Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Стиль Ренесанс
Рішучий перелом у європейській художній культурі, яка звільнила її від тиранії церкви і затвердила в ній життєрадісне світський світогляд, пов'язаний з епохою швидкого розвитку міської буржуазної культури, тобто з епохою Відродження, яка поділяється на три фази: ранню, високу і пізню.
З особливою повнотою і послідовністю культура і мистецтво епохи Відродження здійснилися в Італії. Процес освоєння і переробки античного спадщини був прискорений переселенням в неї грецьких вчених з Візантії, захопленої турками в 1453 р. «У врятованих при падінні Візантії рукописах, у виритих з руїн Рима античних статуях перед здивованим Заходом постав новий світ - грецька стародавність, перед її світлим образом зникли привиди середньовіччя.В Італії настав нечуваний розквіт мистецтва, який з'явився ніби відблиском класичної стародавності і якого ніколи вже більше не вдавалося досягти».*
Стиль Ренесанс знаходить своє відображення і в одязі, в якій в основному зберігаються частині середньовічного костюма, але зникають перебільшено витягнуті форми, пропорції стають природними і гармонійними (рис.69).
Стиль Відродження при всьому її величезному впливі на долі світового мистецтва не мав того всеосяжного характеру, як романський стиль і готика. Кожен з наступних історичних стилів, переважаючи в певний період, представляв по суті лише одна із стилістичних напрямів, які суперничали і боролися один з одним. Таким стилістичним напрямком був і стиль бароко, незважаючи на його небувало широкого поширення.
Як свідчить історія попередніх великих художніх етапів, мистецтво кожного з них було оповите стильові форми, тобто воно являло собою певну систему, відрізнявся єдністю принципів і прийомів художньої мови. Невід'ємне якість стилю - це синтез, злиття в єдине образне ціле всіх видів пластичних мистецтв, в якому провідну, організуючу роль здійснює архітектура. У цьому своєму значенні термін стиль є поняття історичне, так як вона характеризує суттєві особливості тієї чи іншої художньої епохи.У подібному плані ми говоримо про романському або готичному стилі або стилі основних фаз епохи Відродження.
--------------------------
* К. Маркс і Ф. Енгельс. Собр. соч. т. 20, стор 345 - 346.
|
Категорія: Історія розвитку костюма | Додано: (13.04.2016)
|
Переглядів: 2325
| Рейтинг: 0.0/0 |
|