Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Коптський період розвитку одягу
Коптський період (IV - VI ст. н. е..) повертає костюм до прямої сорочці стародавнього костюма, але в ньому вже відсутня аскетичність і плоске одноманітність контура. Цей костюм характеризується кроеными деталями, орнаментальними та ювелірними прикрасами, колірним рішенням, фактурою тканини (рис. 64).
Коптський період характеризує час руйнування рабовласницького ладу і становлення феодалізму. Куртки, плащі, завіси, покривала цього періоду прикрашалися багатими й цікавими візерунками, що містять не тільки різноманітні орнаменти, але і велика кількість сюжетних композицій, що в ряді випадків представляє велику історико-мистецьку цінність.
Для культури цієї доби характерно широке поширення грецької культури.
У стародавній Греції і Римі рабовласницький спосіб виробництва досяг найбільш високого ступеня розвитку. Рабська праця була основою давньогрецької та римської культури, які разом з тим сприйняли досягнення більш давньої східної цивілізації.
Туніка - одяг, поширена по всьому Середземномор'ю. Зображення туніки збереглися на позднеримских, коптських і візантійських рельєфах, мозаїках, стінних розписах.
Спочатку в Римі розташування і розмір візерункових смуг мали особливе значення і залежали від звання особи, що носив туніку. В коптський період ці відмінності зникли, і туніка з візерунчастими смугами була звичайною одягом всіх верств населення, розрізняючись лише за якістю.
Прикраси мали наступним чином: на груди і спину спускалися з плечей клави (візерунчасті смуги), які доходили до нижнього краю туніки або закінчувалися трохи вище пояса підвісними медальйонами (рис. 65).
Нижній край туніки часто був прикрашений смугою, подібної верхнім клавам. Жіночі туніки були довше і ширше чоловічих. Туніка зазвичай сшивалась з трьох частин (рис. 66). Вона була з довгими рукавами або без рукавів.
Верхній одяг являла собою щось на зразок плаща, або шалі. Зазвичай поміщали чотири орнаментальні фігури на кутах і одну в центрі. Верхній одяг подібного роду у римлян називалася «паліуми».
|
Категорія: Історія розвитку костюма | Додано: (13.04.2016)
|
Переглядів: 5005
| Рейтинг: 0.0/0 |
|