Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§1. Різновиди чоловічих штанів за формою і силуету
У залежності від моди змінюється довжина брюк, ширина на рівні стегон, в коліні і особливо в низке. Низькі штанів бувають з вилогами (манжетами) або без них, зібрані гумкою або патой.
Зустрічаються різні варіанти оформлення пояси і розташування бічних кишень.
На передній половинці вовняних штанів з вивороту ставлять підкладку з шовкової тканини, щоб оберегти штани від витягування в області коліна. Передні половинки брюк роблять зазвичай з однієї вытачкой і складкою, в брюках прилеглого силуету складка і витачками можуть бути відсутніми. Однак кількість складок та їх розчин залежать від моди. На задній половинці штанів від шва пришивання пояса роблять одну або дві виточки завдовжки 8 - 10 див.
Мода останніх років пропонує штани різноманітних форм: вузькі облягаючі (типу джинсів); прямі по всій довжині; вільних форм, завужені донизу, в комплектах для відпочинку.
У діловому костюмі штани в області стегон вільні, брюки без костюма можуть мати щільне облягання.
Всі штани мають єдину схему конструкції, проте в умовах індивідуального виготовлення одягу є ряд особливостей, які залежать від віку замовника, його росту і повноти, особливостей статури фігури, способу носіння (в костюмі або без нього), а також від напряму моди.
При вимірюванні фігури замовника для конструювання штанів закрійника необхідно звернути увагу на манеру носіння штанів: в одних замовників верх штанів знаходиться на рівні клубових кісток, в інших вище чи нижче їх.
При визначенні довжини штанів необхідно враховувати ширину штанів внизу. При ширині штанів внизу 24 - 27 см відстань від підлоги до лінії низу штанів (Рп.н) має бути 5 - 6 см; для вузьких штанів при ширині внизу 20 - 23 см відстань від підлоги до низу штанів - 7 - 8 див.
 

Рис. 74. Вимірювання фігури для побудови креслення брюк та жилетів

При конструюванні різних за призначенням штанів за індивідуальними замовленнями на фігури, близькі до типової, доцільно використання наступних розмірних ознак ОСТ 17-325 - 81 (рис. 74):

1(16) - обхват грудей третій ОгІІІ;

2(18) - обхват талії;

3(19) - обхват стегон Про;

4(25) - відстань від лінії талії до підлоги збоку Дсб;

5(26) - відстань від лінії талії до підлоги спереду Дсп;

6(21) - обхват стегна Обід;

7(22) - обхват коліна Ок;

8(23) - обхват ікри Оі;

9(24) - обхват щиколотки Ощ;

10(27) - довжина ноги по внутрішній поверхні Дн.

Ширина штанів внизу і на рівні коліна визначається у відповідності з напрямком моди і за погодженням із замовником.
При побудові креслень конструкції штанів використовують полуобхваты: СгІІІ, Ст, Сб. Для спрощення розрахунків в подальшому вимірювання СгІІІ буде позначати Сг. Вимірювання напівобхват грудей Сг застосовують, якщо фігура повна, з виступаючим животом.Вимірювання 4 і 5 (Дсб і Дсп) застосовують, якщо фігура має тонку талію з великим обхватом стегон. Вимір 6 (Обід) застосовують, якщо будують штани з щільним обляганням по всій довжині або в області стегон на рівні найбільш виступаючих точок сідниць і под'ягодічной складки.Вимірювання 7, 8, 9 (Ок, Оі, Ощ) застосовують в брюках спортивного призначення при щільному облегании на ділянках коліна, ікри, щиколотки.

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (24.03.2016)
Переглядів: 3935 | Рейтинг: 0.0/0