Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§1. Сутність і призначення гнучкої конструкції
Метод гнучкої конструкції (жилетно-макетний) призначений для виготовлення чоловічого верхнього одягу без примірок за індивідуальними замовленнями населення.
Метод заснований на використанні заздалегідь виготовлених балансових жилетів, що значно скорочує час обслуговування замовників при знятті мірок. При цьому методі необхідно ретельно вивчити особливості статури замовника, створити крій на конкретну фігуру і потім виготовити роз'ємні по ряду конструктивних ліній спеціальні макети виробів модного силуетної форми. Сам процес роботи з макетом на фігурі слід розглядати як підгонку (примірку) умовного виробу на замовника для уточнення розмірів і форм деталей конструкції.Тим самим створюються умови для виключення примірок в процесі виготовлення виробу.
Макети, що являють собою умовні вироби (піджак, пальто) без рукавів (або окремо з відпрацьованими рукавами, не з'єднаними з основною частиною макета), викроєні за відпрацьованою конструкторської документації та виготовлені відповідно з костюмної тканини або пальтової групи з урахуванням відпрацювання, запроектованої в конструкції.
Поличка і спинка макета складаються з двох частин (верхній, або опорної, тобто кокетки, і нижній), між якими є зазор в 2 див. Поперечний край кокетки спинки розташований по лінії опуклості лопаток, а поперечний край кокетки кожної полички - по лінії грудей. Верхня і нижня частини макета з'єднуються градуйованою самозакрепляющейся тасьмою.Можливість виготовлення зазору між верхньою і нижньою частинами макета забезпечує регулювання балансу на кожну конкретну фігуру.Крім того, для уточнення ширини виробу по лінії грудей, талії і стегон і ширини горловини, нижня ділянка бічних швів і верхній ділянку середнього шва спинки залишають нестачанными; на нижній ділянці середнього шва спинки обробляють шліцу, а по лінії полузаноса пришивають самозакрепляющуюся застібку.
Обов'язковою умовою є виготовлення макетів за лекалами, використовуваним згодом при намелке і розкрої виробів на індивідуальні фігури. Для зручності використання макетів на них наносяться допоміжні лінії (строчкою контрастного кольору): горизонтальні - лінії талії та стегон і вертикальні - на бічних ділянках поличок і відрізних бочках. З допомогою цих ліній знаходять правильне положення деталей макета на фігурі.
На макетах позначаються розміри виробу: ширина виробу по лінії грудей, талії і стегон, довжина плечового шва, ширина рукава, а також рядками наносяться декілька варіантів лінії низу виробу і рукави, відповідних фігур суміжних ростов.
 

Рис. 116. Мерочный жилет

У мерочного жилета М. Л. Вороніна і Ст. Н. Несміяна (рис. 116) поличка і спинка виконані розрізними за основним вертикальних конструктивних ліній, а в місцях розрізу додатково закріплені мірні стрічки із застібками, розташовані за основним горизонтальним конструктивних ліній.Крім того, мірні стрічки закріплені на поперечних краях кокетки полички в місцях розташування вертикальних конструктивних ліній, переважно по лінії полузаноса, опуклості грудей і лінії пройми, а на поперечних краях кокетки спинки - по вертикальній лінії опуклості лопаток, середньої лінії спинки і по лінії пройми.
Використання мерочного жилета дозволяє поліпшити обслуговування замовника, скоротити час виготовлення виробів, підвищити продуктивність праці, зменшити матеріальні та фінансові витрати за рахунок зменшення витрати основних і допоміжних тканин, прикладних матеріалів, а також різко підвищити якість виробів за рахунок точного і правильного крою.

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (24.03.2016)
Переглядів: 2440 | Рейтинг: 0.0/0