МАЙСТЕР-КЛАС ВИГОТОВЛЕННЯ ПРИКРАСИ
Хочу поділитись з Вами секретом створення поясу «Братчиковий букет». Пояс був створений спеціально до вишитої сукні.
Для роботи Вам потрібні такі матеріали:
-Бісер чеський круглий №10 таких кольорів:прозорий, жовтий (2 відтінки), фіолетовий (3 відтінки), рожевий (3 відтінки), зелений;
-чеська рубка зеленого кольору;
-нитки зелений меланж;
-мононитка;
— ковпачки 2 шт;
— штифти;
-кристали зеленого кольору 8 мм (для серединок квітів), 12мм, 18см (для оформлення кінців джгута);
— скляна намистина жовтого кольори 1шт;
-плоскогубці та круглогубці;
— основи шпилька та шпилька -2 в одному.
-голка для бісеру №12
— гачок для в'язання язання
Особисто я роботу над поясом починала з в'язання язання джгута. Джгут в'язала на 8 бісерин, напівстовпчиком (полустолбиком) довжиною близько 2м (щоб носити ще на стегнах). Джгут такий довгий ще й того, щоб зав'язувати вдвоє. Після того як джгут буде готовий, оформляємо кінці за допомогою штифтитів та ковпачків.
Ще потрібно зробити кісточки. Для цього беремо 3 зелених кристали діаметром 12мм та одну краплеподібну намистину діаметром 18мм та штифти (це для однієї кісточки). Штифт втромляємо в кристал, круглогубцями акуратно робимо петельку і замикаємо її. Джгут готовий!
Тепер переходимо до виготовлення квітів братчиків. Вісь схема фіолетової квітки. За цією схемою плетемо 2 пелюстки жовтого кольори та фіолетовою прожилкою. Пелюстку виконуємо в жовтих кольорах двох відтінків.
Коли пелюстка буде готова, тоді прохідницько ниткою (червоним кольором відмітила) краї та доплітаємо блакитні бісерини (це надасть хвилястості). За цією схемою плетемо одну верхню пелюстку. беремо бісер фіолетового кольору 3-х відтінків. Червоним відмітила звідки починати і як плести. Ліву та праву пелюстки плетемо за цією схемою (2 пелюстки).
Так виглядає пояс
Пелюстки готові, можна зшивати приблизно за такою схемою. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ в самому низу має бути 2 пелюстки жовтого кольори. У центрі квітки пришиваємо кришталик. Потім готову квітку пришиваємо до основи, завдяки якій квітка виконуватиме роль і брошки, і шпильки. Вісь так виглядають всі три квіточки. Жовту та рожеву квітки виконуємо за поданими вище схемами, тільки змінивши кольори.
Ця оздоба виходить багатофункціональною, бо можна носити її як пояс, шпильки або брошки, або як намисто з брошками. Ще можна доробити зелені листочки. Бажаю успіхів, відповім на всі запитання стосовно роботи над поясом.
|