Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Конструювання чоловічого верхнього одягу

§1. Художнє конструювання одягу
Художнє конструювання - це новий творчий метод проектування виробів, мета якого забезпечити високу якість продукції. Специфічною особливістю художнього конструювання є єдність утилітарних та естетичних принципів. Це означає, що корисність, функціональність, зручність користування, надійність, технологічність і економічність виготовлених виробів повинні поєднуватися з красою, витонченістю, виразністю та образністю.
Художнє конструювання - це творчий процес, в якому поєднуються елементи інженерного, ергономічного та художнього конструювання. 
Найважливішою складовою частиною художнього конструювання є художньо-конструктивний аналіз виробу: виявлення споживчих властивостей виробу, відповідність матеріалів, аналіз технологічності виробу, композиція.
Композиційний аналіз роблять після всебічного аналізу всіх утилітарних і функціональнихвимог, що пред'являються до виробу. Художнє конструювання пов'язане з розробкою конструкцій моделей одягу з використанням базових основ. 
В моделюючих організаціях розробкою конструкції моделі займаються конструктори.Розробка конструкції моделі проводиться, як правило, на типову фігуру. 
Закрійник, виконуючи модель, користується базовими лекалами конструкції. Йому необхідно внести ті зміни в лекала, які пов'язані з особливостями статури замовника.
Розробці конструкції повинні передувати вивчення, аналіз моделі і вибір базової конструктивної основи. Найбільш повна інформація про моделі міститься в готовому зразку. До найбільш важливих характеристикам і особливостям моделі відносяться: вид одягу, силует, покрій, розмір, зріст, повнота, вид тканини, ширина виробу по лінії грудей,талії, стегон і низу, розподіл ширини по конструктивним ділянок спинки, пройми і полички, довжина плечового ската, довжина виробу, довжина до лінії талії, довжина рукава та його ширина вгорі і внизу, довжина і ширинакоміра, ширина полузаноса, кількість петель і їх розташування, форма і розташування нових деталей.
Особливої уваги потребує визначення способів створення опуклості вироби в області грудей і лопаток. 
Конструктор відтворює моделі, користуючись різними джерелами: готова модель, малюнок з журналу, замальовка (або ескіз) художника-модельєра. 
Точне відтворення моделі - процес складний і вимагає від конструктора глибоких знань сучасного конструювання, моделювання і технології обробки виробу. 

ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНА РОБОТА 15 

Провести аналіз конструкції. 

1. Розглянути еволюцію прямого силуету останніх років, зміни зовнішніх обрисів і обсягу.

2. Розглянути еволюцію напівприлягаючого силуету, його відміну від прямого і прилеглого силуетів. 

3. Охарактеризувати провідні силуети сучасної моди, їх варіанти. 

ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНА РОБОТА 16 

Роботу виконувати в зазначеному порядку. 

1. Вивчити зовнішній вигляд моделі.

2. Провести аналіз моделі: визначити ширину по лінії грудей, талії і стегон; визначити припуски на вільне облягання; визначити довжину до лінії талії, довжину вироби, довжину від лінії талії до вищої точки горловини спинки, ширину спинки, довжину шліци; визначити довжину лінії талії спереду до вищої точки горловини полички, ширину полички по лініїгрудей, визначити ширину і глибину горловини, висоту бічної кишені, розташування та нахил кишень; визначити ширину полузаноса, довжину і ширину лацкана, розташування петель. 

3. Виконати конструкцію заданої моделі на папері.

4. Виконати лекала основних деталей для розкрою макетної тканини. 

5. Виготовити виріб з макетної тканини і перевірити посадку на конкретну фігуру. 

В а р і а н т 1. Розробка готової моделі чоловічого костюма. 

В а р і а н т 2. Розробка готової моделі молодіжної міжсезонної куртки.

Категорія: Конструювання чоловічого верхнього одягу | Додано: (24.03.2016)
Переглядів: 1656 | Рейтинг: 0.0/0