал відзначають місця контрольних знаків (надсечек) з допомогою просечников. Ширина надсечек 0,2 - 0,3 см, довжина 0,5 - 0,7 див.
  Маркування лекал. На лекало кожної деталі наносять такі маркувальні дані: найменування виробу; найменування (номер) моделі; типоразмеророст; найменуваннядеталі, її призначення (верх, підкладка); шифр (при використанні уніфікованих деталей); площа деталі, см2; кількість деталей крою; прізвище конструктора.
На одній з деталей (зазвичай на поличці) складають специфікацію всіх лекал і деталей за призначенням (верх, підкладка, приклад). Крім того, йа лекала нижнього коміра, подборта іінші деталі наносять лінії допускаються надставок (швів) відповідно до вимог галузевого стандарту на даний вид одягу.
На робочих лекалах основних деталей одягу доцільно вказувати допустимі відхилення по зрізах. Для ділянок з підвищеною точністю (зрізи горловини, плечові, пройми) допускаються відхилення становлять +-0,1 див. Для основних зрізів (бокові, нижні і т. д.) допускаються відхилення становлять +-0,25 см, для неосновних (деталей прокладок)+-0,4 див. 
На лекала наносять лінії номінальних напрямів і допустимих відхилень ниток основи або качка відповідно до технічними умовами на розкрій цих деталей. В основних лекалахвраховують припуски на шви і подгибку.
Похідними деталями в одязі називаються такі, які розробляються на базі основних. До нихвідносяться деталі з основних тканин: подборт, верхній комір, клапани, обтачку, облямівки кишень; деталі підкладки: полички, спинка, рукава, передні половинки брюк; деталі прокладок: бортова, в нижній комір, низ рукавів, дольовики кишень, плечові накладки; деталі мішковини кишень. Для розкрою похідних деталей виготовляють лекала. 
  Допоміжними називають лекала, використовувані в процесі виготовлення виробу для нанесення ліній сточування, настрачивания, розташування кишень, ліній обрізки і т. д. 
Креслення похідних лекал деталей розробляють на основі робочих креслень або лекал-еталонів основних деталей. 
Для централізованого розкрою прикладних матеріалів застосовують спеціальні лекала.Особливість цих лекал полягає в тому, що вони побудовані не на основі креслення конкретного виробу, а з урахуванням сучасних фасонів, силуетів і форм одягу. Ці лекала розробляють на деталі підкладки до піджака (куртці), штанів, утеплювальній прокладки до зимового виробу. Їх розробляють на чотири розмірні групи: 44 - 46; 48 - 50; 52 - 54; 56 -58.
При виготовленні виробів по індивідуальним замовленням застосовують лекала базових конструкцій і лекала для розкрою напівфабрикатів. Лекала базових конструкцій розробляють на всі ведучі модні силуети виробів. Ці лекала виготовляють без припусків на шви і запаси, які дають при розкрої безпосередньо на тканини. 
Припуски на запас, передбачені при розкрої, дають можливість внесення відповіднихкорективів, що враховують особливості фігури замовника.
Основні лекала верху для напівфабрикатів виготовляють з припуском на шви. Внапівфабрикатах за деякими зрізах також дають припуск на запас для підгонки виробу по фігурі замовника. Напівфабрикати верхнього одягу виготовляють певних розмірів, повнот і ростов на типову фігуру з певним ступенем готовності: повністю оброблені борту, прорізнікишені, петлі, фасонні лінії, шліци спинки, стачаны плечові зрізи, втачан нижній комір в горловину, приметаны манжети, сметани бічні зрізи, вметаны рукави, заметаны низ виробу і низ рукавів, приметанапідкладка, в зимових виробах прикріплена утеплююча прокладка.

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (24.03.2016)
Переглядів: 5112 | Рейтинг: 0.0/0